Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Rahim Ameliyatı Sonrası
(RHM-KST) Hayıt Tohumu Karışımlı Set
136,00 TL
Ürün Fiyatı

1453
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101682
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70668
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Rahim Ameliyatı Sonrası
Rahim Ameliyatı Sonrası :

Kelime anlamı olarak latincede rahmin (uterus) çıkarılması demektir. Rahmin vücuttaki tek görevi, gebelik olduğu takdirde bebeği saklamak, geliştirmek, doğuma kadar beslenmesini sağlamaktır.

Rahim, kadında pelvis denilen kemik yapının içinde yer alan, 6-8 cm kadar boy ve 60-70 gram ağırlıkta kaslardan oluşmuş bir organdır.

Ön tarafında idrar torbası (mesane), arka tarafında kalın barsak yer almaktadır, (üst tarafında, iki yanında Fallop tüpü denilen 7-8 cm uzunlukta, uçlarında hareketli püskül benzeri yapılar olan borular vardır. Bu tüpler yumurtalıktan (over) atılan yumurtayı yakalayarak rahmin içine alınmasını sağlamaktadır.

Rahmin alt ucu vajene (hazne) açılmaktadır, böylece Cinsel ilişki sırasında hazneye atılan spermlerin rahim içine gelebilmesi mümkün olmaktadır. Rahmin iç tabakası döl yatağı (endometrium) adını alır.

Yumurtalıklardan salgılanan hormonlar yardımıyla, gebelik olduğunda bebeğin buraya yerleşip gelişmesini sağlamak için, her ay kalınlaşır. Eğer gebelik olmazsa bu tabaka atılır, her ay tekrarlanan bu olay nedeniyle kadın her ay kanama görür, buna adet kanaması denir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Rahim

Ameliyatı

Sonrası