Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Saç Nasıl Beyazlatılır
Saç Nasıl Beyazlatılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Saç Nasıl Beyazlatılır :

Yaşayan her organizmanın belli bir ömrü vardır. Buna saç da dâhildir. Saç teli, belli bir ömre sahiptir ve bu ömür tamamlandığında kökünden ayrılarak dökülmekte ve yerine yeni bir saç teli büyümeye başlamaktadır. Ayrıca yeni çıkan saç teli, dökülen saç ile aynı renkte olmakta ve saçın doğal rengine sahip olmaktadır.
Her bireyin kendine özgü bir saç rengi vardır. Bu saç rengi bebeklikten itibaren aynı kalmakta ve değişmemektedir. Ancak herkes tarafından çok iyi bilinmektedir ki, özellikle belli bir yaş üzeri kimselerde saçların doğal rengini kaybederek beyazlamaya başladığı görülmektedir.
Saç neden beyazlar? Saçların beyazlaması süreci, esasen çok doğal bir süreçtir. Herkes er veya geç bu süreci yaşamaktadır ve yaşayacaktır. Saçların beyazlaması konusunda, bu durumun nedenlerini ortaya çıkarmayı amaçlayan pek çok çalışma yapılmıştır. Uzmanlar, saç yaşlanmasının en önemli göstergesinin saçların beyazlaması olduğunu ortaya koymuştur.
Uzmanlar, yaşlanma ile kıl köklerindeki renk hücrelerinin kaybında ultraviyole ışınların etkisinin kronolojik yaşlanmadan çok daha önemli olduğunu vurgulamışlardır. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda, beyazlayan saçlarda bakır miktarının da azaldığının saptandığı ifade edilmiştir. Saçların erken yaşlarda ağarmalarının kemiklerdeki mineral yoğunluğunun azalmasıyla da bağlantılı olduğunu vurgulamışlardır. Kadınlarda saç ağarmasının Menopoz dönemlerinde daha fazla görülmesinin azalan osteoporoz hormonu miktarının azalmasıyla ilgili olduğu da düşünülmektedir.
Saçın erken yaşlarda beyazlaması, başta genetik faktörler olmak üzere pek çok farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilen bir sorundur. Sıklıkla karşılaşılabilen bu sorun, pek çok kişiyi rahatsız eden, çoğu kez saçların boyatılmasıyla geçici olarak çözüme kavuşturulabilen bir sorundur. Saç neden beyazlar saçların beyazları kapatmak amacıyla boyatılması, beYaz saçların görünümünü ortadan kaldırmaktadır ancak bu herkesçe bilindiği gibi geçici bir çözümdür. Ayrıca şu da bilinen bir gerçektir ki saç boyaları da saçları çoğu kez yıpratan bir etkiye sahiptir. Bu nedenle saçlar boyatılırken ve beyaz saçların rahatsız eden görünümü maskelenirken aslında büyük ölçüde saçlara zarar verilmektedir. Geçici olan bu çözüm, kalıcı sorunları beraberinde getirmektedir.
Saçların beyazlamasının bilinen en belirgin nedenleri stres, saçın yeterince beslenememesi ve genetik özelliklerin kalıtım yoluyla bireylere geçmesidir. Bu durum her ne kadar çözümsüz olarak kabul edilse de aslında tamamen çözümsüz değildir. Çok uzun bir geçmişe sahip olan geleneksel halk hekimliği saç sağlığı konusunda da pek çok yöntem geliştirmiştir. Bu uygulamaların günümüzde de hala tercih ediliyor olması, ne kadar etkili ve güvenilir olduklarının göstergesidir.
Günümüzde de doğal beslenme ve tedavi yöntemleri oldukça popülerdir. Özellikle yeni nesil bu konuda oldukça bilinçli ve dikkatli olmaya özen göstermektedir. Bunun başlıca nedeni, sağlık açısından doğru ve doğal beslenmenin öneminin bugün çok daha iyi anlaşılıyor olmasıdır. Buna neden olan ise, başta temel gıdalar olmak üzere, kozmetik ve sağlık ürünlerinde yapay olan ürünlerin oldukça yaygınlaşması ve bunların insanların sağlığını olumsuz etkilediğinin görülmesidir.
Doğal beslenme, vücudun tüm bölümleri için olduğu kadar saçlar için de son derece önemlidir. Uzmanlar, saçların çevreden gelen olumsuz etkenlerden korunduğunda çok daha uzun süre sağlıklı ve doğal renginde kalabileceğini ifade etmektedir. Bu ise ancak saçların doğru ve etkili bir biçimde, doğal besinlerle bakımının yapılmasıyla mümkündür.
Uzmanların görüşlerinden ve yaptıkları araştırmalardan elde edilen sonuçlardan yola çıkan Garlex firması, saçların günlük besin ihtiyacını gerektiği biçimde karşılaması için doğal beslenme ve bakım yöntemlerinin yüzyıllara dayanan birikimlerinden yola çıkarak bitkisel içerikli saç ve cilt bakım ürünlerini geliştirmiştir.
Garlex saç bakım seti, hem saçın temizliği hem de doğru bir biçimde beslenerek olumsuz dış etkenlerden en etkili biçimde korunabilmesi için özel olarak geliştirilmiştir. Saçların uzun süre doğal renginde kalabilmesi, dökülmemesi ve sağlıklı, gür görünümünü koruyabilmesi için son derece etkilidir.
Garlex saç bakım şampuanı içerisinde etken madde olarak Sarımsak kullanılmıştır. Sarımsak, sağlık üzerindeki olumlu etkileri asırlardır bilinen mucizevî bir bitkidir. Genel vücut sağ-lığı için ne denli etkili ise, saç sağlığı için de yine aynı ölçüde etkili bir güce sahiptir. Uzmanların da onayladığı doğal ve güçlü bir etkisi olan sarımsak, bugün pek çok kozmetik ve saç bakım ürünü içerisinde de etken temel madde olarak kullanılmaktadır.
Diğer yandan, sarımsak özlü şampuanın yanı sıra kullanılması önerilen özel saç bakım losyonu, özellikle saç dökülmesi başta olmak üzere akla gelebilecek neredeyse tüm saç sağlığı sorunlarına etkili bir çözüm olmaktadır. Düzenli bir biçimde ve önerildiği biçimde kullanıldığında Garlex saç bakım losyonu, saçların eski parlaklığına, canlılığına ve özellikle gürlüğüne tekrar kavuşmasını sağlamaktadır. Üstelik günlük saç bakımı alışkanlıkları değiştirilmeden, fazladan zaman ayırmadan ve saatlerce uğraşmadan kolayca uygulanabilmesi mümkündür. Aynı zamanda fiyat açısından da son derece ulaşılabilir olma özelliğine sahiptir.
Bileşiminde ısırgan otu, papatya, defne, adaçayı, çinko, protein katkıları bulunan Garlex bitkisel özlü saç bakım seti, tek başına, saç sağlığını korumada etkilidir ve doğru bir biçimde beslenerek bakımı yapılan saçların iç ve dış etkenlerden daha etkili biçimde korunur.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mehmet Tonyalımerhabalar 22 yaşındayım ve saçlarımda ağarmalar oluşuyor bundan şikayetçiyim ailede kimsede böyle bir şey yok bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkkürler iyi günler...
  • Saç

    Nasıl

    Beyazlatılır