Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Saç Sıkılaştırıcı Bitkiler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Saç Sıkılaştırıcı Bitkiler

Saç Sıkılaştırıcı Bitkiler Hakkında Açıklamalar

Saç sıkılaştırıcı bitkiler saç dökülmesinin yoğun olduğu bölgeler için gereklidir. Saç sıkılaştırıcı bitkiler saç dökülmesinin yoğun olduğu bölgelerdeki saçların tekrar kazanılması açısından önemlidir. Saç sıkılaştırıcı bitkiler ve saç sıkılaştırıcı bitkisel ürünler hakkında gerekli tüm açıklamaları aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz.Saç Sıkılaştırıcı Bitkiler

KEKİK:

Batı ve güney bölgelerimizde yetişen kekiğin kurutulmuş çiçekli dallarından uçucu bir yağ elde edilir. Kekik yağının, içerdiği kekik kafurisi sayesinde mikrop öldürücü ve saçı güçlendirici etkisi vardır. Kan dolaşımını hızlandırarak, saça kuvvet ve parlaklık kazandırır.

BİBERİYE:

Nane, melissa, Lavanta ve kekik ile aynı familyadan olan bir Akdeniz Bölgesi bitkisidir. Kurutulmuş yaprakları haricen kullanıldığında, yaraların kapanmasını kolaylaştırır. Cilt bozukluklarına, romatizmaya ve ayak bileklerinde oluşan ödeme iyi gelir. Soğuk losyonu, cansız ciltlere sürülür ya da püskürtülürse, cilde dirilik ve tazelik verir. Kepeğe karşı birebirdir. Saça parlaklık kazandırır, uzamasına yardım eder. Kekikle birlikte kaynatıldığında elde edilen sıvısı, gözenekleri sıkılaştırıcı özelliktedir.


ADAÇAYI:


Yaprakları kurutularak kullanılır. Banyoda kullanıldığında, ağrıyan kaslara, yorgun ayaklara iyi gelir. Yağlı ve gözenekleri genişlemiş ciltleri temizler, sıkılaştırır. Saç dökülmesini azaltır.

SIĞALA:

"Günlük ağacı" olarak da bilinir. Muğla/Köyceğiz yöresinde orman halinde görülür. Sığalanın yağı, yaralı ciltleri tedavi edici, antiseptik, antiparaziter ve yumuşaklık verici etkisi ile tanınır.

ARDIÇ:

Ardıç katranı da, antiseptik ve antiparaziter özelliklerinin yanı sıra, cildi tedavi edici bir etkiye sahip. Olgun meyvesinden çıkarılan uçucu yağ, antiseptik olarak da haricen uygulanır. Akdeniz ve Trakya bölgelerinde yetişir.En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Saç

Sıkılaştırıcı

Bitkiler