Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Penis Deri Hastalıkları
Penis Deri Hastalıkları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Penis Deri Hastalıkları :

Erkek genital organlarının ve özellikle penisin hastalıkları ve penisin lezyonları, enfeksiyonlara bağlı hastalıklardan ve kansere kadar birçok deri hastalıklarını içermektedir.

Herpes Genitalis ( genital uçuk) ve HPV‘nin (genital siğiller) neden olduğu hastalıklar özellikle genç ,Cinsel aktif ve çok partnerli insanlarda artmaktadır. Uyuz ve bit deriden deriye bulaşma ile cinsel geçiş ile sık olarak bulaşmaktadır.

Erkekte diğer sık rastlanan deri hastalıkları, örneğin psoriazis (Sedef hastalığı) ve Liken Planus genital bölgede anormal görünüşe sahip olabilirler ve erkekler bu anormal lezyonlardan tedirginlik duyarlar.

Erkek genital bölgesinin allerjik kontakt dermatiti kondomlardan - prezervatiflerden (Örneğin latex alerjisi) , hijyenik deodorant spreylerden ve spermisitlerden kaynaklanabilir. Squamos cell karsinom, kanser olarak penisin en sık rastlanan kanser türüdür, fakat nadirdir.

Penis kanserinin HPV enfeksiyonu ile olan ilgisi bilinmektedir. Penisin squamos cell kanserinin önlenmesi; risk faktörlerinin ortaya çıkarılması, tüm kanser öncesi lezyonların erken tanınması ve fimozis hastalığının tedavisi ile sağlanabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Penis

Deri

Hastalıkları