Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Protein Ağırlıklı Diyet
Protein Ağırlıklı Diyet
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Protein Ağırlıklı Diyet: Daha hızlı ve sağlıklı şekilde kilolarınızdan kurtulup formda kalmak istiyorsanız protein ağırlıklık diyet programlarına yönelebilirsiniz.

Fazla kilolarınızda kurtulmak ve formda kalkma istiyorsanız %100 bitkisel ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız...

‘Sadece Protein Ağırlıklı Diyet Zayıflamayı Hızlandırır‘


Sürekli protein almak kas dokularını eksiltir ve su kaybına neden olur. Özellikle moda diyetleri,3 günlük şok diyetler gibi olanlarda verilen hızlı kilolar yağ kaybına değil su kaybına neden olmaktadır.

1 gram kas dokusu kaybı yaklaşık 2.7 gr. su kaybına neden olur.Yağsız doku kitlesi kaybı metabolik hızı düşürür. Günlük metabolizma hızının altında beslenerek kilo vermeye çalışan kişilerin metabolizma hızları %20 azalmaktadır.

Bir süre sonra kilo vermeleri durur ve vücutları kıtlığa girer. İnsanlar tartıya çıktıkları zaman kilo verdiklerini zannederler ancak metabolizma yavaşladığı için diyet sonrasında hızlı bir şekilde kilo alırlar.Vücudun ihtiyacı olan besin öğerleri verilmediği takdirde kişide bir süre sonra klinik tablolar oluşmaya başlar.

Yoğun alınan protein kalsiyum emilimini etkiler ve dışarı atılmasına neden olur. Günlük ihtiyacın üzerinde alınan protein,ürik asidin artmasına neden olur ve gut hastalığını tetikler. Böbreklerin fonksiyonlarında sorunlar oluşur.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Protein

Ağırlıklı

Diyet