Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Saç Beyazlamasına Çözüm
Saç Beyazlamasına Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Saç Beyazlamasına Çözüm :

Saç Beyazlaması Nedeni ve tedavisi
Saç içindeki melanin sayesinde renkli görünür.Asıl yapı taşı olan keratin tırnak rengindedir.Saçta rengi oluştururan madde melanindir.Melaninin melanosit isimli hücreler tarafından salgılanır ve kılın yapısına karıştırılır.
Saç beyazlamasının nedenleri
Saç beyazlamasını “yaşlanmak” olarak tanımlamak doğru olmaz çünkü çok farklı yaşlarda ortaya çıkabildiği gibi gençlerde de saç beyazlaşması görülebilir.Bu durum kişinin ırsi yapısıyla ilgilidir yani anne ve babadan alınan genetik bilgilere göre değişir.Saç kökündeki melanositler yıllar içerisinde ölür ve saça rengini veremez bu durum saçta beyazlamanın tek sebebidir.Melanositlerin hangi sebeple öldüğü sayısının azaldığı izah edilememiştir.
Saç beyazlaması nasıl önlenir
Saç beyazlaması bilimsel olarak önlenemez bir süreçtir.Piyasada çeşitli ürünler olsada beyazlamayı engellemenin yada tedavi etmenin doğal,bitkisel veya ilaçla tedavisi yoktur,yapılabilecek şey saçın rengini dışardan değiştirmektir.
Saç beyazlamasının tedavisi nasıl yapılır
2011 yılında fransada bir hap geliştirildiği konuşulsada kullanım için 4 yıl daha araştırmanın devam etmesi gerekmektedir.Şu an yapılacak en doğru şey boya veya benzeri uygulamalardır. Bayanlarda boya kültürü çok yaygın olduğu ve bayan kuaförlerinin bu konuda ciddi birikimi olduğu vardır ve genellikle güzel olmaktadır.Erkeklerde boyamak yadırgandığı için sorun olmaktadır ve erkekler berberde boyama işine soğuk yaklaşır.Bu durumu algılayan üreticiler erkeklerin evlerindekendileri uygulayabileceği ve renk değişimini zamana yayabileceği çeşitli ürünler çıkarmıştır.
Saç beyazlığını engelleyen ürün alınırken kullanıcıların memnuniyeti,uzman tavsiyesi,ürünün içeriği,ürünü satan firmanın güvenirliliği ve ürünün üretildiği yere dikkat etmek gerekir.
Saç beyazlığına sebep olan hastalıklar
*Vitiligo: (harita şeklinde beYaz cilt alanları oluşmasıdır bu beyazlaşma kıllı alandaysa o alandaki kıllarda beyazlaşır) da melanositler kısa sürede ve yaştan bağımsız olarak tamamen yok olmaktadır.Tedavisinde kortizonlu ilaçlar ve PUVA kullanılır.
*Albinizm : melanin salgılayan melanosit hücreleri doğuştan hiç olmamaktadır ve kişi tüm vücudunda (kılların tamamı,göz bebeği,cilt) bu renkler yoktur.
Hastalık olarak kabul edilen saç peyazlaması Vitiligo ve albinizm doğal saç beyazlamasından farklı durumlardır.Bunlardan vitiligo tedavi edilebilirken albinizmin tedavi edilemez.
Saç beyazlaması çözümü
Erkekler arasında en yaygın kullanım Krem şeklinde uygulanıp zamanla saç erngini değiştiren ürünlerdir.Bu ürünler kişi tarafından saçlarına sürülerek uygulanır ve günler haftalar içinde saçın rengi doğal rengine dönüşür.Saçı beyazlayan kişi saçına istediği rengi verebildiği için yaşına en uygun görüntüyü oluşturabilir.Saç beyazlaması tedavisinde en yüksek kullanıcı memnuniyeti olan ürün youthair dir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Saç

Beyazlamasına

Çözüm