Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Nikotin Bandı Fiyatları
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın

Prof. Dr. Esra Kurt Uzaslan, kanser yapıcı ve kanserin ortaya çıkışını kolaylaştırıcı 4 binden fazla madde içeren sigarada bulunan ve bağımlılık yapan nikotinin, kişinin sigarayı bırakmasını engelleyen en önemli faktör olduğunu söyledi.

“7 SANİYE SONRA BEYNE ULAŞIYOR”

Araştırmaların, bu bağımlılığın kokain, eroin ve esrarla karşılaştırıldığında daha güçlü olduğunu ortaya koyduğunu ifade eden Uzaslan, nikotinin sigarayı içmeye başladıktan 7 saniye sonra beyine ulaşarak birtakım etkiler yaptığını, kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlayabildiğini kaydetti.

Uzaslan, kişinin sigarayı bırakabilmesinde en önemli etkenin “karar vermesi” olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Öncelikle karar verilmesi gerekiyor. Sigarayı bırakmak zor, ancak daha da zoru bırakmış kalmak. Önemli olan tekrar başlamamak. Bu nedenle bırakmak ve bırakmış kalmak için destek tedavisi alınabilir ve bu destekte en önemlisi kişinin hekimidir. Hekim ve klinik psikologlar destek olabilir. Böylece bırakma şansı çok artacaktır.”

Bağımlılarda sigarayı bırakmayı denediklerinde ortaya çıkan, huzursuzluk, uykusuzluk, gerginlik, düşünceleri toplamada güçlük, aşırı tepki verme, sinirlilik, baş ağrısı gibi durumların ortadan kaldırılması için bazı tıbbı tedaviler olduğunu dile getiren Uzaslan, şunları kaydetti:

Sigara Bırakma yöntemlerinden olan nikotin bantları ve sakızları Türkiye’de de kullanılıyor. Nikotin bantları oldukça emin ve güvenlidir. Ancak, hekim kontrolünde kullanılması çok önemlidir. Çünkü bantları kimin hangi dozda kullanacağına hekim karar vermelidir.

Yanlış, düşük veya yüksek dozdaki bantları kullanmak gereksiz riskleri almaya yol açacaktır. Ayrıca nikotin bantlarını son bir ay içinde Kalp Krizi geçirenler, kalp ritm bozukluğu olan kişiler, hamileler ve süt verenler kullanmamalıdır. Bunun dışındakiler bandı hekim kontrolünde kullanabilirler. Nikotin bandı takılıyken sigara içilmesi, bandın olası yan etkilerini oldukça artırır.

Bant kullanırken sigara içmeye devam etmek bandın çarpıntı, baş ağrısı, uykusuzluk, kas ağrısı, hazımsızlık gibi olası yan etkilerinin artmasına neden olabilir. Bandın her gün vücudun kılsız değişik bölgesine yapıştırılması gerekir.”

Etiketler: nikotin bandı fiyatları, Nikotin bitkisel tedavi nedir, Nikotin Attırıcı bitkisel tedavi hakkında, Nikotin Attırıcı bitkisel tedavi ile, Nikotin Attırıcı bitkisel tedavi için, Siroz bitkisel tedavi yöntemleri, Nikotin Attırıcı bitkisel tedavi yöntemi, Nikotin Attırıcı bitkisel tedavisi, Nikotin Attırıcı bitkisel

Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler

Nikotin

Bandı

Fiyatları