Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Saç Derisindeki Egzama
  Saç derisi hastalıkları kişinin sosyal yaşantısını olumsuz yönde etkilediği kadar,psikolojisini de oldukça kötü yönde etkilemektedir.Saçlı deride görülen Egzama hastalığı nın neden olduğu saç derisinde kabuklanma,ilerleyen aşamalarda deride bulunan kök hücrelerin etkilenmesi ile saç dökülmelerine dahi neden olabilmektedir.Bu nedenle saç derisinde Egzama tedavisi için kişinin vakit kaybetmemesi çok önemlidir.İnsanları bu bölgede sıkça yaşadığı sorunlardan bir diğeri de saç derisinde Mantar oluşumudur.Genel olarak ortak kullanılan banyolar ya da havlu ve tarak gibi eşyalar sebebiyle saç derisinde Mantar hastalığı oluşmaktadır.

Saç derisi hastalıkları ile ilgili en büyük sıkıntı da kişinin saç derisinde Kaşıntı oluşmasına neden olmalarıdır.Saç derinde pullanma ve Kaşıntı gibi sonuçlar doğrudan saç derisi hastalıkları,kişinin gün içerisinde farkında olmadan kaşıyarak yaraları daha da kötü bir hale getirmesine neden olur.Saç derisinde Egzama şikâyetlerinin çoğu,kişinin kaşıyarak cildi daha da fazla tahriş etmesi yüzünden uzun sürmektedir.Saçlarda Egzama görülmesi durumunda kişinin Kaşıntı hissi ne kadar güçlü olursa olsun,kendini kontrol edebilmesi hastalığın kısa sürede iyileşebilmesi için oldukça kritiktir.
saç derisinde kabuklanma genel olarak hastanın kaşıması sonucu ciltte açılan yaralar nedeni ile görülür.Özellikle saç derisinde Egzama tedavisi gören kişilerin tırnakların bulunan bakteriler,bu açık yaralardan içeri girerek daha ciddi hastalıkların oluşmasına neden olmaktadır.Bu nedenle saç derisinde Mantar ya da Egzama olan kişilerin ellerini çok temiz tutması ve saç derisinde kabuklanma olan bölgeyi kaşımaması çok önemlidir.Saç derisinde kabuklanma şayet saçlarda Egzama oluşumu nedeninden kaynaklanıyorsa,hekimin verdiği saç derisinde Egzama tedavisi destekli şampuanlar ve kremler kullanılmalıdır.

Böylece saç derisinde Egzama tedavisi sağlanarak,kişinin saç derisinde kabuklanma oluşumu büyük ölçüde azalacaktır.Saçlı deride Egzama görüldüğü durumlarda,saç derisinde pullanma sorunu yaşayan hastaların tedavisinde de kullanılan kimyasal içerikli şampuanların büyük yararı dokunmaktadır.Saç derisinde kabuklanma sorununun düzelmesinde hastanın Kaşıntı hissine karşı dirençli olması son derece mühimdir.Böylece saç derisinde Egzama tedavisi çok daha kolay ve kısa sürede tamamlanabilir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.