Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Obezite Tedavi Merkezleri
Obezite Tedavi Merkezleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Obezite Tedavi Merkezleri :

Florence Nightingale Hastanesi'nden yapılan açıklamaya göre, 3 çocuk babası Eken, aşırı kilolarından kurtulmak ve daha sağlıklı bir yaşam sürebilmek için yıllarca ameliyat konusunda çocuklarını ikna etmeye çalıştı. Babalarını kaybetmekten korkan çocukları ise ameliyata izin vermedi.

Ersin Eken'in, çocuklarını uzun ikna çabaları sonuç verince, Florence Nightingale Hastanesi Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı olan Doç. Dr. Yunus Yavuz'a başvurdu. Doç. Dr. Yavuz'un kontrolünde ameliyata hazırlanan Eken, başarılı bir operasyonla yeni bir hayata adım attı.
Birden çok nedene bağlı ortaya çıkan obezite hastalığı insan vücudunda çok sayıda organı etkiliyor. Bu yüzden tedavisinin de multidisipliner yani birden çok branşın birlikte uyum içerisinde çalıştığı bir ortamda planlanıp yapılması gerekmektedir.
Acıbadem Obezite Merkezi Türkiye'de bu yaklaşımı benimsemiş en donanımlı merkezlerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Bu merkezde, obez hastalara multidisipliner bir ortamda, en uygun tedavi seçeneklerinin sunulması amaçlanmaktadır.
Acıbadem Obezite Merkezi'ne başvuran tüm hastalar öncelikle; endokrinoloji uzmanı, beslenme uzmanı, psikiyatri uzmanı, fizik tedavi uzmanı ve egzersiz danışmanı tarafından değerlendiriliyor. Gerekli görüldüğü durumlarda hastayı kardiyoloji ve göğüs hastalıkları uzmanları da muayene ediyor. Ayrıca, uygun hastaların obezite cerrahisi ekibi tarafından görülmesi de sağlanmaktadır.

Bu merkeze başvuran her bir hasta, obezite sorununun altında yatan faktörler, yeme alışkanlıkları, psikolojik problemleri, sağlık durumu gibi çok detaylı bir incelemeden geçiriliyor. Bu incelemelere göre yapılan değerlendirmeler sonucu, en uygun tedavi programı seçiliyor ve hastalar en doğru tedavi seçeneklerine yönlendirilmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Obezite

Tedavi

Merkezleri