Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Prostat Çayı
Prostat Çayı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Prostat Çayı :

Prostat tedavisinde kullanılan pek çok çay ve bu çayların oluşturduğu şifalı bitkiler vardır. Prostat çayı olarak bilinen ve tedavide etkili olduğu söylenen bu arı poleni çayı hakkında bilgileri sizlere bu sayfada sunuyoruz.

ARI POLENİ PROSTAT ÇAYI

Fransız Prof. Dr. Robert Toucguet 5 ayrı dilde kitap yazmış bir bilim adamıdır. Arı poleni için yazdığı kitabın adı 100 yıl dinç yaşamak. Bilinçli kullanıldığı zaman bitkilerin İnsan yaşamında büyük önemi var. Bunlardan bir tanesi de ARI POLENİ ÇAYI.

Arı Poleni ÇayıAnkara merkezli BDG Grup Ltd. Şti tarafından uzak doğudan ithal edilmiş, modern ve bilimsel yöntemlerle 20'ye yakın Japon ve Çin doktorları tarafından hazırlanmıştır. Doğal İlaç Hazinesi olarak adlandırılmaktadır. Polen Çayı, Hasar görmüş prostat bezini iyileştirmede ve bezin fonksiyonlarını yeniden düzenlemede, kişinin gençlik,sağlıkve enerji kazanmasını sağlamada, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yardımcı işleve sahiptir.

Arı Poleni Çayı Uzak Doğu geleneksel tıbbında doğal Antibiyotik olarak tanımlanmaktadır. Çay destekleyici etkisini, iltihabın ve idrar yapma zorluğunun giderilmesinde, toksinlerin dışarı atılmasında ve ayrıca diüretik tedavisinde yardımcı olarak gösterir.

Kadın Hastalıklarında: Adet düzensizliği ve İltihabik hastalıklar gibi.

İdrar yolları enfeksiyonu, idrar yolları iltihabı gibi rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı işleve sahiptir.

Üreyi dışarı atmada, vücut ısısını ayarlama ve şişlikleri indirmede, genellikle kangreni, su toplamayı önleme ve ateş düşürme gibi birçok işlevin yerine getirilmesinde, Akciğer ve üriner sistem hastalıklarının iyileşmesinde yardımcı olan ve katkı sağlayan bilimsel doğal bir karışım.

Üst solunum yolu enfeksiyonları, bronşit, romatizma, öksürük, göz alerjisi ve üretral kanal enfeksiyonları tedavisinde, ayrıca vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmede, kanamayı ve ağrıyı durdurmada, dokuların jenerasyonu, kılcal damarların genişlemesi ve kan dolaşımının düzenlenmesi gibi yardımcı fonksiyonlara sahip.

Arı Poleni Çayı'nın Vücuttaki Etkileşim Sistemine Sağladığı Katkılar:

Hastalığı oluşturan bakterinin öldürülmesinde ve toksinin dışarı atılmasında vücudumuzun sağlığına kavuşmasında ciddi katkılar sağlar. Arı Poleni Çayı prostat bezi zarının geçirgenliğinin arttırılmasına yardım ederek bitkinin içerisindeki bileşenlerin prostat bezine nüfuz edip bakterilerin öldürülmesine, alt idrar yoluna fazla kan gitmesini, kanamayı ve kan pıhtısını önlemede, bezin kanallarındaki kan dolaşımını arttırmada ve salgıları, metabolitlerin ve toksinlerin atılmasında hastalığın belirtilerinin giderilmesinde yardımcı destekleyici işleve sahiptir.

Arı Poleni Çayı, Prostat büyümesinin durdurulmasına yardım ederek büyüme sürecini durdurup geriletmede yardımcı işleve sahip. Dihidrotestosteron (DHT) sentezini önleyerek salgı bezine ait hücrelerin bölünmesini sağlayan telomerase enziminin faaliyetlerini engellemesine yardım eder, aşırı büyümüş hücrelerin ve dokuların kolayca körelmesini destekler. Büyümüş olan prostat bezinin böylece düzenli olarak küçülmesine ve idrar yapma zorluğunun giderilmesine, hastanın rahatlamasına yardımcı olur.

Arı Poleni Çayı, zarar görmüş olan prostat bezinin iyileştirilmesinde, bezin işlevlerinin ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yardımcı katkıya sahiptir.

Arı Poleni Çayı, bir yandan hastanın prostat belirtilerinin giderilmesinde ve prostat bezindeki dolaşımın düzenlenmesinde, diğer yandan prostatın içerisindeki kan dolaşımının gelişmesine, prostatın ve asinüsün fizyolojik işlevlerini devam ettirmelerini sağlamada yardımcı fonksiyonal işleve sahiptir.Bezin içindeki durumu düzenleyecek şekilde 5 Alfa redüktaz enzimini engellenmesinde ve dihidrotestosteron (DHT) düzeyini düşürmede katkı sağlar.

Bu arada Arı Poleni Çay'ı bezin içerisindeki yüksek oranlı çinkonun da etkisiyle eser elemenlerin düzeyi ve prostat salgısının PH değeri ayarlanarak, süperoksit dismutasyonu faaliyetini arttırarak, bezenin içerisindeki immünglobülin işlevini düzenleyen, Prostat Kanserine yakalanma ihtimalini azaltacak şekilde, GRO aktivasyonunu ve DNA sentezini engelleyen retiküloendotelial sistemin fagositoz (fagositlerin kandaki virüsleri, yabancı cisimleri ya da bakterileri öldürme süreci) işlevini arttırarak bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine, prostat bezinin iyileştirilmesine, beze işlevlerinin geri kazandırılmasında yardımcı bitkisel karışımdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Prostat

Çayı