Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Pharmaton Ginseng G115
Yeşilex Panax Ginseng Ekstraktı 680 mg (60 Kapsül)
83,00 TL
Ürün Fiyatı

5860
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

100911
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70084
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Pharmaton Ginseng G115
Pharmaton Ginseng g115,pharmaton kapsül hakkında bilgilerin yer aldığı makalemiz aşağıda bulunmaktadır.Pharmaton ginseng g115 kapsül hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemizi okumanızı öneririz.

TIBBı ÖZELLıKLERı
Pharmaton® kapsül vücudun günlük gereksinimlerine uygun miktarlarda vitaminler, mineraller, lesitin ve eser elementler, ayrıca standardize Panax Ginseng ekstresi G115 Pharmaton içeren kombine bir üründür.

Kullanılan Ginseng ekstresi G115, özel bir işlemle gerçek Ginseng köklerinden (Panax Ginseng C.A. Meyer) hazırlanmaktadır ve içerdiği etkin maddeler sabit miktarlarda bulunmak üzere standardize edilmiştir.

Pharmaton® Kapsül'ün içerdiği vitamin, mineral ve eser elementler, genellikle vücudun kendi kendine üretemediği temel maddelerdir.

Standardize Panax Ginseng ekstresi G115 Pharmaton hücresel aktiviteyi artırır; bu etki kendisini fiziksel ve mental kapasitede belirgin bir yükselme şeklinde göstermektedir. Hayvan deneylerinde, egzersiz sırasında kaslardaki laktik asit konsantrasyonunda azalma olduğu görülmüştür. Beyin sapında dopamin ve noradrenalin içeriğinde artış ve serotonin içeriğinde azalma gözlenmiştir.

Vitaminler, mineraller ve eser elementler, ihtiyacın arttığı durumlarda, hücre metabolizmasını düzeltir ve bozulmasını engellerler. Düşük miktarlarda vitamin, mineral ve eser element alımı, güçsüzlük, yorgunluk, canlılıkta azalma, vücut direncinde azalma, ve nekahat döneminin uzaması gibi bozukluklara neden olabilir. B kompleks vitaminleri normal metabolik fonksiyonlar için gereklidir.

Standardize Panax Ginseng ekstresi G115 Pharmaton kullanılarak, hayvanlarda %30 düzeyinde bir biyoyararlanım saptanmıştır.

Yine hayvanlarda ginsenozid türüne göre, 27 dakika ile 14.5 saat arasında değişen plazma atılımı yarı ömürleri ölçülmüştür.

ÖNERıLEN KULLANIM YERLERı
Pharmaton® Kapsül,

• Bitkinlik (örn., stresin neden olduğu), yorgunluk, kendini halsiz hissetme, konsantrasyon azalması ve zihin açıklığında azalma,

• Yaşlılarda olduğu gibi veya özel diyet tercihleri, iştah kaybı, anoreksi (yemek yiyememe hastalığı), cerrahi girişimler ve nekahat halleri dahil akut ya da kronik hastalıklara bağlı güçsüzlük sonucunda dengesiz ya da yetersiz beslenme durumlarında tedaviye yardımcı olarak önerilmektedir.

Not: Vücudun genellikle kendi kendine üretemediği vitamin, mineral ve eser elementler ile ilgili olası yoksunlukların önlenmesinde en önemli yöntem, yeterli ve bol çeşit içeren bir diyettir.

KULLANILMAMASI GEREKEN DURUMLAR
Pharmaton® Kapsül aşağıdaki durumlarda kullanılmamalıdır:

• Kalsiyum metabolizması bozuklukları (örn., hiperkalsemi ve hiperkalsiüri, yani kanda kalsiyum düzeylerinin yüksek oluşu ve idrarla kalsiyum atılımının artması)

• A ya da D hipervitaminozu (bu vitaminlerin aşırı fazla alınması)

• Böbrek yetmezliği

• Retinoidler ile tedavi (akne için kullanılan bazı ilaçlar)

• A vitamini ya da D vitamini içeren başka ilaçların kullanılması

• Bu ürünün bileşenlerinden herhangi birisine karşı aşırıduyarlı olduğu bilinen hastalar

UYARILAR / ÖNLEMLER ve GEBELıKTE KULLANIM
Kullanmadan önce Kullanım Kılavuzu'nu dikkatlice okuyunuz.

Kullanmakta olduğunuz ilaç var ise, muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz.

Önerilen dozlarda, herhangi bir özel uyarı ya da önlem gerekli değildir.

Vitaminler, mineraller ve eser elementler daima günlük gereksinimlerin karşılığı olan miktarlarda alınmalıdır.

Eğer başka hastalıklarınız varsa, allerjik yakınmalarınız bulunuyorsa veya başka ilaçlar kullanıyorsanız, doktorunuzu bu gibi durumlardan mutlaka haberdar ediniz.

Hamilelik ve emzirme

Önerilen dozda kullanıldığında, Pharmaton® Kapsül'ün hamilelik sırasında anne rahmindeki bebek için risk oluşturduğu yönünde herhangi bir veri bulunmamaktadır. Ancak, hamile kadınlarda yürütülmüş kontrollü çalışmalar yoktur.

Diğer birçok ilaçta olduğu gibi, Pharmaton® Kapsül bu dönemde uygulanmadan önce, yararları ve riskleri değerlendirilmelidir. Genel tıbbi uygulama doğrultusunda, bu ürünün hamile ya da emziren kadınlar tarafından kullanılmasına tedavi eden doktor karar vermelidir.

Pharmaton® Kapsül diğer bileşenlerin yanı sıra, günlük gereksinime karşılık gelen ya da biraz aşan miktarlarda Vitamin A ve D içermektedir. Hamilelikte günlük yüksek dozlarda A vitamini alındığında, yeni doğan bebekte bazı bozukluklar görülme riskinin arttığı göz önünde bulundurulmalıdır.

YAN ETKıLER / ıSTENMEYEN ETKıLER
Pharmaton® Kapsül kullanımına bağlı olarak nadiren baş ağrısı, baş dönmesi, mide-bağırsak sistemine ilişkin reaksiyonlar (bulantı, mide ağrısı, kusma ve ishal gibi) ve aşırıduyarlılık reaksiyonları (döküntü, Kaşıntı gibi) gözlenmiştir.

ıstenmeyen bir etki görüldüğü zaman Sağlık Bakanlığı Türkiye Farmakovijilans Merkezi'ne (TÜFAM) bildiriniz.

ıLAÇ ETKıLEşıMLERı VE DığER ETKıLEşıMLER
Amerikan ginsengi ile yapılan bir çalışmada, ginsengin antikoagülanların etkisini azalttığı gösterilmiştir. Bu ürüne başlamadan önce, eğer antikoagülan (kanı sulandıran ilaçlar) alıyor ya da almayı planlıyorsanız, doktorunuza danışınız.

GÜNLÜK KULLANIM şEKLı VE DOZU
Erişkinler: Önerilen günlük dozaj, tercihen kahvaltıda olmak üzere, yiyeceklerle birlikte alınan 1 kapsüldür.

Çocuklar: On iki yaşın altındaki çocuklarda kullanılması önerilmemektedir.

Yaşlılar: Yaşlılar için özel bir doz önerisi yoktur.

Kullanım Kılavuzu'nda belirtilen ya da doktorun önerdiği doza uyulmalıdır.

Kapsüller çiğnenmeden bir miktar sıvı ile yutulmalıdır.

Yutma güçlüğü olan kişilerde kapsül kesilerek açılmalı, kapsül içeriği sıkmak suretiyle bir kaşığa boşaltılmalı ve bir miktar marmelat, bal ya da başka bir yiyecek ile karıştırılarak alınmalıdır.

Pharmaton® Kapsül şeker içermediği için diyabetli hastalar tarafından da kullanılabilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Murat Balmerhbalar bu pharmatonnun için ginseng özleri olduğu için çok faydalıymış özellikle yorgun halsizlik güçsüzlük gibi bir takım sorunlarda vücudun direncini arttırrarak zinde tutuyormuş eczanelerde bulabilirim demi
  • Pharmaton

    Ginseng

    G115