Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Romatizma İlaçları
Romatizma İlaçları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Romatizma İlaçları :

BEN-GAY (Pomad)Filed in Genel, İlaç, İlaç İsimleri on Şub.12, 2011 Kullanım Şekli: Günde 1-2 kez hasta bölgeye topik olarak oğuşturularak uygulanır. Endikasyonları: Romatizmal ağrılar, kas ağrısı, burkulma, nevralji, bel ağrısı, boyun tutulması, göğüs nezlesi, ayak yanması, hafif ağrı ve sızılarda duyulan ağrıları geçici olarak teskin eder. Uyarılar: Sadece haricen uygulanmalıdır. Gözlere veya ağza ve diğer mukoz membranlara değdirmemeye dikkat edilmeli.

BENOL (Tablet)
Filed in Genel, İlaç, İlaç İsimleri on Şub.12, 2011
Kullanım Şekli: Günlük tedavi dozu 2-4, profilaktik dozu 1-2 tablettir. Endikasyonları: Nevrit, polinevrit, diyabetik nöropati, gebelik nevriti, artrit, periartrit, siyatik, lombalji, artralji, miyalji, kramp, romatizma ağrıları, idiyopatik ve ihtiyarlığa bağlı tremor, Wemicke hastalığı, Korsakoff psikozu, delirium tremens, gebelik, radyoterapi, iştahsızlık, bulantı ve kusmalarda endikedir. Kontrendikasyonları: Bileşimdeki vitaminlerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

ULTRAFEN (Süspansiyon)
Filed in Genel, İlaç, İlaç İsimleri on Şub.03, 2011
Kullanım Şekli: Bir yaşın altındaki ve 7 kg‘dan az çocuklarda kullanılmamalıdır. Çocuklar için tavsiye edilen günlük doz 20 mg/kg‘dır. Bu doz bölünmüş dozlar halinde günde 3-4 defada verilir. Jüvenil romatoid artritte günlük doz kilo başına 40 mg‘a kadar verilebilir. Bu doz bölünmüş dozlar halinde verilir.

URBASON (Tablet)
Filed in Genel, İlaç, İlaç İsimleri on Oca.28, 2011
Kullanım Şekli: Başlangıç dozu yetişkinler için 12-80 mg, çocuklar için 0.8-1.5 mg/kg‘dır. İdame dozu yetişkinler için 4-8 mg, maksimum 16 mg‘dır. Çocuklar içinse 2-4 mg, maksimum 8 mg‘dır. Endikasyonları: Genel olarak sistemik glukokortikoid tedavisi gerektiren hastalıklarda endikedir. Doğrudan hayatı tehdit eden şok gibi durumlarda glukokortikoidler intravenöz yoldan uygulanmalıdır. En çok kullanıldığı durumlar alerjik reaksiyonlar ve ....

UPREN (Tablet)
Filed in Genel, İlaç, İlaç İsimleri on Oca.28, 2011
Kullanım Şekli: Yetişkinlerde günlük doz her 4-6 saate 1 tablettir. Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır. Hamilelikte ve emziren annelerde doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Endikasyonları: İbuprofen, romatoid artrit, osteoartrit, Ankilozan Spondilit ve diğer non-romatoid (seronegatif) artropatilerin tedavisinde endikedir. STILL‘S hastalığında (jüvenil romatoid artrit), eklem dışı romatizmalarda, kapsülit, bursit, tendinit, tenosinovit ve alt-sırt ağrısı gibi periartiküler şikayetlerde, fibrozit.

MAXIMUS (Film Tablet)
Filed in Genel, İlaç, İlaç İsimleri on Kas.29, 2010
Kullanım Şekli: Günlük doz 150-200 mg‘dır. Semptomların şiddetine göre günlük doz toplam 300 mg‘a çıkarılabilir. Adet sancılarında, semptomların başlangıcında 100 mg bunu takiben 4-6 saatte bir 50-100 mg alınabilir. Maksimum günlük doz 300 mg‘dır. Endikasyonları: Romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit, bursit, tendinit, yumuşak doku yaralanmalrı ve dismenorede endikedir.

VOLTAREN (Enterik Tablet)
Filed in Genel, İlaç, İlaç İsimleri on Kas.27, 2010
Kullanım Şekli: Günlük erişkin dozu 75-100 mg‘dır. Maksimum günlük doz 150 mg‘dır. Çocuklara verilmesi önerilmez. Endikasyonları: Romatizmanın enflamatuvar ve dejeneratif şekilleri; romatoid artrit, ankilozan spondilit, osteoArtrit ve spondilartrit, vertebral kolonun ağrılı sendromları, eklem-dışı romatizma. Travma sonrası ve postoperatif ağrı, enflamasyon ve şişlik; örneğin dental veya ortopedik ameliyatı takiben. Jinekolojide ağrılı ve/veya enflamatuvar durumlar;

VOLTAREN (Supozituvar)
Filed in Genel, İlaç, İlaç İsimleri on Kas.27, 2010
Kullanım Şekli: Günlük doz yetişkinler için genellikle 1 supozituvardır. Gece ağrısını ve sabah sertliğini önlemek için gündüz değişik dozlardaki Voltaren tabletlerle sürdürülen tedavi, gece yatarken uygulanan bir supozituvarla (maksimum günlük doz 150 mg olacak şekilde) desteklenebilir. Endikasyonları: Romatizmanın enflamatuvar ve dejeneratif şekilleri; romatoid artrit, ankilozan spondilit, osteoartrit ve spondilartrit, vertebral kolonun ağrılı sendromları, eklem-dışı romatizma.

XEFO Enjektabl Flakon
Filed in İlaç, İlaç İsimleri on Kas.27, 2010
Kullanım Şekli: İntravenöz ve intramüsküler yolla kullanılabilir. İntravenöz uygulamada enjeksiyon süresi en az 15 saniye, intramüsküler uygulamada ise en az 5 saniye olmalıdır. Lornoksikam 8 mg‘lık dozlar halinde verilmelidir ve günlük doz genel olarak 16 mg‘ı aşmamalıdır. Bazı hastalarda ilk 24 saat içerisinde bir 8 mg‘ın daha verilmesi gerekebilir

ENDOL (Supozituvar)
Filed in İlaç, İlaç İsimleri on May.03, 2010
Kullanım Şekli: Önerilen günlük doz, günde 1 veya 2 supozituvardır. Son doz gece yatarken verilmelidir. Böylece gece ağrıları ve bu gibi hastalarda sabahleyin görülen mafsal şikayetleri önlenmiş olacaktır. Endikasyonları: Romatoid artrit, osteoartrit, kalçada dejeneratif eklem hastalığı, ankilozan spondilit, kas iskelet sistemiyle ilgili hastalıklar (bursit, tendinit, sinovit, tenosinovit, omuz kapsüliti, burkulma ve incinmeler), akut gut artriti,

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Romatizma

İlaçları