Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Prostat Ameliyatı Fiyatları
Prostat Ameliyatı Fiyatları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Prostat Ameliyatı Fiyatları hastanelere göre değişiklik gösterir: Erkekler, 50′li yaşların ortalarına geldiklerinde, idrar yollarında rahatsız edici belirtiler yaşama olasılıkları artar. Çoğunlukla, bu belirtilerin nedeni doktorlar tarafında prostat büyümesi olarak belirlenir.

Prostat bezi doğal olarak büyürken, idrarın vücuttan atıldığı boru olan idrar yolunu sıkıştırabilir. Bu da prostat büyümesi belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olur. Prostat büyümesi (İyi Huylu Prostat Büyümesi veya BPH olarak da anılır) hakkında daha ayrıntılı bilgi için, buraya tıklayınız.

Prostat büyümesinin tedavisi ve sizin için en önemli olan şeyleri geri kazanmanız

Prostat büyümesi yalnızca sağlığınızı bozmakla kalmaz, aynı zamanda yaşam tarzınızı olumsuz etkileyebilir ve en çok değer verdiğiniz ilişkilerinizi zorlaştırabilir. İdrar yollarıyla ilgili sorunlarınız günlük işlerinizi olumsuz etkiliyorsa, seçeneklerinizi öğrenmenizin zamanı gelmiştir.

Herkes için doğru olan bir çözüm yoktur. Bazıları, prostat büyümesi belirtileriyle yaşamaya devam ederken, diğerleri bu sorunun kalıcı bir şekilde tedavi edilmesine ve prostatlarınn yeniden sağlıklı olmasını istediklerine karar verebilir. Siz de BPH tedavisi seçeneklerini öğrenebilir ve aralarındaki kendiniz için en uygun olan çözümü bulmak için doktorunuzla konuşabilirsiniz.

İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) tedavisi seçeneklerim nelerdir?

Doktorunuz, prostat büyümesi belirtilerine ve almak istediğiniz sonuca göre İyi Huylu Prostat Büyümesinin (BPH) aşağıda belirtilen tedavi seçenekleri konusunda önerilerde bulunabilir:

Dikkatli Bekleme - Prostat büyümesi belirtilerinin hafif olduğu durumlarda, doktorlar “bekleme ve görme” yaklaşımını uygulamanızı salık verebilir ve diğer tedavi yollarını izlemeden önce hastalarından genellikle İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) belirtilerini izlemelerini isteyebilir.

Prostat Büyümesi Tedavisine Yönelik İlaçlar - Doktorlar, genellikle prostat büyümesi belirtilerini ortadan kaldıracak ilaçları verir. Bu ilaçlar arasında, mesane boynu etrafındaki kasları gevşeterek, idrar yapmayı kolaylaştıran alfa engelleyiciler ve prostat bezini küçültmeyi amaçlayan alfa indirgeyici (redüktaz) yavaşlatıcılar vardır.

Mikrodalga ve Isı Tedavileri - Bunlar, prostat büyümesi belirtilerini azaltmayı amaçlayan mikrodalga ve ısı enerjisinin kullanıldığı çok az derecede vücuda giriş gerektiren tedavilerdir.

Prostatın İdrar Yolundan Alınması (TURP) - Büyümüş olan prostat dokusunu ortadan kaldırmayı amaçlayan cerrahi bir işlemdir.

Lazer Tedavisi - Bu tedavi seçeneği, yüksek enerjili lazerleri kullanarak, büyümüş prostat dokusunu ortadan kaldırır.

Prostat Açıcılar (Stentleri) - Bu tedavi seçeneği, ciddi oranda tıkanma olan ve diğer cerrahi işlemlerin uygulanması olanaklı olmayan hastalara uygundur.

Prostat Büyümesi Tedavileri:

Avantajları ve Dezavantajları BilmekSize uygun olan tedavinin ne olduğuna yalnızca siz ve doktorunuz karar verebilirsiniz. Ancak, GreenLight Lazer Tedavisi dahil olmak üzere, en yaygın tedavi yöntemlerinin göz önüne almanız gereken, aşağıda belirtildiği gibi üstünlükleri ve sakıncaları vardır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Prostat

Ameliyatı

Fiyatları