Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Nasır Aldırma
Nasır Aldırma
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Nasır Aldırma :

Nasır en çok el ve ayaklarda çıkar. Ellerde ve ayaklardaki normal dışı sürtünmelerden dolayı cilt kendini korumaya alarak sertleşir.

İleri boyutlara vardığında ise sertleşen cilt tabakası iltihaplanır. Nasır en çok ağrı ve acıya neden olduğu için genellikle hayatı olumsuz yönde etkilemektedir.

Nasırın belli başlı sebeplerinin başında ayak yapısına uygun olmayan ayakkabıların giyilmesi yer almaktadır.

Normalde giydiğinizden daha dar bir ayakkabı giymek de nasıra neden olmaktadır. Keza ayakkabının geniş olması da sürtünmeyi arttırarak problem oluşturur.

Ayrıca yürüyüş bozuklukları da nasır etkenleri arasında yer alır. Yüksek topuklu ayakkabılar ayakların ön kısımlarında nasır oluşumunu tetiklemektedir.

Ayaklardaki yapısal bozukluklar, kullanılan ayakkabıların buna uygun olmayışı sürtünmelere neden olur. Bunun yanında fazla ağır yük taşımak, ellerle fazla güç gerektiren işler yapmak ellerde nasır oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Nasır Tedavi

Nasırlar sertlik derecelerine göre sınıflandırılabilirler. Çoğunlukla ayakların arka kısımlarında, topuk altlarında minik minik sertlikler mevcutsa bu tohum nasırdır. Cilt üzerinde yer alan fazla sert olmayan, ortalama sertlikteki nasırlara yumuşak nasır denmektedir. Nasır ileri boyutlara ulaştığında kökleşmeye başlar. Yine en sık ayakların topuk bölgesinde ve parmaklarda rastlanmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Nasır

Aldırma