Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Penis Uzatma Ameliyatı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Penis Uzatma Ameliyatı


Penis boyu ilişki sırasında partnerinizi tatmin ve kendinize güven açısından çok önemlidir.Her ne kadar penis boyunun ilişki sırasıda önemli olmadığı söylensede araştırmalar bunun tam tersini söylemekltedir.İşte bu noktada penis uzatma ameliyatı ve penis uzatma ürünlerinin önemi ortaya çıkar.
Penis Estetiği Büyütme Uzatma Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis Estetik Ameliyatları

Penis kalınlaştırma, penis büyütme, penis uzatma ameliyatı, penis estetiği günümüzde erkekler penislerindeki çeşitli şekil bozukluklarından şikayetçi olabilmekte ve bu nedenle ameliyat tercih etmektedirler. Bir çok nedene bağlı olarak ya da tamamen hasta isteğiyle doğru orantılı olarak penisde boy uzatma, penis kalınlaştırma, penis eğriliği düzeltme, sünnet hatalarını düzeltme ameliyatları yapılabilmektedir.
Normalde penis ereksiyon konumunda boyuna ve enine büyür. Ereksiyon halinde normal bir penis ortalama 13-14 cm olmakla birlikte 12 cm ve üzeri normal kabul edilebilmektedir. Bu durumun altındaki penisler kısa kabul edilebilir. Yine penis kalınlığının normalden ince olması erkeklerde bir anksiyete yaratabilmekte ve bunun düzeltilmesini talep edebilmektedirler.
Erkekler penis bölgesiyle ilgili
Penis uzunluğunun normalden kısa olması
Penis kalınlığının normalden ince olması
Penis doğrultusunun değişik yönlerde kıvrık olması
Sünnet hatalarına bağlı gelişmiş şekil bozuklukları
Penis üzerinde tüylü alanda aşırı yağ bulunmasına bağlı olarak ameliyat taleplerinde bulunmaktadır.

Penis Boyu Uzatma Ameliyatları
Yapılan penis uzatma büyütme ameliyatları daha çok pubis kemiği ile penis kökü arasındaki suspansor ligamentin kesilerek penisin vücut içinde kalan bir kısmının dışarı çıkarılmasına dayanmaktadır. Bilinmesi gereken bu ameliyatın penisin boyunu ereksiyonda değil normal konumda arttırdığıdır. Yani ereksiyondaki boyutlarda bir değişiklik olmaz. Bu ameliyatın en büyük riski ereksiyon halinde penis stabilitesinin azalabilmesidir.
Yine bazen hatalı sünnet yapılmasına bağlı olarak penis derisinde kısalmalar meydana gelebilir. Bu durumda Z plasti, V-Y ilerletme yöntemleri, ya da deri grefti kullanılarak penis derisi boyutları arttırılarak problem çözülür.
Bazen kilolu bir insanda, gömülü penis olabilir. Bu durumda o bölgedeki yağlar alınarak penis boyunda ve görünürlülüğünde artma sağlanmış olur. Yine penis boyunu arttırmak için kullanılan yöntemlerden bir tanesi, penis ile skrotum arasındaki bağlantıyı uzatarak skrotum ile penisin birbirinden bağımsız görünmesini sağlamaktır. Bu sayede penisin alt tarafındaki boyu uzamış görünür.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatları

Penis kalınlaştırma ameliyatlarında günümüzde sıklıkla yağ enjeksiyonları, kompozit doku transferleri, dolgu maddeleri kullanımaktadır. Bu yöntemlerin arasında sıklıkla kullanılanı yağ enjeksiyonlarıdır.
Yağ enjeksiyonu, vücudun bir başka alanından alınan yağların özel işlemlerden geçirilerek yine aynı kişide bir başka alana aktarılması işlemidir.
Aktarılan yağların yaklaşık %40 ı 6 ay sonra kalıcı olarak kalabilmektedir. Bu yüzden bazı durumlarda tekrarı gerekebilir. Özellikle çok miktarda yağ enjeksiyonu yapmak başarıyı arttırmamaktadır.
Yağlar liposuction tekniği ile alınmaktadır. Operasyon sedasyon anestezi tekniği ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede hasta genel anestezi almadan ve operasyon sırasında birşey hissetmeden, yaklaşık 1,5 saat içinde ameliyat olarak evine gider.
Ameliyat sonrasında herhangi bir iz kalmamaktadır.
Yağ enjeksiyonu sonrasında hastalar günlük hayatlarına devam edebilirler, penis üzerindeki ödem 1 haftada azalacak, penisin daha iyi hale gelmesi ise 1 ayı almaktadır. Hastalar operasyon sonrası 3-4 hafta kadar Cinsel ilişkiden uzak durmalıdır. Penisdeki yağların kalıcılıkları ile ilgili son halini alması ise 6 ay sürmektedir.

Penis Eğrilikleri İçin Yapılan Ameliyatlar
Doğuştan ya da sonradan hatalı sünnet sonucu meydana gelebilir. Penis ereksiyon halinde bir tarafa doğru eğilmiştir. Ereksiyon konumunda tanı net bir şekilde konulur. Ameliyatla mevcut problem düzeltilebilmektedir. Penil kurvaturları, öne doğru, arkaya ya da yana doğru olabilmektedir. Hastalar cinsel ilişki sırasında zorlanabilmektedir. Yapılan ameliyatda, sünnet kesisinden girilerek penisin Eğrilik olan yerin aksi tarafına plikasyon yapılır. Bu sayede penisin doğrultusu düzeltilmiş olur. Ameliyat sırasında artifisiyal ereksiyon sağlanarak ameliyatın başarılı olup olmadığı ameliyat anında gözlenmelidir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Penis

Uzatma

Ameliyatı