Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Protein Tozu Kullanımı
Protein Tozu Kullanımı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Protein Tozu Kullanımı :

Hangi marka protein tozu kullanırsanız kullanın, yanlış zamanda kullanırsanız, alabileceğiniz en iyi etkiden yoksun olursunuz.

Doğrusu yanlış zamanda tüketmenin yerine, protein shakerinizi çöpe dahi atabilirsiniz!

Aşağıda sadece müşterilerimize hazirlamis oldugumuz listede, ne zaman, neden ve kullanim zamanina göre etkisinden bahsedecegiz

1. Antremandan hemen sonra:

Protein tozunu günde sadece bir kez tüketiyorsaniz, bu zaman sizin icin en önemli zamandir. Antremandan hemen sonra, vücudunuz yenilenmek ve kendine gelmek icin her hangi bir hammaddeye ihtiyac duyar. Eger ki vudunuza ek gıda olarak bunları sağlamazsanız, katabolik duruma geçersiniz. Yanı kısacası vücudunuz kendine gelmek adına, kas inşası yerine bir düşüş olur. Bu da anlayacağınız gibi bir vücutçu için zarar vericidir.

İster vücut geliştirme olsun ister fitness olsun, antremandan hemen sonra, 25- 30 gram arası protein tüketerek bu zarardan kaçınabilirsiniz.

Antremandan hemen sonra önerdiğimiz protein tozu ise Optimum Nutrition %100 Whey Protein

2. Antremandan bir saat sonra

Antremandan ortalama 1 saat sonra, vücudunuz sakınleşip normal hale gelmiştir. Bu süreçten sonra tekrardan vucudunuz büyümeye müsaittir. Antremandan hemen sonra tüketmiş olduğunuz protein tozu metobolize edilmiştir ve vücüdunuz daha fazlasını ister. Bu sürede kullanacağınız protein tozu, vücudunuzun tamirini hızlandıracaktır.

Bu süreçtede 25-30 gram protein tozu tüketmenizi tavsiye ederiz.

3. Sabah vaktı ilk iş

Uyandıktan hemen sonra veya bir kaşık protein tozunu elinize alabileceğinizden hemen sonra.Vücudunuz ortalama 8 saatlık bir süre aç kaldı ve her hangi bır gıda tüketemedi. Vücudunuzu besleyin!

Protein tozu normal gıdadan vücudumuz tarafından çok daha çabuk sindirilir ve bu sayede vücudunuz daha hızlı beslenmış olur.

Bu protein aşısı metobolızmanızı hızlandırır kı buda yağ yakımında size yardımcı olur. Beraberinde tabi ki güzel bir kahvaltı yapınız. Sporcular İçin Özel Yemek Tarifleri kıtabımızda güzel örnekler bulunmakta.

4. Akşam en son işiniz

Vücudunuzu gece boyunca koruyun. Bunun için güzel bir kombinasyon whey protein ve su bardağıyla Süt karışımıdır.

Whey protein hızlı sindirilen bir proteindir, süt proteini (casein), casein ise yavaş sindirimli bir proteindir. Gece boyunca yavaş sindirimli bir protein tozu uzun süre olduğundan dolayı daha uygundur. İkisini karıştırarak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Ürünlerimiz arasından UltiMate sensation 81 ve Universal Nutrition Animal Max adlı ürünümüzde yatmadan önce için uygun bir karışımdır ek olarak amino asit kullanabilirsiniz.

5. Ögünler arasında

Öğünler arasında uzun zaman zarfı varsa, protein tozu kullanmanız mantıklı olacaktır. Bu sayede gün boyunca vücudunuzu proteinle beslemiş olursunuz. Bu sayede kas düşüşü yerine kas artışı elde etmiş olursunuz.

6. Öğünler içinde

Öğünler içinde protein supplementi tüketerek öğününüzdeki protein miktarini artırmış olursunuz.

Protein içeriği az olan öğünlerde supplement olarak protein tozu tüketmelisiniz.

Markalar arasında tavsiye ettiklerimiz , weider , ultimate nutrition, optimum nutrition, universal nutrition ve prolab

Protein tozları, Kreatin, amino asitleride ek olarak kullanabilirsiniz. Tarim ve köyişleri bakanlığı onayı olan ürünler zararlı değildir.

Önerilen dozların üzerine geçmemenizi öneririz.

Protein tozları ek besindir - ilaç değildir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Protein

Tozu

Kullanımı