Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Mide Kanseri Öldürür Mü
Mide Kanseri Öldürür Mü: Mide Kanseri belirtileri ; diğer birçok mide hastalığı belirtileri ile neredeyse tıpatıp örtüştüğünden,çoğu hastanın yaşadığı sorunları Gastrit ya da ülser gibi hastalıklarla bağlamasına neden olur.

Mide Kanseri hastalarının genellikle yaşadığı sorunlar ; yemek sonrası şişkinlik,gün içerisinde ani gelen mide ağrıları,yemek sonrası midede yanma,yiyeceklerin sindirilmesinin çok uzun sürmesi ve dışkıda kan görülmesi gibi birçok mide rahatsızlığında da görülen bulgulardır.

Mide Kanseri hastalıklarının diğer rahatsızlıklar ile karıştırılmaması için düzenli kontrol kadar,midede herhangi bir sorun görüldüğünde hekime başvurulması da oldukça önemlidir.İnsanların basit olarak gördüğü çoğu sorun,başlangıç aşamasındaki mide kanserinin habercisi olabilmektedir.

Mide Kanseri üzerine yapılan araştırmalar ; buzdolabı kullanımının çok yaygın hale geldiği gelişmiş ülkelerde,Mide Kanseri hastalıklarının çok daha az görüldüğünü ortaya çıkartmıştır.Bu nedenle Mide Kanseri hastalığının en büyük etkenlerinden birisi,oda sıcaklığında uzun süre kalan gıdaların yenmesinin bir alışkanlık haline gelmesidir.Kuşkusuz neredeyse tüm kanser türlerinde etkili olan Sigara bağımlılığı da,mide kanserini tetikleyen faktörlerin başında yer almaktadır.

Toplumumuzda çoğu insan,acı ve baharatlı yemekler yenmesinin mide kanserine yakalanma ihtimalini arttıracağını düşünmektedir.Ülkemizde acı ve baharatlı yemek kültürünün daha ziyade doğu anadolu ve güney doğu anadolu bölgelerinde yaygın olduğu,herkes tarafından bilinmektedir.Yapılan istatistiksel araştırmalar,bu bölgelerde yaşayan insanlarda Mide Kanseri hastalıklarının daha yaygın görüldüğünü ortaya çıkartmıştır.Ancak tüm bu istatistiksel verilere göre,acı ve baharatlı yemekler ile beslenmenin bir alışkanlık haline gelmesi ile mide kanserine yakalanma ihtimali arasından herhangi bir bağlantı kurulamamaktadır.Yapılan bilimsel araştırmalar,Mide Kanseri ile acı tüketilmesi arasında bir ilişki olduğunu gösteren,herhangi bir neden sonuç ilişkisi olduğunu göstermemektedir.

Mide Kanseri gerek bulunduğu organın insanın yaşamını sürdürebilmesi için çok önemli olması gerekse de kanserin diğer organlara çok hızlı bir şekilde yayılabilmesi nedeni ile oldukça tehlikeli bir kanser türüdür.Bu nedenle insanların midelerinde hissettikleri problemler için hekime başvurmayı ertelememesi gerekmektedir.Tüm kanser türlerinde olduğu gibi mide kanserinde de erken tanı,hastanın çok daha kısa süre içerisinde ve çok yüksek bir oranda iyileşmesini sağlamaktadır.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.