Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Omuzda Kireçlenme Tedavisi
Omuzda Kireçlenme Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Omuzda Kireçlenme Tedavisi : Omuzda kireçlenme nedir, omuzlarda kireçlenme nasıl oluşur, belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir... Konu hakkında tüm merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır sayfamız üzerinden bilgi alabilirsiniz...
OsteoArtrit omuz artrit en sık görülen tipidir. Ayrıca aşınma denir-ve-, Osteoartrit ilerici uzakta eklem kıkırdak giyiyor ile karakterize artrit veya dejeneratif eklem hastalığı gözyaşı. Eklem koruyucu kıkırdak yüzeyi gibi uzak omuz artrit tarafından, çıplak kemik omuz içinde maruz kalmaktadır giyilir.

Omuz artrit olan romatoid artrit diğer yaygın türü. Romatoid artrit sistemik bir durumdur eklemlerin astar neden olan iltihaplanma. Bu iltihap, zaman, işgal ve kıkırdak ve kemik yok.

Kim omuz artrit geliştirir?

Omuz artrit genellikle 50 yaş üzerindeki hastalarda etkiler. Daha önce kim omuz yaralanma öyküsü hastalarda yaygındır. Ayrıca bu durumun genetik yatkınlık, omuz artrit anlamı ailelerde çalıştırmak eğilimindedir.

Ne omuz artrit ortak belirtileri nelerdir?

Omuz artrit belirtileri durumu kötüleşir olarak ilerleme eğilimindedir. Ne omuz artrit hakkında ilginç olan belirtiler her zaman sürekli zamanla ilerleme kalmamasıdır. Çoğu hasta iyi ve kötü ay ay, ya da belirti değişiklikleri hava değişiklikleri ile ilgili raporu. Çünkü belirli bir gün artrit belirtileri karşılaştırarak doğru durumun genel ilerlemesi temsil olmayabilir Bu anlamak önemlidir.

Omuz artrit En sık görülen semptomlar şunlardır:

faaliyetleri ile o Pain

hareket o sınırlı

omuz o Sertlik

o şişmesi ortak

etrafında o Tenderness ortak

taşlama veya içinde bulaşıcı bir duygu o ortak

Omuz artrit olan bir hastada değerlendirilmesi bir fiziksel muayene ve röntgen ile başlamalıdır. Bu daha sonra sınavları değerlendirmek ve durumun ilerlemesi belirlemek bir temel olarak hizmet verebilir.

Ne omuz artrit için tedavisi nedir?

Tedavi omuz artrit en temel adımları ile başlamalıdır ve daha olasılıkla ameliyat dahil olmak üzere ilgili ilerleme. Tüm tedaviler her hastada uygun ve doktorunuzla hangi tedaviler belirlemek için bir tartışma olmalıdır omzunuzun artrit için uygundur.

* Faaliyet Modifikasyon

Sınırlama belirli etkinlikleri gerekli olabilir ve yeni egzersiz yöntemleri öğrenmek yararlı olabilir. Omuz egzersizleri kim zayıf bir omuz sahip hastalar için mükemmel.

* Fizik Tedavi

Germe ve omuz eklem çevresindeki kasların omzuna yükünü azaltmak yardımcı olabilir güçlendirilmesi. Kas atrofi önlenmesi omuz fonksiyonel kullanımı sağlamak önemli bir parçasıdır.

Anti-inflamatuar İlaçlar

Anti-enflamatuar ağrı ilaçlar (NSAİİ) vardır ve nonprescription reçeteli ilaçlar yardımcı olan ağrı ve iltihap tedavi. Anti-omuz artrit için enflamatuar ilaç almadan önce doktorunuzla konuşun.

* Kortizon Enjeksiyonlar

Kortizon enjeksiyonları azalma inflamasyon yardımcı olabilir ve eklem içinde ağrı azaltır. Bu süre omuz artrit tedavi değil de, semptomları azaltmak olabilir ve kontrol ağrı yardım.

* Ortak Takviyeler (Glukozamin)

Glucosamine güvenli ve omuz artrit tedavisinde etkili olabilir, ama görünen bu ek olarak araştırma sınırlı kalmıştır. Birçok hastada omuz artrit belirtileri için Glucosamine ile orta kabartma bulabilirsiniz.

* Omuz Artroskopi

Tam olarak ne kadar etkili omuz artroskopi artrit tedavisi için tartışmalıdır. Omuz artrit bazı özel belirtiler için, yararlı olabilir.

* Omuz Değiştirme Cerrahisi

Romatizmalı kıkırdak kaldırılır ve bu işlemde bir metal ve plastik top ve yuvalı omuz yerleştirilir implant. Bu mükemmel bir seçenek ağrı şiddetli omuz artrit ile ilişkili rahatlatmak etmektir.

# Omuz Değiştirme Ters


Çünkü top ve soket tersine bu bir ters omuz yerine denir; topu kürek kemiği üzerine yerleştirilir ve soket kol kemik üzerine yerleştirilir. Bu ters teknik bir sigara ile daha iyi işlev sağlar-Rotator cuff işleyen. .
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Omuzda

Kireçlenme

Tedavisi