Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Perfore Apandisit
Perfore Apandisit
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Bir perfore apandisit katkıda bulunabilir çeşitli faktörler vardır. Bazen bir gastrointestinal viral enfeksiyon, bu duruma yol açabilir. Daha yaygın bir tıkanıklık gibi dışkı ekte yayılmış ve iltihaplanmasına bakterilerin oluşmasına neden olabilir bir tıkanma oluşturabilirsiniz. ekte o yırtığı veya bir periappendiceal apse oluşabilir perforates noktaya kabarıyor durumunda. Bu genellikle enfeksiyon cebinde, o ekinde kaldırılabilir önce drene olması gerekir.

Bir perfore apandisit belirtileri değişebilir. Genellikle, ilk ağrı göbek ve yaymak sağ alt tarafına etrafında oluşabilir. Karın şiş ve ihale dokunmak olabilir. Ayrıca ateş, titreme, bulantı, kusma, ishal veya Kabızlık olabilir. Perfore ekinde bir kişide bu semptomlar ve daha kat üzerinde, kapanma noktasına olasılıkla gitmek şiddetli kötü olacak.

Önemli olan en kısa sürede, bir delikli ekinde kaldırmak çünkü bir şart peritonit oluşabilir olarak da bilinir. Bu tüm karın boşluğunun iltihabıdır ve bağırsak içeriği karın içine giren bir sonucu olarak gerçekleşir. hemen tedavi edilmezse, bu durum ölüme yol açabilir. Bu nedenle, tek bir seferde ekte daha önce kaldırılması için tıbbi yardım isteyin gerektiğini olası bir apandisit belirtileri yaşamaya rüptürleri. Bir fizik muayene, kan testleri ve tanısal görüntüleme testi genellikle doktor apandisit mevcut türü ve hasarın boyutunu karın için yapılması ayrıntılı bir perspektif vermek yapılacaktır.

Apandisit cerrahi en sık perfore apandisit tedavisinde kullanılır. Bu ekte kaldırılmasını içerir. Karın boşluğu da herhangi Dökülen içindekiler de temizlenecek. Ameliyat sonrasında Antibiyotik zaman geniş bir miktar tüm enfeksiyonun tüm karın kaldırılır sağlamak için Reçete edilecektir. cerrahi daha kapsamlı olarak Tipik olarak, bir perfore apandisit ile bireysel biraz bireysel bir daha yavaş bir rüptüre ekinde olmadan geri alabilirsiniz.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Perfore

Apandisit