Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Prostat
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın

Prostat


Prostat günümüzde ileri yaşlarda büyük sorunlar oluşturmakta ve prostata iyi gelen pek çok bitki, ürünler, gıdalar, ilaçlar ve yöntemler vardır. Bu sayfada sizlere prostat için şifalı bitkiler hakkında bilgiler sunuyoruz.

Prostat erkeklerin ileri yaşlarda karşılarına çıkan en büyük problemlerden biri işte prostata iyi gelen bitkilerden bazıları.

Prostat için şifalı bitkiler


Alman bilim adamları tarafından 250 prostat hastasıyla yürütülen bir araştırmaya göre düzenli olarak kara yemiş tüketmek hastalığın etkilerini yüzde 66′ya kadar azaltabiliyor. Günde iki kez 50 mg kara yemiş kabuğu özü tavsiye ediliyor.

Prostat için Meyankökü


Bitki, testesteron hormonunun başka hormona dönüşmesinin önüne geçer.

Prostata için Kabak Çekirdeği


Yetişkin erkeklerin her gün en az bir avuç kabak çekirdeği tüketmesi tavsiye ediliyor. Çekirdeğin içinde bulunan “cucurbitacin” isimli madde, testesteron hormonunun dihidrotestosteron isimli başka bir hormona dönüşmesini önler. Ayrıca yarım bardak kabak çekirdeği 8 mg oranında çinko bulunur. Araştırmalar çinkonun prostatı küçültmede ektili olduğunu gösteriyor. Kabak çekirdeğinde bulunan “alanin”, “glisin” ve “glutamik” isimli güçlü amino asitler de prostatın etkilerini önemli ölçüde ortadan kalkmasında etkilidir. Yer fıstığı, susam, badem ve cevizide deneyebilirsiniz.

Prostat için Isırgan Otu


Uzmanlar, ısırgan otunun kökünün prostat tedavisinde etkili sonuçlar verdiğini söylüyor. Çalışma için 60 yaş üzerindeki 67 prostat hastası erkeğe her gün bir çay kaşığı ısırgan kökü verildi. Bunun sonucu gece idrara kalkma ihtiyacında önemli bir düşüş gözlendi. Bilim adamları, prostatla savaşmak için günde 2-3 çay kaşığı ısırgan otu kökü özü tavsiye ediyor.

Prostat için Cüce Palmiye


Prostata karşı savaşmak için oldukça etkili bir bitkidir. idrar akışını arttırır, mesanede kalan idrar miktarını azaltır ve idrara çıkma sıklığını azaltır. bu bitki, testesteron hormonunu dihidrotestesteron hormonuna çeviren enzimi etkisiz hale getirir. Alman bilim adamları, günde 1-2 gram cüce palmiya tohumunun prostat belirtilerini önemli ölçüde yatıştırdığını ortaya koydu.


En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Prostat