Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Rahim Ağzı İltihabı Belirtileri
Yeşilex Propolis Sıvı Ekstraktı 150 ml.
80,00 TL
Ürün Fiyatı

5004
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Rahim Ağzı İltihabı Belirtileri
Rahim Ağzı İltihabı Belirtileri :

Rahim ağzı iltihaplanması yaşayan kadınların en sık karşılaştığı sorun, aşırı derece vajinal akıntı ve kasıklarda ağrıdır. Bu iki sorun dışında, kadını rahatsız decek fazla bir belirti olmadığı için, rahim ağzı iltihaplanmaları kolay kolay teşhis edilemeyebilir. Özellikle kadın, adet dönemi bittikten sonra, yoğun derecede vajinal akıntı yaşadığını fark eder. Olağan dışı vajinal kaşıntılar, vajinada zaman zaman beliren kanamalar, Cinsel ilişki esnasında duyulan ağrı, idrar da yanma hissi, sık sık görülmeye başlanılan bel ağrıları, kötü kokulu vajinal iltihaplı akıntı, bütün bunlar rahim ağzı iltihaplanmasının belirtilerindendir.

Servisit hiçbir şikayet yaratmayabilir fakat en sık akıntı şikayetine neden olur. Akıntı genellikle adet döneminden hemen sonra başlar. Bunun dışında kaşıntı, kasık ve bel ağrısı, ilişki sırasında ağrı, adet dönemi dışında lekelenme tarzında kanamalar, idrar yaparken yanma gibi şikayetler yaratabilir.

Servisitteki enfeksiyonun yukarıya rahim ve yumurtalıklara ve karın içerisine doğru ilerleme riski vardır. Buralara ilerlerse karın ve kasık ağrısı, ateş, bulantı, kusma gibi şikayetlere de neden olabilir.

Rahim ağzı yaralarının belirtileri nelerdir?

Servisitin ilk belirtisi adet kanamasının bitişini takip eden dönemde ortaya çıkan vajinal akıntıdır. Diğer belirtiler arasında anormal vajinal kanama, kaşınma, vajinada yanma, ilişki esnasında ağrı, ilişki sonrasında kanama, idrar yaparken yanma ve bel ağrısı bulunur.

Hafif vakalarda herhangi bir bulgu olamayabilir ancak olay ilerledikçe kötü kokulu ve iltihabi bir akıntı ortaya çıkar.

Uzamış ve tedavi edilmemiş bir servisit mukus (serviks salgısı) yapısını kötüleştirerek spermlerin servikal kanala girişini bozabilir ve bu şekilde kısırlığa yol açabilir.

Kısırlık tedavisinin ilk aşaması serviks ve vajendeki enfeksiyonların düzgün şekilde giderilmesidir.

Servisiti olan kadın gebe kalırsa da düşük ve erken doğum riskleri vardır. Ayrıca bu tür annelerden doğan bebeklerde Doğum Sonrası akciğer ve göz enfeksiyonları da normalden daha fazla görülür.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Deniz Erdelimerhaba hocam utanıyorum fakat takdir edersinizki bu bir rahatsızlık ve bu konuda yardımzınızı bekliyoruz. benim şikayetim rahimde kötü koku geliyor ve akıntım var sürekli bu beni ve eşimi rahatsız ediyor en kısa sürede nasıl kurtulabilirim.
 • Şifa MarketElbette kadınlarda yaşanan sorunlardan biridir. Bu bir hastalık sonuçta enfeksiyon kanynaklı. tedavi için linki inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://www.sifamarket.com/bitkisel/vjnl-aknt-hayit-karisimli-set.html
 • Rahim

  Ağzı

  İltihabı

  Belirtileri