Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Polen Nasıl Tüketilmeli
Polen Nasıl Tüketilmeli
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Polen nasıl tüketilmeli sorusu belkide herkesi merak ettiği bir soru olabilir.Polen tüketimi kişilerin yaşlarına göre değişken olabiliyor.

3 yaş ile 5 yaş arası çocuklarda polen tüketimi günde 2 Tatlı kaşığı yaklaşık 12 gram,6 yaş ile 12 yaş arasındaki çocukların polen tüketimi günde ortalama olarak 3 tatlı kaşığı yaklaşık 16 gram, yetişkinlerde polen tületimi günde 4 tatlı kaşığı yaklaşık 20 gram, yetişkinlerde polen tüketimi bazı durumlarda 35 gram'a kadar çıkabilir.Bu yetişkinler için geçerli bir kuraldır ve hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır.

İdeal bir kür en az 2 ay sürmelidir. Bu kürleri özellikle mevsim başlangıçlarında olmak üzere senede birkaç kere tekrar etmek faydalı olacaktır. Bütün yıl boyunca alınması da tavsiye edilir.

Arı Polenini aç karnına, kahvaltıdan 15 dakika önce almanızı tavsiye ederiz. Günlük düze bir seferde alınabileceği gibi,hahvaltı ve öğle-akşam yemeklerinden önce de bölünmüş düzeler halinde alınabilir.

Polen zerreleri hayat için lüzumlu ( Vital) maddeleri ihtiva ederler. Bu zerrecikler üç tabakadan müteşekkil polen kabuğu içerisinde uzun müddet canlılıklarını ve besin değerlerini muhafaza ederler. Bu kabuklar tatlı ortamlarda daha kolay çatladığı için tatlı maddelerle, özellikle balla birlikte alınması tavsiye edilir.

Ilık süte katarak da alınabilir. (her hangi bir şeye karıştırmadan saf haliyle de yene bilir.) Ayrıca bir Kahve kaşığı öğütülmüş polen taze bir yumurta sarısı iyice karıştırılıp yarım kaşık bal ilave edilerek karıştırılır ve hemen yüz ve boyna sürülürse cilt için harika bir bakım kremi elde edilmiş olur.

Polenin Muhafazası: Serin ve rutubetsiz bir yerde tercihen ambalajı içinde buzdolabında muhafaza ediniz. Cam kavanozdaki polenleri ise kapalı şekilde buzdolabında saklayınız.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ilker Bademyaklaşık 1 haftadır polen bal karışımı tüketiyorum ve tadı hoşuma gidiyor günde 6 7 kaşık yiyorum herhangi bir zararı olurmu.
  • Şifa MarketBal polen kullanmanızın herhangi bir yan etkisi veya zararı yoktur. Aksine metbolizma sisteminizi düzenler ve otoimmün sisteminizi destekler. İyi günler diler, sağlıklı bir ömür dileriz. Bilgi Hattı : 0224 234 5678
  • Polen

    Nasıl

    Tüketilmeli