Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Prostat Bitkisel İlaç
Prostat Bitkisel İlaç
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Prostat Bitkisel İlaç :

Prostat, erkeklerin idrar kesesi altında bulunan ve idrar borularını saran genital organdır. İdrarın dışarı taşınması yine prostat içerisinden geçen kanallar ile gerçekleştirilir. Aynı zamanda erkek üreme sıvılarının geçişi yine prostat içerisinden gerçekleştirilir. Meni içerisinde, prostatın salgılamış olduğu sıvıların etkisi bulunmaktadır. Prostat ile ilgili rahatsızlıklar PSA adı verilen proteinin, prostat kanallarının işleyişinin bozulması nedeniyle artışa geçer. PSA ‘nın olması gereken düzeyin üstünde olması prostat kanseri gibi vakaların başlangıcını oluşturur.

Genellikle tüm erkeklerde prostat bezi 35 yaşından sonra büyüme evresine geçer. Prostat bezinin büyüme şekli prostat rahatsızlıklarının oluşumunda etkilidir. Bezin dışa doğru büyümesi bir sorun teşkil etmese de, içe doğru olan büyüme idrar kanalları üzerindeki basıncın artmasına neden olur. Bu durum genellikle prostat kanseri vakalarında ortaya çıkmamakta ve iyi huylu olarak adlandırılmaktadır. Ancak bazı vakalarda başlangıç seviyesinde prostat büyümesi gözlemlenebilir.

Prostatta olan büyüme genel olarak 3 evrede incelenmektedir.

1) 1. Evre Hastanın idrara çıkmasında zorlanmalara sebep olabilir. Hasta, idrar kesesinde biriken idrarı tamamen atmak için çokça idrara çıkmak zorunda kalabilir.

2) 2. Evre Bu evrede hastalarda Cinsel fonksiyon bozuklukları ortaya çıkabilir. Hastalar, bu dönemde idrarı atamaz ya da kısmı olarak atabilir. İdrar keselerinde tıkanıklıklar ve iltihaplanmalar ortaya çıkabilir.

3) 3.Evre Bu evre büyümede son dönem olarak bilinmektedir. Bu dönemde idrar hiç atılamaz ve ciddi ağrılar ortaya çıkar. Bu gibi durumlarda mutlaka bir uzman desteğinin alınması gerekmektedir.

Prostat kanseri ise prostatın oluşumunda görevli olan hücrelerin normal değerler üzerinde ani bir şekilde çoğalması ile oluşmaktadır. Birçok erkeğin korkulu rüyalarından birisi olan prostat kanserinde yaş ve beslenme şekilleri önemli bir etmendir.

Prostat rahatsızlıklarının tedavisinde genellikle bitkisel ilaçlar tavsiye edilmektedir. Diğer tedavi yöntemlerine göre bu bitkisel ilaçların yan etkileri daha azdır ve daha az maliyetlidir. Fakat unutulmaması gereken, prostat büyümelerinde geri dönüş mümkün değildir. Yani büyüme durdurulamaz. İyi huylu büyümelerde ise ekstra tedavi yöntemleri tavsiye edilmemektedir.

Prostat tedavisinde şifalı bitkisel ilaçların ve yardımcı yöntemlerin ilkini çörek otu oluşturmaktadır. Çörek otu, vücut içerisinde genel bir dengeyi sağladığı gibi bölgede de etkili olmaktadır. Prostat tedavisinde kullanılan şifalı bitkileri şu şekilde sıralayabiliriz.

Çörek otu: Çörek Otu prostat tedavisinde bitkisel yöntemlerin ilki ve en etkili olanıdır. Şifalı bitkiler arasında çörek otu vücudun ve prostat kanallarının sıvı dengesini sağlamaktadır. Çörek otu kullanım şekline bağlı olarak, günde 15gr geçmeyecek şekilde aç karnına yenilmelidir. Aynı zamanda, öğütülmüş durumda ise bir çorba ile de tüketilebilir. Fakat her tedavi yönteminde olduğu gibi bitkisel tedavilerde de alerjik bir durumunuzun bulunmaması önemlidir. Örneğin şeker hastaları, prostat tedavisinde yaygın olarak kullanılan çörek otu ve pekmez gibi karışımlardan uzak durmalıdır. Kullanacağınız bitkinin tazeliği de önemlidir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • İsmail Gümüşsık sık idrar yapma hissi, kamışımın orta kısmında hafif bir sızı ve şidrar yapma hissi duydugumda büyük abdestiminde geldiğini hissediyorum. idrar yaparken dağınık bir işeme meydana geliyor.sonrasında idrar yapma hissinin bitmediğini hissediyorum
  • Şifa MarketHastalığınızla ilgili tam teşhis konmamışsa üzgünüm bi önerimiz olamaz, lütfen önce bir doktora danışınız. geçmiş olsun
  • Prostat

    Bitkisel

    İlaç