Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Rahim Ağzı Kanseri Belirtileri Nelerdir

Serviks kanseri erken evrelerinde asemptomatik olabilir. Stromal invazyon ilerledikçe, hastalık klinik olarak belirgin hale gelir. Genital sistem muayenesinde görülebilen çeşitli büyüme paternleri gösterir. Erken lezyonlar; dokunmakla kanayan, kaba, kırmızımsı granüler alanlar şeklinde görülür.

Orta derecede ilerlemiş veya ilerlemiş invaziv serviks kanseri olan bu kadınlar sıklıkla aşağıdaki belirtilerden bir veya daha fazlasını gösterirler. Bu belirtiler: iştah azlığı, kilo kaybı, halsizlik, pelvik ağrı, sırt ağrısı, bacak ağrısı, tek taraflı şiş bacak, vajinadan aşırı kanama, vajinadan idrar veya gayta gelmesi ve met@staz gelişmesine bağlı kemiksistit, bel ağrısı, alt abdominal ağrı,alt ekstremitede ödem, obstrüktif üropati, bağırsak obstrüksiyonu, ciddi anemiye bağlı Nefes Darlığı ve kaşeksi de görülebilen diğer bazı belirtilerdir. Özellikle vajinal kanama varlığında malignansi (habis tümör) varlığı akla gelmelidir. Bununla beraber, vajinal akıntıda artış ve Cinsel ilişki sırasında ağrı da servikal kanser semptomlarıdır. Hastalığın ilerleyen safhalarında; abdomen, akciğer ve başka diğer bölgelere met@stazlar görülebilir. kırıklarıdır. Ayrıca; intermenstrüel kanama, postkoital kanama, aşırı seropürülan akıntı, tekrarlayan

Daha ileri kanserler; kanama ve kötü kokulu akıntı ile birlikte, prolifere olan, kabartı oluşturan, Mantar veya karnabahar benzeri büyüyen lezyonlar şeklindedir. Bazen fazla yüzeyel büyüme göstermeden, kaba, granüler yüzeyli, bütünü ile büyümüş irregüler serviks şeklinde görülür. İnvazyon arttıkça , vajina, parametrium (rahim çevresinde bulunan bağ dokusu), pelvik yan duvarlar, mesane ve rektum tutulur. İlerlemiş bölgesel hastalığa bağlı olarak üreter kompresyonu, hidronefroz ile sonuçlanan üreteral obstrüksiyona neden olur ve sonunda böbrek yetmezliği gelişir. Bölgesel invazyonun yanısıra bölgesel lenf düğümlerine ****staz olur. Paraaortik lenf düğümlerindeki ****statik kanser lenf düğümünün kapsülünden dışarı yayılabilir ve doğrudan vertebrayıSiyatik sinir köklerinin dallarının doğrudan yayılımı sırt, bel ve bacak ağrısına; pelvik duvar venlerinin ve lenfatiklerinin sıkıştırılması ise bacaklarda ödeme neden olur. Hastalıkta uzak ****stazlar geç olur, genellikle paraaortik nodlar, akciğerler, karaciğer, kemik ve diğer yapılar tutulur ve sinir köklerini tutarak sırt ağrısı oluşturabilir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Çikolata Kisti Kadın Rahim Hastalıkları
 Kanser Belirtisi Kanser Rahim
 Kanser Rahim Kanserde Alternatif Tıp
 Kanserin Tedavisi Bulundu Lenfoma Kanseri Tedavisi
 Mide Kanseri Tedavisi Pankreas Kanseri Tedavisi
 Rahi Ağzı Kanserleri Rahim Ağzı Kanser Tedavisi
 Rahim Ağzı Kanseri Rahım Agzı Kanserı
 Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Fiyatı
 Rahim Ağzı Kanseri Belirtileri Rahim Ağzı Kanseri Belirtileri Nelerdir
 Rahim Ağzı Kanseri Hakkında Rahim Ağzı Kanseri Nedenleri
 Rahim Ağzı Kanseri Nedir Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi
 Rahim Ağzı Kanserinin Tedavisi Rahim Ağzı Yarası
 Rahim Çıkmasında Rahim Hastalıkları
 Rahim Hastalıkları 1 Rahim Hastalıklarında
 Rahim Hastalıklarında 2 Rahım Kanserı
 Rahim Kanseri 2 Rahim Kanseri 4
 Rahim Kanseri 5 Rahim Kanseri Ameliyatı
 Rahim Kanseri Aşısı Rahim Kanseri Belirtileri
 Rahim Kanseri Belirtileri Nelerdir Rahim Kanseri Nedenleri
 Rahim Kanseri Nedir Rahim Kanseri Resimleri
 Rahim Kanseri Tedavisi Rahim Kanseri Testi
 Rahim Kanseri ve iltihabı Rahim Kanserinde
 Rahim Kanserinde 2 Rahim Kanserinin Belirtileri Nelerdir
 Rahim Tümörleri Rahim Yeli
 Rahim Yeli 2 Serviks Kanseri Tedavisi
 Serviks Kanseri Tedavisi Yumartalık Kanseri
 Yumurtalık Kanseri Belirtileri Nelerdir Yumurtalık Kanseri Nedir
 Yumurtalık Kanseri Tedavisi Yumurtalık Kanserleri
 Yumurtalık Kistleri Belirtileri Nelerdir Yumurtalık Tümörü Belirtileri

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.