Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Nasır İçin İlaç
Nasır İçin İlaç
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Nasır İçin İlaç :

Nasırlar sertlik derecelerine göre sınıflandırılabilirler. Çoğunlukla ayakların arka kısımlarında, topuk altlarında minik minik sertlikler mevcutsa bu tohum nasırdır.

Cilt üzerinde yer alan fazla sert olmayan, ortalama sertlikteki nasırlara yumuşak nasır denmektedir. Nasır ileri boyutlara ulaştığında kökleşmeye başlar. Yine en sık ayakların topuk bölgesinde ve parmaklarda rastlanmaktadır.

Nasır Bandı

Nasır çok sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Bu nedenle nasırdan korunmak önceliklidir. İlk olarak ayak tipinize uygun ayakkabı tercih etmeniz gerekmektedir. En iyisi ortopedik ayakkabılar olacaktır fakat zevkiniz de işin içine girdiğinde ortopedik ayakkabıları giymek istemeyebilirsiniz.

O zaman alacağınız ayakkabıyı ilk defa giydiğinizde hiçbir sorun olmadığından emin olun. İlk defa giydiğinizde size en ufak bir rahatsızlık veren ayakkabıyı almayın. Zamanla ayakkabının ayağınıza uyum göstereceğini düşünebilirsiniz fakat aslında ayaklar ayakkabıya uyum göstermeye başlar.

Bu da ayaklarda nasır oluşumu demektir. Ayakkabı ayakları kesinlikle sıkmamalı, dar olmamalıdır. Sivri burunlu ayakkabılar her zaman tehlikeli olmuştur. Ayakların ön kısımlarında basınç oluşturacağı için sivri burunlu ayakkabı almamaya özen göstermelisiniz.

Nasır İlaçları

Nasır tedavisi için bir çok bitkisel çözüm bulunmaktadır. Esasen nasırlar zamanla düzelecektir. Fakat bunun için ilk olarak nasıra sebep olan etkenlerden uzak durmanız gerekmektedir. Bu faktörler engellenmediği müddetçe nasır ne yaparsanız yapın kalacaktır. Nasır için kullanabileceğinzi bazı ilaçlar vardır.

Bunlar düzenli olarak kullanıldığında nasırda büyük oranda iyileşme sağlanır. Eğer özel olarak bir ilaç kullanmak istemiyor, bitkisel tedavileri yeğliyorsanız o zaman birçok seçeneğiniz olacak. Nasırlı yere limon bağlayıp yatabilirsiniz. Bunu birkaç gün üstüste yapın.

Her seferinde nasırlı bölge kabaracaktır. Ayrıca soğan ve sarmısak da aynı görevi görürler. Ponza taşı yardımıyla bu fazlalığı alın. Her banyoda ayaklarınızdaki birikmiş ölü deriyi ponza taşıyla temizleyin.

Ayrıca duş dışında da ayaklarınızı bir süre sıcak suda bekletip nasırın yumuşamasını sağladıktan sonra da ponza taşı kullanabilirsiniz. Nasırı küçültmek için lanolin, e vitamini yada badem yağı ihtiva eden kremleri nasıra sürebilirsiniz. Zamanla nasır yumuşayacaktır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Nasır

İçin

İlaç