Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Mide Kanseri Ameliyatı İzle
Mide Kanseri Ameliyatı İzle: Mide kanserine yakalanma ihtimali Sigara içen insanlarda 2 kat fazla olduğundan, Mide Kanseri nedenleri arasında Sigara en üst sırada yer almaktadır. Çoğu kanseri türünde olduğunda gibi Sigara bağımlılığı, mide kanserine yakalanmayı oranını arttıran bir faktördür.

VİDEO: http://www.videoameliyat.com/mide-kanseri-ameliyati.html

Yapılan araştırmalara göre; gereğinden fazla tuz içeren yiyecekler ile beslenmeyi alışkanlık haline getiren kişilerin, mide kanserine yakalanma oranlarının çok daha fazla olduğu saplanmıştır. Bu nedenle aşırı tuzlu yemek de Mide Kanseri nedenleri arasında üst sıralarda yer alır.

Mide Kanseri nedenleri arasında aşırlı kilolu olmak da, büyük bir etken olarak kabul edilmiştir. Gereğinden fazla kilolu kişilerin midelerinde, kanser görülme ihtimali çok daha fazladır. Ayrıca özellikle kırmızı et tüketimi alışkanlığının yanlış olması da, Mide Kanseri nedenlerinden biridir. Kırmızı eti az pişmiş ya da çiğ yemek kadar çok fazla pişmiş şekilde yemek de, mide kanserine yakalanma ihtimalini arttıran faktörler arasında yer almaktadır. Kırmızı eti Yanık yemeyi tercih eden insanların mide kanserine yakalanma oranı çok daha yüksektir.

Tüm bu nedenler arasında çok fazla acı ya da baharatlı yiyecekler tüketmek yer almamaktadır. Ülkemizde Doğu bölgelerinde çok fazla acı yendiğinden ve bu bölgelerde Mide Kanseri hastalığı oranlarının çok daha fazla olması, insanların acı yemenin mide kanserine neden olduğunu düşünmesine neden olmuştur. Ancak yapılan bilimsel araştırmaların tamamı, acı ve baharatlı yemek il Mide Kanseri arasında herhangi bir bilimsel bağlantı bulunmadığını ortaya çıkartmıştır.

Mide Kanseri hastalığının ölümcül bir kanser türü olmasındaki en büyük neden, kuşkusuz hastalığın çoğu kanser türüne göre çok hızlı bir şekilde yayılmasıdır. Mide Kanseri tedavisinde genellikle hastalara uygulanan cerrahi operasyonlar, hastalığın yayılmasını engelleyememektedir. Mide kanserinin ilerleyen evrelerinde midesinin tamamı alınan hastaların dahi, operasyon sonrası kemoterapi tedavisi görmesi gerekmektedir.

Mide kanserinin diğer organlara yayılmasını engellemek için uygulanan kemoterapi tedavisi, hastalığın tedavisi açısında muazzam derecede kritik bir süreçtir. Bilim adamları yeni geliştirdikleri ilaçlar sayesinde vücutta sadece kanser kök hücrelerini etkileyen bir kemoterapi tedavisi bulmayı başarmıştır. Böylece Mide Kanseri tedavisindeki başarı oranında da büyük bir artış yaşanmaktadır.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.