Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ömer Coşkun Kısırlık Tedavisi
Ömer Coşkun Kısırlık Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ömer Coşkun Kısırlık tedavisini ve kısırlık tedavisine iyi gelen bitkisel kürleri açıklıyor. Ömer Coşkun'un kısırlık tedavisine iyi gelen bitkisel kürlerini bu makalede inceleyebilirsiniz... İnfertilite (kısırlık) korunmaksızın düzenli ilişkiye rağmen 1 yıl içinde gebelik oluşmaması olarak tanımlanmaktadır.Kısırlık en büyük üzüntü kaynağıdır ve tedavisi için ileri teknoloji gerektiren yöntemler kullanmayı gerektiren bir hastalıktır.

Teknolojiye başvurmadan önce gebelik şansının yaşam tarzınızdaki ya da diğer değişikliklerle artırılıp artırılmayacağını anlamak için buna neden olan herşeyi ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu süre zarfında da doğal alternatifleri değerlendirmekte fayda var.

Kısırlık tedavisi için önerilen şifalı bitkiler:


Ahududu (Rubus idaeus) : Kadınlarda hamilelik sırasında ortaya çıkan rahim iltihapları için ahududu yapraklarından yapılan çay önerilir. Hayvan yetiştiricileri ahududu yapraklarını,üretkenliklerini arttırmak için erkek hayvanların yemlerine koyulur.

Herbalist Kathi Keville kısır erkeklerin ahududu yapraklarından yapacakları çayı demleyip içmelerini öneriyor.

Zencefil (Zingiber officinale) : Yapılan bir araştırmada erkeklerde zencefilin Sperm sayısını ve hareketliliğini büyük ölçüde artırdığını göstermiştir.

Karnabahar ve B6 vitamini içeren besinler: Mikro gıda takviyelerini savunanlar,kısırlık için genellikle karnabahar önermektedirler. Bu vitamin en çok Karnabahar, su teresi, ıspanak, muz, bamya, soğan, brokoli, kabak, karalahana, yer lahanası,bürüksel lahanası,bezelye ve turpda bulunur.

Ayçiçeği ve Arginin içeren diğer bitkiler : Sperm sayısı düşük olan erkeklere doğal şifacılar tarafından genellikle arginin takviyesi önerilir. Arginin Ayçiçeğinde yeterli oranda bulunur.

Günde 4 gram arginin almak için 50 gram kadar ayçiçeği tüketmek yeterli olur .Bu hayati besini yüksek oranlarda içeren diğer besinler ise sırasıyla ; keçiboynuzu, ak ceviz, acı bakla, yer fıstığı, susam, soya fasulyesi, su teresi, çemen, hardal, badem, bakla ve mercimektir.

Ispanak ve çinko içeren diğer bitkiler: Bazıyapılan araştırma sonuçları, çinko eksikliğinin erkeklerde üretkenliği ve sperm kalitesini düşürebileceğini göstermiştir.

Çinko bakımından zengin kaynaklar arasında ıspanak, maydanoz, bürüksel lahanası, salatalık, taze fasulye,hindiba, börülce, kuru erik, ve kuşkonmazı sayabiliriz.

Bu bitkilerden bulabildiklerinizi bir tencerede kaynatırsanız çinko bakımından zengin ve lezzetli bir çorba elde edebilirsiniz.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Feyzan Erenfallop tüpüm tıkalı laparaskopi oldum 2 yıl oldu fakat hala gebe kalamadım buna bi çare bulabilirmisiniz yardımlarınızı en acele sekılde beklıyorum
 • Şifa MarketTüplerin tıkalı olmasının genel olarak nedeni iltahabik durumdur. ilerleyen aşamalarda cerrahi müdahele gerektirebilir. Bitkisel tedavi noktasında özel bileşenler için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/kdnlrd-ksrlk-hayit-tohumu-karisimli-set.html
 • Faruk ArslanHocam ben 3 yıllık evliyim çocuğum olmuyo benden Sperm ameliyatla aldılar benim şimdi hiç spermin yokmu bana ne onerirsiniz
 • Şifa MarketSperm sayısını ve kalitesini arttırmaya önerdiğimiz uzmanlarımzın reçetesiyle hazırlanmış. garanti kapsamında ki setimizdir. Ürünü 3 ay düzenli kullandıgınız taktirde herhangi bir fayda görmezseniz para iadesi yapıyoruz.Ürünü incelemek için lütfen linki tıklayınız.Yada daha detaylı bilgi için bilgi hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Bilgi hattı:0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/ksrlk-caksir-karisimli-set.html
 • Hatice GunerEşimde sperm azligi var mfolojisi düşük varikoselden ameliyat oldu artis olmadi denemedigimiz bisey kalmadı keçi boynuzu içiyo
 • Şifa Marketsperm sayısını ve hareketliliğini arttırmak için önerdiğimiz setimizdir. Ürün kullanılmadan önce sperm testini bize faxladıgınız takdirde ürün garantı kapsamına girer ürün bitiminde herhangi bir fayda sağlamamışsa para iadesi yapıyoruz set fiyatı kargo dahil (97 TL). İncelemek için linki tıklayın Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/sprm-arttrc-caksir-koku-karisimli-set.html
 • Ömer

  Coşkun

  Kısırlık

  Tedavisi