Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Mide Kanseri Öldürür Mü
Mide Kanseri Öldürür Mü
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Mide Kanseri Öldürür Mü: Mide kanseri belirtileri ; diğer birçok mide hastalığı belirtileri ile neredeyse tıpatıp örtüştüğünden,çoğu hastanın yaşadığı sorunları Gastrit ya da ülser gibi hastalıklarla bağlamasına neden olur.

Mide kanseri hastalarının genellikle yaşadığı sorunlar ; yemek sonrası şişkinlik,gün içerisinde ani gelen mide ağrıları,yemek sonrası midede yanma,yiyeceklerin sindirilmesinin çok uzun sürmesi ve dışkıda kan görülmesi gibi birçok mide rahatsızlığında da görülen bulgulardır.

Mide kanseri hastalıklarının diğer rahatsızlıklar ile karıştırılmaması için düzenli kontrol kadar,midede herhangi bir sorun görüldüğünde hekime başvurulması da oldukça önemlidir.İnsanların basit olarak gördüğü çoğu sorun,başlangıç aşamasındaki mide kanserinin habercisi olabilmektedir.

Mide kanseri üzerine yapılan araştırmalar ; buzdolabı kullanımının çok yaygın hale geldiği gelişmiş ülkelerde,mide kanseri hastalıklarının çok daha az görüldüğünü ortaya çıkartmıştır.Bu nedenle mide kanseri hastalığının en büyük etkenlerinden birisi,oda sıcaklığında uzun süre kalan gıdaların yenmesinin bir alışkanlık haline gelmesidir.Kuşkusuz neredeyse tüm kanser türlerinde etkili olan Sigara bağımlılığı da,mide kanserini tetikleyen faktörlerin başında yer almaktadır.

Toplumumuzda çoğu insan,acı ve baharatlı yemekler yenmesinin mide kanserine yakalanma ihtimalini arttıracağını düşünmektedir.Ülkemizde acı ve baharatlı yemek kültürünün daha ziyade doğu anadolu ve güney doğu anadolu bölgelerinde yaygın olduğu,herkes tarafından bilinmektedir.Yapılan istatistiksel araştırmalar,bu bölgelerde yaşayan insanlarda mide kanseri hastalıklarının daha yaygın görüldüğünü ortaya çıkartmıştır.Ancak tüm bu istatistiksel verilere göre,acı ve baharatlı yemekler ile beslenmenin bir alışkanlık haline gelmesi ile mide kanserine yakalanma ihtimali arasından herhangi bir bağlantı kurulamamaktadır.Yapılan bilimsel araştırmalar,mide kanseri ile acı tüketilmesi arasında bir ilişki olduğunu gösteren,herhangi bir neden sonuç ilişkisi olduğunu göstermemektedir.

Mide kanseri gerek bulunduğu organın insanın yaşamını sürdürebilmesi için çok önemli olması gerekse de kanserin diğer organlara çok hızlı bir şekilde yayılabilmesi nedeni ile oldukça tehlikeli bir kanser türüdür.Bu nedenle insanların midelerinde hissettikleri problemler için hekime başvurmayı ertelememesi gerekmektedir.Tüm kanser türlerinde olduğu gibi mide kanserinde de erken tanı,hastanın çok daha kısa süre içerisinde ve çok yüksek bir oranda iyileşmesini sağlamaktadır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ömür GerilmezMerhaba kolay gelsin benim bir çok mide kanseri akrabam oldu ancak hiç biri ölmedi hepsi tedavi oldu.Bilgilendirmek istedim mide kanseri teşhisi konan hastalar üzülmesin çok büyük bir sıkıntı değil Kanser diyince insanlar gözünde büyütüyor..kolay gelsin İyi günler..
  • Burçin AydınerHayırlı akşamlar Abim mide kanseri şuan kemoterapi görüy yediği boğazında kalıy kusmada aşırı derece olmaya başladı hızla kilo kaybı var 1 hafta önce karın bölgesi şişkinliğinden dolayı karnından su alındı boğazında kalmasın diye mideyle bağlantı yerine stent takılacak kanseri yenebilmesi için tavsiyeleriniz ALLAH kimseye dert veripte derman aratmasın
  • Şifa Market3.4. evre kanserler ilerlemiş bir aşama oldugundan tedavi biraz zaman alır. tedavide öncelikli amaç metastazı(sıçramayı) durdurmaktır. sonraki aşamadada ımmunu destekleyerek, kontrol dışı gelişen serbest radikalleri yani kanserli hücreleri bloke etmektir . tedavi destek kürü için linki inceleyebilrsiniz. Allah şifa versin Bilgi Hattı :0224 234 56 78
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/3-4-e-knser-reishi-mantari-karisimli-set.html
  • Mide

    Kanseri

    Öldürür