Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Mide Kanseri Ameliyatı Videosu
Mide Kanseri Ameliyatı Videosu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Mide Kanseri Ameliyatı Videosu: Geçmişte tüm mide kanseri ameliyatları laparotomi veya açık cerrahi yöntemi ile gerçekleştirilmekte idi. Günümüzde ise giderek artan oranda laparoskopik cerrahi ve robotik cerrahi mide kanseri ameliyatlarında yer bulmaktadır.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=nvo8eumh-DI

Subtotal gastrektomi:

Midenin belirli bir bölümünün alınıp (kısmi mide rezeksiyonu) ince bağırsağa bağlantı (Billroth I veya Billroth II ameliyatı) yapılmasıdır. Çevredeki lenf bezleri de alınabilir.

Total gastrektomi:

Midenin tamamının alınması ve yemek borusu ile ince bağırsak arasında bağlantı yapılmasıdır. Etraftaki lenf bezleri geniş olarak temizlenir ve dalak alınabilir. Total gastrektomi, tümörün nüksü açısından çok daha avantajlı bir tekniktir.
Ameliyat sonrasında demir ve B12 vitamini emilimleri bozulur.

Lenf bezlerinin alınması:


D1 lenf disseksiyonu ile sadece mide etrafındaki lenf bezlerinin alınması anlaşılır. Günümüzde ağırlıklı olarak, mide etrafındaki lenf bezlerine ek olarak; karaciğer, dalak, mide sol atar damarı ve çölyak damar etrafındaki lenf bezlerinin alındığı D2 lenf disseksiyonu tercih edilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Eda KarakuşMeraba benim kuzenim mide kanseri üçüncü aşamasında oldunu ve on beş yerine sıçradını öğrendik bunun üzerine hastane heyeti toplandı ameliyat etmediler kemoterapi tedavisini uyguluyorlar kuzenim daha 25yaşında hastalığı da en fazla 6ay önce başlamış dedi doktor ve kuzenimizin en fazla altı ay yaşayabileceğini söyledi bu dogrumudur iyileşme şansı hiç yokmu şuan ikinci kemoterapisi hala ayakda ve dinç şuanda bana bu konu ile ilgili gerçek bir şekilde aydınlatabilirmisiniz
 • Şifa Marketİlerlemiş yani sıçrama yapılan durumlarda tedavimiz daha özverili ve yoğun olacaktır. bize ulaşabilirsiniz. Tedavide izlediğimiz yol ile detaylar için linki inceleyiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/mdkns-meyan-koku-karisimli-set.html
 • Mide

  Kanseri

  Ameliyatı

  Videosu