Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sabahları Ağız Kokusu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Sabahları Ağız Kokusu

Sabahları Ağız Kokusu Nasıl Engellenir

Sabahları ağız kokusu, uyku sırasında besin tüketemediğimiz için buda ağızdaki tükürük bezlerinin yavaş çalşımasına nedn olur. Ağızda bu yüzden kuruma meydana gelir. Buda ağız kokusunu nedendir. Daha fazla bilgi için yazımızı okumanızı öneririz. Sabahları Ağız Kokusu Uyku Esnasında Tükürük Bezlerinin Yavaş Çalışması Sonucu Meydana Gelmektedir. Merak Ettikleriniz İçin Yazımızı Tıklayınız.

Sabahları Ağız Kokusu

Ağız kokusu,hem bulunduğu kişiyihemde etrafındaki insanları rahatsız eden bir durumdur.Ağız kokusunun farklı çeşitleri vardır.Özellikle sabahları hemen hemen herkeste ağız kokusu oluşabilir.Uyku halindeyken bakteriler ağza yönelir ve ağız kokusuna neden olur.Ayrıca uyku esnasında besin tüketmediğimiz için ve su içmediğimiz için ağzımız kurur.Buda tükürük bezlerinin yavaş çalışmasına neden olur.Sabahları meydana gelen ağız kokusu da bu şekilde oluşur.

Peki sabah ağız kokusu nasıl giderilir ?

Sabahları meydana gelen ağız kokusu,geçici niteliktedir.Genelde kahvaltıdan sonra yok olur.Geçmemesi durumunda,dişlerin güzelce fırçalanması gerekir.Dişler fırçalandığında sabah ağız kokusu ortadan kalkar.Dişlerle beraber dilin temizliği de önemlidir.Bu yüzden ya ağız bol suyla çalkalanır ya da Diş fırçasıyla dilin üzerinden hafifçe geçilir.Bu şekilde genel bir ağız temizliğini sağlamış oluruz.
Sabah ağız kokusu nasıl giderilir sorusunun bir diğer cevabı da bitkisel ve doğal yöntemlerden geçmektedir.Eğer sabahları ağız kokusu sorunu yaşıyorsak,dereotunu suya karıştıralım ve kaynatalım.Bu suyu biraz dinlendirdikten sonra içelim ya da bu suyla ağzımızı iyice çalkalayalım.Ağız kokusu ortadan kalkacaktır.Bunun yanında Karanfil de sabah ağız kokusu üzerinde etkilidir;fakat iştahı kapatabileceği için kahvaltıdan önce çok fazla önerilmez.Kahvaltıda tüketeceğimiz bal,reçel gibi besin maddeleri de sabah ağız kokusunun ortadan kalkmasını sağlayabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Sabahları

Ağız

Kokusu