Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Protein Tozları
Protein Tozları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Protein Tozları :

Şu anda piyasada binlerce farklı destek ürünü var. Bazıları kas yapmak için, bazıları kilo vermek için, bazıları güç ve performans artışı için, bazıları ise sadece genel olarak sağlıklı olduğu için kullanılıyor.

Fakat destek ürünlerinin sadece ufak bir kısmı bu sayılanların HEPSİ için eşit oranda etkilidir. Bilindiği üzere, en etkili olanlar protein karışımları, tozları ve barları dahil olmak üzere genel olarak protein destekleridir.

Aşağıdaki rehber bu ürünlerin size nasıl yardımcı olacağını ve sizin için en iyisinin hangisi olduğunu açıklamaktadır.

Protein Desteği (Supplement) Neden Bu Kadar Önemlidir?

Tahmin edeceğiniz üzere, protein karışımları, tozları ve barlarının temel maddesi proteindir. Kas yapmak isteyen insanların arasında bu kadar popüler olmalarının nedeni ise, proteinin diyetimizdeki en önemli parça olmasındandır.

Protein, amacınız ne olursa olsun vücudunuzda çok önemli roller oynar. Örneğin;

Kas yapmak için bir gerekliliktir. Protein kasın yapı taşıdır, bu da günlük yeterli miktarda alımı herhangi bir seviyede kas yapmak için gerekli olduğu anlamına gelir.

Kas koruyucudur. Bazı insanlar kilo vermek istediğini söyler, fakat aslında kaybetmeleri gereken şey yağdır, kas değil. Araştırmalar gösteriyor ki yeterli miktarda protein almak yağ kaybederken kas dokusunun korunmasında büyük rol oynuyor.

Doyurur ve tatmin duygusu verir. Araştırmalara göre, protein, karbon ve yağdan daha doyurucudur ve her gün yeterli miktarda yemek bizi fazla yemekten de korur.

İnsan sağlığı ve fonksiyonları için büyük önem taşır. Birçok beden-geliştirici faydasının dışında, proteinin temel yararı bizi canlı ve fonksiyonel tutmasıdır. Yaşamımızı sürdürmek için temel ihtiyaçlardan biridir.

Bu ve diğer nedenlerden dolayı, protein diyetimizin ana parçalarından biridir ve protein karışımları, tozları ve barlarını gibi protein desteklerini her gün yeterli miktarda aldığımızdan emin olmalıyız.

Yemek vs. Destekleyiciler: Hangisi daha iyi?

Çoğu insanın bu konuda merak ettiklerinden biri de şudur: “Bu destek ürünleri normal gıdalardan daha mı iyi? Her zamanki yiyeceklerden yeterli kadar yiyerek günlük protein ihtiyacımı karşılayamaz mıyım?”

Destekleyici üretimi yapan şirketler ürünlerini satmak için her zaman çeşitli yalanlar uyduracaktır, işin aslı, bu ürünleri normalde yüksek protein içeren yiyeceklerden daha iyi yapacak sihirli bir özellikleri yoktur.

Yine de, protein karışımlarını, tozlarını veya barlarını normal yemekten daha ideal yapan şey daha uygun olmalarıdır.

Gerekli malzemeleri alıp, hazırlayıp, temizleyip, yemek pişirerek tüm gün uğramaktansa tek adımda hazır protein paketlerini kullanmak çok daha kolaydır.

Bu da protein desteklerinin en kullanışlı özelliğidir. En hızlı, kolay ve uygun şekilde protein alarak istediğimiz sonuçlara ulaşmayı daha kolay hale getirirler. Tatlarının çok iyi olması da iyi bir özellikleridir.

Günlük protein ihtiyacımızın çoğunun normal yüksek kalite yiyeceklerden (tavuk, balık et ve yumurta) gelmesi gerekli olsa da, protein karışımları, tozları ve barlarıyla günlük miktara ulaşmada bir sorun yaşamayacağımızdan emin olabiliriz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Protein

Tozları