Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Midede Bakteri
(MD-BLNTS) Kudret Narı Karışımlı Set
120,00 TL
Ürün Fiyatı

475
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

100927
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70094
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Midede Bakteri
Midede Bakteri :

Söz konusu sonucun elde edildiği araştırmanın raporu Cancer Prevention Research Dergisi‘nin Ekim sayısında yayınlandı.

Araştırmada midesinde CagA geni pozitif Helicobacter Pylori bakterisi olan kişilerin, yemek borusunun adenokarsinoma türü kanserine yakalanma riskinin yüzde 50 daha düşük olduğu belirlendi.Dünya nüfusunun yarısında Helicobacter Pylori‘si pozitifliği bulunuyor.

Artan temiz ortam koşulları ve Antibiyotik tedavisi rejimlerinin yaygınlaşması sonrasında dünya genelinde Helicobacter Pylori pozitifliğinin son zamanlarda azaldığı rapor ediliyor.Helicobacter Pylori bakterisi aynı zamanda mide ülserine yol açan etkenlerden biri olarak gösteriliyor.

Bununla birlikte bir zamanlar batı ülkelerinde seyrek karşılaşılan adenokarsinom türü yemek borusu kanserinin son dönemdeki artışının nedeninin, antibiyotik kullanımına bağlı CagA geni bulunduran faydalı Helicobacter Pylori türlerini azalması olabileceği ifade ediliyor.

Araştırma ekibi yöneticilerinden Dr. Farin Kamangar, CagA türü Helicobacter Pylori bakterisinin midedeki asit üretimini azaltarak ve asidin yemek borusuna geçişini önleyerek etkide bulunabileceğini belirtti.Dr. Kamangar, olumsuz olduğu düşünülen etkilerinin yanı sıra Helicobacter Pylori bakterisinin bazı türleri yemek borusu kanserinin yanı sıra ishalli hastalıklar ve astıma karşı da koruyucu olabileceğini kaydetti.


En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Midede

Bakteri