Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Nasır Bandı Kullanımı
Nasır Bandı Kullanımı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Nasır bandı kullanımı hakkında bilmek istedikleriniz ve daha fazlası için aşşağıdaki makaleyi okuyabilirsiniz...

Nasır bandı,bölgesel olarak uygulanan,nasırların giderilmesinde kullanılan,ilaçlı,keçe yastıklı flasterdir.Bileşimindeki salisilik asit keratolitik özelliktedir;ayak tabanlarında,parmaklarda ve avuç içinde meydana gelen aşırı deri kalınlaşmalarının tedavisinde etkilidir.

Asetik asit ise antiseptik bir madde olarak nasırın erimesi sırasında mikrop kapmasını önler.İlaçlı flasterler nasırların çok çabuk giderilmesini sağlar ve etkili bir kimyasal kombinasyon ile deri iltihabını önler.Keçe halka da ayakkabının acı veren baskısını azaltarak ayakları rahatlatır.

KULLANILMAMASI GEREKEN DURUMLAR:

Şeker hastalarında,bebeklerde,sağlıklı ciltte,mukoz membranlarda ,ben ve doğum lekeleri üzerinde kullanılmamalıdır.Gebelikte,laktasyonda,dolaşım sorunu olanlarda,iki haftadan fazla kullanım gerektiren durumlarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.Herhangi bir rahatsızlık,tahriş veya duyarlılık reaksiyonu olursa kullanımı durdurulmalıdır.

GÜNLÜK KULLANIM ŞEKLİ:

Nasırın yerine ve büyüklüğüne göre,çeşitli boylardaki nasır bandının uygun olanı seçilir.İlaçlı yakı koruyucu yüzeyden ayrılarak mor renkli yüzey nasırın tam olarak üzerine yerleştirilerek yapıştırılır.Mor renkli,ilaçlı yüzeyin,nasır çevresine taşmamasına özen gösterilir.Nasır bandı,uygulandığı noktada 3 gün boyunca tutulmalıdır.Ardından yumuşamış olan nasır bir pens ile alınmalı,yerine bir miktar tentürdiyot sürülmelidir.Çok eski nasırlar için yeni bir nasır bandı daha 3 gün boyunca kullanılmalıdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Abidin tam da ayak tabanımda bu nasır. bantlar asitler faalan ne kullandıysam sonuç alamadım. yani geçiyor ama yine tekrar ediyor. benim derdim tekrar etmesin . en son çare aolarak amelyat düşünüyorum . son kez sizin önerniizide yaparım ama geçmezse amelyat olacam. kolay gelsin
  • Nasır

    Bandı

    Kullanımı