Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Midede Ur
(RFL) Kudret Narı Karışımlı Set
120,00 TL
Ürün Fiyatı

1391
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

100794
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

69985
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Midede Ur
Midede Ur :

Bu yüzden, bütün mide urları karşısında ameliyata gidilir.Tedavi, ameliyat sırasında urun tamamı üstünde yapılan laboratuvarda hücre incelemesi sonuçlarına göre kararlaştırılır.

Başlıcaları şunlardır Adenomlar (en sık raslananlardır) schwannomalar (sinir dokusundan gelişen urlar) düz kas urları ya da miyomlar (çok büyük olabilirler) yağ urları ya da lipomlar (hiçbir zaman kansere dönüşmezler) damar urları ya da heman-jiyomlar çok ender görülürler

Mide Urları Tehşis :

Klinik belirtiler iyicil urlar çoğunlukla belirti vermezler, bir röntgen muayenesi sırasında raslantıyla saptanırlar Bazen mide bölgesinde ağrılar, kusmalar ve ishal gibi klinik belirtiler vardır.

Nedeni sistemli olarak araştırılan bir sindirim sistemi kanaması sırasında da ur teşhisi konulabilir.Karnın elle muayenesi, bazen mide bölgesinde urla ilgili bir şişliğin algılanmasını sağlar Tamamlayıcı muayenelerRöntgen muayenesi, urun teşhisi için mutlaka gereklidir.

Ama röntgen filmlerinde urun iyicil mi, kötücül mü olduğu kesin olarak saptanamaz. yemek borusu-mide-oniki parmak barsağı geçişi filminde, mide çeperinde bir dolma eksikliği görülür.

Bu boşluk, urun baryumla sıvanmış çevresine uyar. Mide içine bakma muayenesi urun görülmesini, yerinin belirlenmesini ve biyopsi yapılmasını sağlar. biyopsi, urun iyicil olduğunu saptamayı kesin olarak sağlamaz.

Çünkü kötücül yozlaşma çoğunlukla, urun örnek alınamayan sap bölümünden başlar. Kesin teşhisi yalnızca, urun tamamının laboratuvarda incelenmesi sağlar. Mide uru için yapılan bütün girişimlerde, bu inceleme sistemli olarak uygulanır ve izlenecek tutumu, incelemenin sonucu belirler.

Mide Urları Evrim :

iyicil bir ur, yıllarca rahatsız etmeyebileceği gibi, ihtilatlara da yolaçabilir. Sözkonusu ihtilatlar arasında, kanamalar ve kanserleşme tehlikesi sayılabilir.

Mide Urları Ayrici Tehşis :

Ur teşhisini koymak güç değildir. Asıl sorun, iyicil ve kötücül uru ayırdetmektir. Bu teşhisin kesin olarak ancak, bir mide uruyla karşılaşıldığında sistemli olarak uygulanan cerrahi Girişim sırasında koyulabildiğini daha önce söylemiştik.

Mide Urları Tedavisi :

Her zaman cerrahidir. Amaç, mideyi elden geldiğince koruyarak urun çıkarılmasıdır. Ama midenin bütünüyle çıkarılmasını gerektiren durumlar da vardır. O zaman süreklilik, yemek borusu -barsak arasında bir ağızlaştırmayla sağlanır Kansere dönüşme durumunda, midenin çıkarılmasıyla birlikte çevre lenf düğümleri temizlen-uygulanır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Midede

Ur