Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Rahim Kalınlaşması Tedavisi
Rahim Kalınlaşması Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Rahim Kalınlaşması Tedavisi :

Rahim duvarının kalınlaşmasını nasıl anlayabiliriz derseniz ilişkiden sonraki gün eğer beklenmedik bir şekilde kanama meydana geliyorsa bu Rahim Duvarı kalınlaşamasının göstergesidir bayanlar.

Rahimdeki bakteriler nedeniyle tahimde yaralar meydana gelebilir ve bu sorun jinekolojik destek ile giderilmek durumundadır.

Rahim duvarı kalınlaşması


İlişkiden sonra kanamaların takip edilmesi gerektir.Eğer adet dönemi öncesi ilişkiye girmişseniz ve ardından kanama gelmişse bu adet öncesi bir akıntı da olabilir veya aynı durum adetten hemen sonra da görülebilir ama bunun dışında normal bir günde kanamalar meydana geliyorsa mutlaka dikkate alınmalıdır.

Rahim ağzında kanser öncüsü lezyonlar veya rahim ağzı kanseri ilişki sonrası kanama şeklinde belirti verebilirler. Bu nedenle ilişki sonrası kanama da ciddiye alınması gereken bir belirtidir.Bu şikayet ile başvuran hastalarda göz ile yapılan jinekolojik muayenede rahim ağzı temiz görülse bile pap smear olarak adlandırılan rahim ağzı kanseri tarama testi mutlaka yapılmalıdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Yeliz ÜstünkayaMerbalar rahmimde kalınlaşma oldugu söylendi . Dün öğrendim . acaba bu çocuk sahibi olmama engel midir ? Nasıl bir tedavi uygulamalıyım . Bitkisel tedavisi mümkün mü ? Cevabınızı bekliyorum , iyi çalışmalar . Teşekkür ederim .
  • Rahim

    Kalınlaşması

    Tedavisi