Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Öksürük Kesmek İçin
Öksürük Kesmek İçin
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
" Öksürük kesmek için bitkisel yöntemler hakkında bilgiler. "

Öksürük kesmek için bitkisel yöntemler hakkında bilgiler bu makalede yer almaktadır. Öksürük kesmek için bitkisel yöntemler ile ilgili tüm açıklamaları bu makalede inceleyebilirsiniz...

Öksürük Kesmek İçin :

Nezle gibi, virüslerin neden olduğu enfeksiyonlardan kaynaklanan rahatsızlıklara karşı antibiyotiklerin bir faydası yoktur.

Ayrıca, bilinçsizce öksürük şurubu kullanmak vücudun öksürerek solunum yollarını temizlemesini önleyeceği için daha büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, öksürüğe neden olan rahatsızlık doğru olarak tesbit edilmeli ve buna uygun tedavi uygulanmalıdır.

Bünyeleri daha zayıf olduğu için bebeklerde ve çocuklarda öksürük şikayeti daha sık görülür. Bebeklerde ve çocuklarda öksürük tedavisi daha özenle yapılmalı ve bilinçsiz ilaç kullanılmamalıdır.

Bunların yanında, bol sıvı almak, bulunulan ortamdaki havanın kuru olmamasına özen göstermek, boğazı yumuşatacak bitki çayları içmek de faydalıdır. Ayrıca, özellikle kuru öksürük boğazı tahriş edebileceği için az ve daha hafif öksürmeye çalışmak olası tahrişleri önlemeye yardımcı olur.

Zencefil, okaliptüs, nane, ıhlamur, meyan kökü, Ebegümeci gibi şifalı bitkiler de öksürük şikayetlerini azaltmaya yardımcı olur.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Semih Kılıç Patlakselam ben semih çok aşırı gıcık ve öksürüğüm var arada gripde oluyorum bu öksürüğü ve gıcığı giderecek hangi bitkileri önerirsiniz hangileri iyi gelir cevabınızı bekliyorum bilgileriniz için teşekkürler.
  • Öksürük

    Kesmek

    İçin