Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Regl Geciktirme Yöntemleri
Regl Geciktirme Yöntemleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Regl Geciktirme Yöntemleri' ni Uygulamadıysanız Hemen Deneyin. Sağlıklı Geciktirme İstiyorsanız Tamamen Bitkisel Şifalı Ürünlerimizi Deneyin.

Adet geciktirmek ve adet geciktirme yöntemleri

Regl dönemlerinin istenmeyen dönemlere gelmesinden dolayı bayanlar için problem yaratabilir. Özellikle tatil veya balayı gibi özel dönemlerde regl sorununu yaşamak oldukça can sıkıcı olabilir.Bu sebeplerden dolayı doktor tavsiyesiyle veya kendinizin yapacağınız dışarıdan müdahalelerle regl döneminizi erteleyebilirsiniz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yılda ikiden fazla olmamak koşuluyla regl dönemini ertelemenin vücudumuz üzerinde olumsuz etkisi bulunmuyor.

Adet geciktirme yöntemleri: Adet geciktirme yolları nelerdir?

Birçok kadının çeşitli nedenlerden dolayı sorduğu “adet geciktirmek için ne yapmalı, ne yapılmalı, adet nasıl geciktirilir?” sorularına verilebilecek iki türlü cevap vardır:

Kendi kendine ileri almak

Regl dönemlerini ileri almak için doğum kontrol hapları tercih edilir. Doktorunuzun verdiği ilaçları kullanırken ilaçsız hafta döneminde doğum kontrol haplarını kullanarak bu süreyi uzatabilirsiniz fakat bu konuda kesinlikle doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Doktor önerisiyle adet geciktirmek

Regl döneminde yaşanan kanamalarının sebebi progesteron hormonu olduğundan dolayı progesteron içeren ilaçlar verilerek adet ertelenir çünkü regl döneminde progesteron hormonu kan düzeyinde düşerek regl kanamalarına sebep olur, progesteron içeren ilaç içildiğinde ise kandaki düzeyi yüksek kalarak kanamalar ertelenir. Regl kanamalarından üç gün önce kullanılmaya başlaması tavsiye edilir. Bu ilaçları kullanmak için doktorunuza tanışıp kullanmanız tavsiye edilir.

Adet tarihini öne almak: Adet tarihi nasıl öne alınır?

Adet tarihini öne almak, gerçekten çok zor bir işlemdir ve genelde başarısız olur.Genel olarak eğer ilaç kullanımı ortalama 2 ay önce başlarsa başarılı olma ihtimali artabilir. Bu işlemi de kesinlikle doktorunuza danışarak yapınız.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Aynur Kızılmerhabalar adetimi geciktirmek için kullanabileceğim bir ürün veya uygulayabileceğim bir yöntem var mı ? ne yapmalıyım ? Bu konuda bilgi verir misiniz ? En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . İyi çalışmalar , teşekkür ederim .
  • Regl

    Geciktirme

    Yöntemleri