Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Mide Ülserine Ne İyi Gelir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Mide Ülserine Ne İyi Gelir :

Mide ülseri midenin iç yüzünde bulunan zarın hasar görüp tahriş olarak işlevini yitirmesinin sonucudur. Aslında bu durumu tıp dilinden biraz çıkararak yorumlarsak eğer, mide içerisinde mideyi asitten ve midede sindirilen besinlerin sıvısından koruyan mide mukusu vardır, mide iç yüzeyi hasar görünce bu mide mukusu üretilemez bu durumun hastalık olarak adlandırılmasına ise mide ülseri denir.

Mide ülserinin oldukça önemli sonuçları olabilmektedir. Sinir bozukluğu, midede devamlı bir yanma, Gastrit gibi sorunları beraberinde getirir, karaciğer yetmezliğine kadar varabilmektedir bu sorunlar. Bunlar hasta için oldukça önemli rahatsızlıklardır. Bir çok hastalığın ve sorunun dermanına koşan bitkiler mide ülseri için bir devadırlar. Mide ülserine iyi gelen bitkiler içerisinde başta gelen en önemli bitki meyan köküdür. Meyan Kökü mide ülserinin en büyük tedavi bitkilerinden biridir. Şifalı bitkiler içerisinde meyan kökü çay olarak tüketildiği vakit mide ülserinin en büyük düşmanı olacaktır.

Meyan kökü mide ülseri için nasıl tüketilmelidir? Meyan kökü aktarlarda küçük parçalara ayrılmış haliyle satılmaktadır. Öyle ki meyan kökü parçalar halinde bulunabildiği gibi kök halinde de satılabilmektedir. Kök halinde satın aldığınız meyan kökü rende yardımı ile küçük parçalara ayrılabilir. Meyan kökü çayı yapımı ise bir fincan çay için, bir kaşık dolusu meyan köküdür. Bu fincanı on dakika kadar demlenmeye bırakın. Bu çay mide ülseri için başlı başına bir bitkisel ilaçtır. Meyan kökü çayı yan etkilerinden sakınılmak için kontrollü bir şekilde tüketilmelidir. Fazla tüketiminden kaçınılmalıdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Mide

Ülserine

Ne

İyi

Gelir