Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Mide Kanseri Ameliyatı Videosu
Mide Kanseri Ameliyatı Videosu: Geçmişte tüm Mide Kanseri ameliyatları laparotomi veya açık cerrahi yöntemi ile gerçekleştirilmekte idi. Günümüzde ise giderek artan oranda laparoskopik cerrahi ve robotik cerrahi Mide Kanseri ameliyatlarında yer bulmaktadır.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=nvo8eumh-DI

Subtotal gastrektomi:

Midenin belirli bir bölümünün alınıp (kısmi mide rezeksiyonu) ince bağırsağa bağlantı (Billroth I veya Billroth II ameliyatı) yapılmasıdır. Çevredeki lenf bezleri de alınabilir.

Total gastrektomi:

Midenin tamamının alınması ve yemek borusu ile ince bağırsak arasında bağlantı yapılmasıdır. Etraftaki lenf bezleri geniş olarak temizlenir ve dalak alınabilir. Total gastrektomi, tümörün nüksü açısından çok daha avantajlı bir tekniktir.
Ameliyat sonrasında demir ve B12 vitamini emilimleri bozulur.

Lenf bezlerinin alınması:


D1 lenf disseksiyonu ile sadece mide etrafındaki lenf bezlerinin alınması anlaşılır. Günümüzde ağırlıklı olarak, mide etrafındaki lenf bezlerine ek olarak; karaciğer, dalak, mide sol atar damarı ve çölyak damar etrafındaki lenf bezlerinin alındığı D2 lenf disseksiyonu tercih edilir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.