Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Prostat Şifalı Bitkiler
Prostat Şifalı Bitkiler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Prostat Şifalı Bitkiler: Prostat sorunları var Erkekler, bazı durumlarda, bitkilerin yaygın olarak reçete edilen ilaçlar daha semptomların giderilmesinde daha etkili olabilir öğrenmek için sürpriz olabilir.

Bir prostat sorunu prostat kanseri olmadığından emin olmak için bir tıbbi teşhis için önemlidir, ancak prostat sağlığı ve şifa için herhangi bir mantıklı planı içine otlar entegre etmek kolaydır. İşte her erkeğin bilmesi gereken prostat sağlığı için en iyi on otlar vardır.

1. Beta-karoten, havuç, tatlı patates ve portakal bulunan beslenme önemi ile portakal pigmenti, ayrıca prostat büyümesi olarak bilinen iyi huylu prostat büyümesi önlenmesinde en önemli besin olduğunu. Aslında, beta-karoten likopen, vitamin E, ya da omega-3 yağ asitleri, prostat kanseri daha önemli olan bu besinleri daha büyümüş prostat karşı erkeklerin korumak için daha fazlasını yapar.

2. Kakao ve Fiji mikroalg gibi çeşitli kaynaklardan elde Beta-sitosterol, 5-alfa-redüktaz adı verilen bir enzim eylemi engelleyen doğal bir yağ asididir. Bu enzim prostat astar büyümeyi teşvik eden bir forma testosteron dönüştürür ve prostat büyümesi ilerlemesinin yavaşlatılması sırasında bu forma testosteron dönüşüm engelleyen Cinsel tepkiyi korur.

3. Arılar tarafından toplanan ve kovanı biriken polen oluşan bir vegan üründür Arı poleni, prostat büyümesi için birçok Alman ilaçlar kullanılan bir antioksidan açısından zengin bir bileşiktir. Bir ticaret birliği saw palmetto "iki kere cinsel zevk ve yarım ağrılı idrara çıkma" ile tedavi sağlama gibi çiçek polenleri nitelendirdi. Polen alerjisi olan erkekler kaçınmalısınız rağmen Birçok erkek, arı poleni ile tedaviye iyi yanıt verir.

4. Likopen, domates, karpuz, ve karides bulunan bir pigment, prostat kanseri hücrelerinin büyümesini durdurma aracı olarak çok iyi araştırılmıştır. Likopen içeren besinler birkaç yıl boyunca tüketilen zaman, likopen prostat döşeyen hücrelerin çekirdeğinde birikir ve bu hücreler kanser olunca da hücre intihar olarak bilinen apoptoz, tetikler.

5. Phellodendron (Phellodendron amurense) çeşitli üriner hastalıkların tedavisinde yaklaşık 2.000 yıldır kullanılmakta bir Çinli bitkidir. Laboratuar çalışmaları, idrar akışı için bir prostat büyümesi açık tutarak yardımcı olan prostat bezi, kasılma engeller olduğunu onaylayın.

6. Pygeum (Pygeum africanum) birçok Avrupa prostat sağlığı ürünlerinde kullanılan bir Afrika bitkidir. 1.562 erkek toplam içeren 18 ayrı klinik çalışmalarda test edilmiş, bu bitkinin gece idrara çıkma, durdurma ve gündüz idrar akışını artırmak için gördüm palmetto biraz daha az etkilidir, ancak yine de götürün erkeklerin çoğunluğu için yararlı .

7. Palmetto (Serenoa repens) prostat sağlığı için en iyi bilinen bir bitkidir. Bu bitki, akış izin verdiği sürece, prostat çevreleyen dokular rahatlatır amino asit tiramin içerir. Tiramin migren tetikleyebilir bu yana, migren eğilimli erkekler kaçınmalısınız.bitki başka, iyi araştırılmış etkisi aktif formuna testosteron dönüşüm engellemektir. Bu eylem prostat büyümesini yavaşlatır, ama aynı zamanda ereksiyon engelleyebilir.bitki iyi kullanımı prostat ameliyatı sonrası şişlik önlemek içindir.

8. Yabani Fesleğen (Ocimum gratissimum) prostat kanseri olan erkekler için anti-kanser cephaneliğindeki son bitkidir. Ayrıca karanfil fesleğen veya ağaç fesleğen olarak da bilinen bu bitki Hawaii yabani olarak yetişen ve geleneksel olarak bağırsak solucanları ile paraziter tedavi etmek için kullanılır. Mississippi Jackson State Üniversitesi'nde araştırma prostat kanserinin birkaç farklı çeşit ot durağı çoğalması, ama thusfar araştırma alkol özütleri yalnızca laboratuvarda yapılmıştır bulmuştur.

9. Vitex (Vitex agnus-castus ve Vitex negundo) daha sık kadınlarda aşırı östrojen üretimi tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Testosteron üretimini engelleyebilir beri Normalde, erkek, tüm Vitex kullanmamalısınız. Çeşitli prostat sorunları olan erkekler ise, testosteron üretimi iyice silinir prostat küçültmek yardımcı olur. Aşırı doz bitki anti-testosteron etkisi iptal yana Vitex kullanarak anahtarı başarıyla, sadece önerilen doz alıyor.

10. Xue Lian hua (Saussurea involucrata) geleneksel olarak soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır ayçiçeği aile içinde bir Tibetli bitkidir. Hafif iltihabi, bitki aynı zamanda artrit ağrı tedavisinde formüller kullanılır. Tayvan Çin Tıp Üniversitesi Bazı yeni araştırmalar Xue Lian hua (ot Geleneksel Çin Tıbbı kendisi tarafından asla kullanılmaz) dahil olmak üzere geleneksel Çin bitkisel formüller yararlı olabilir belirten, hormon dirençli prostat kanseri büyüme faktörlerinin engellediğini bulmuştur hastalığın hormon refrakter formları vardır bazı erkekler için.

Otlar da prostat sorunları için homeopatik ilaçlar istihdam edilmektedir

• Clematis yavaş akan ya da sürme idrar için ilaçlar yer alır.

• Lycopodium belirtiler de şişkinlik ve gaz dahil ettiğimizde homeopathically kullanılan ve prostat çevresinde ağrı veya basınç idrara çıkma sırasında veya öncesinde olduğunda edilir.

• penis şaft boyunca ağrı, veya prostat örneğinde olduğu gibi penis, sarı renkli bir akıntı vardır olduğunda Pulsatilla kullanılır.

• Saw palmetto yaşlı erkeklerde gece idrara çıkma tedavisi için homeopatik ilaçlar kullanılır gördüm. En homeopatik ilaçlar aksine Saw palmetto (homeopatik terminolojisinde, Sabal Serrulata yerine Serenoa repens anılacaktır) düşük konsantrasyonlarda daha etkili olduğunu gördüm.

• Staphysagria işeme sonra bile devam idrar yollarında yanma tedavi eder.

• Thuja bir idrar akışı çatallı veya idrar ile ilişkili ağrı kesme tedavi etmek için kullanılır.

Diyet prostat hastalıklarının ilerlemesini üzerine istatistiksel olarak anlamlı etkisi vardır, ancak etkisi çok büyük değildir.

30 erkekte 1 Hakkında sebzeler günde en fazla 4 porsiyon yemek erkeklerde 40 bir prostat büyümesi, 1 geliştirir. Içenlere ve sigara içenlere arasında benzer farklılıklar, yüksek prostat büyümesi ve prostat kanseri daha yüksek oranları ile ilişkili alkol tüketimi ve az haftada bir kez kırmızı et yiyen her gün ve erkekler kırmızı et yiyen erkek arasında bulunmaktadır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Prostat

Şifalı

Bitkiler