Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Mide Bulantısı Ve Baş Ağrısı Sebepleri
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın

MİGREN BAŞAĞRISI

Migren ağrısına baştaki kan damarlarının genişlemesi veya açılması neden olmaktadır. Ağrı alında, genellikle bir gözün etrafında hissedilir. Genişleyen kan damarları sonucunda mide bulantısı, kusma ve halsizlik ortaya çıkabilir. Migrenin belirtileri farklı şekillerde ortaya çıkar. Genelde kafatasının dibinde veya gözlerin üstünde tek taraflı olarak hissedilen baş ağrısı, yorgunluk, uyuşukluk, bitkinlik, adele zayıflığı, mide bulantısı, besinlerin kokusu veya görüntüsü ile fenalaşma, ışığa karşı gözlerde hassasiyet, kanlanmış gözler, sinüslerde burun tıkanıklığı gibi.

Migrene neden olan başlıca üç etken vardır. Yüksek tuz, tiramin, alkol ve besin alerjileri. Paket çorbalar, konserve ve sebze etler kaçınılması gereken besinlerin başında geliyor. Yüksek seviyede tiramin içeren bakla, fasulye ve olgunlaşmamış peynirlerden uzak durmak gereiyor.

Migrenin şiddetini, alacağınız önlemlerle hafifletebilirsiniz. Migren krizlerinde 2 kivi, 1 orta boy elma yiyin. İlk belirtilerin gözlenmesinden önceki üç gün boyunca, günde iki defa naneli yeşil çay için. Krizden önceki söz konusu üç günlük dönemde, baş bölgesindeki kan akışını geliştirmek için en az bir defa boyun ve omuz bölgesine derin doku masajı yaptırın. Krizden önce sertleşen boynun rahatlamasına yardım edecektir. Fırsatınız olursa yürüyün ya da yüzün. Gece geç vakte kadar uyanık kalmaktan kaçının. Akşam yemeğini en geç saat 20.00'de, yavaş yavaş yiyin. Mümkün olduğu kadar dışarıda yemek yemekten kaçının.

Ağrılı günlerde ne yemelisiniz?

- Sebze çorbası,
- Rafadan yumurta
- Patates ve diğer sebzelerin püreleri
- Izgara balık
- Muz, elma ve armut
- Papatya ve nane çayı
- Bol su

Aralarda Ne Yenmeli?


- Havuç, kereviz, kahverengi şeker, şekerli gofret, yulaflı kurabiyeler, pirinçli puding

Ne İçilmeli?

- Asitsiz, alkolsüz içecekler, elma suyu, bitki çayları

Migren nedir, nasıl başa çıkılır?

Migren, tüm dünyada hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen, sık rastlanan ve ağrılı bir hastalık.

Kişilerin yaşamlarındaki olumsuz etkilerine rağmen, migreni olanların çoğu tam tedavi edilmezler. Bu, bazen, migreni olanların tedavi edilme şanslarının olmadığına inanmalarından ve bu konuda doktora gitmemelerinden kaynaklanır. Ancak daha yeni ve daha etkili tedavilerin bulunmasıyla, migreni olan pek çok kişi için yeni umutlar doğmuştur.
Migren atağının sebebi tam olarak bilinmemekle birlikte, migreni olan çoğu kişi, belli faktörlerin migren ataklarını “tetiklediğine” inanır. Bu tetikleyiciler arasında Stres veya stres sonrası gevşeme, çok fazla veya çok az uyku, kuvvetli ışık, hava değişiklikleri ve çikolata, peynir, kırmızı şarap, Kahve ve çay gibi yiyecekler yer alır. Çoğu kadında hormonal değişiklikler veya adet dönemi de migreni tetikleyebilir, ancak ataklar başka zamanlarda da olabilir.

MİGREN ATAĞI SIRASINDA NELER OLUR?


Migren atağı dört döneme ayrılabilir, ancak migreni olan insanların çoğu bu dört dönemin hepsini birden yaşamaz. Bu dönemler sırasıyla:

1. Uyarı Dönemi

Migrenin ilk dönemi genellikle birkaç saat sürer fakat birkaç gün de sürebilir. Yorgunluk, esneme, ruh hali değişiklikleri, bazı yiyecekler için açlık ve ışık-ses-kokulara karşı artmış duyarlılık gibi Uyarıcı belirtilerdir. Yaklaşık olarak migreni olan her 10 kişiden 6’sı uyarı dönemini yaşar.

2. Aura

Auralar beynin içinden kaynaklanan, başağrısı atağından genellikle 20 dakika ile 1 saat öncesinde oluşan belirtilerdir. Migreni olan her 10 kişiden ortalama 2’si aura belirtilerini yaşar. Bunlar genellikle görme ile ilgili, çakan ışıklar, zig-zag çizgiler veya görmenin grileşmesi gibi problemlerdir. Aynı zamanda işitme veya konuşma problemleri, zihin bulanıklığı ve vücudun bazı bölümlerinde veya yüzde karıncalanma hissi olabilir. Aura, başağrısı başlamadan önce kaybolabilir veya başağrısı dönemine dek uzayabilir.

3. Başağrısı Dönemi

Çoğu insan için migren atağının en kötü dönemi başağrısıdır. Genellikle zonklayıcı, ağrılı ve sıklıkla da başın bir tarafındadır.
Ağrı her atakta başın bir tarafından diğer tarafına geçebilir veya başın her iki tarfında olabilir. Ağrı genellikle yürüme veya merdiven çıkma gibi fiziksel aktivitelerle şiddetlenir.

Ancak migren ’yalnızca bir başağrısı’ değildir. İnsanların çoğu aynı zamanda bulantı hisseder, bazısı da kusar. Migrendeki başağrısına eşlik eden ve sık görülen diğer belirtiler arasında, ışığa, sese ve kokulara aşırı duyarlılık da yer alır. Migrenli insanların çoğu atakları sırasında karanlık ve sessiz bir oda ararlar. Eğer hiç tedavi edilmezse, migren tipik olarak 4 saat ile 3 gün arasında sürer, ancak süre ortalama 1 gündür.

4. Ağrının Geçme Dönemi

Başağrısı durduktan ya da geçtikten sonra, migrenli insanlarda yeniden normal hissedene dek uzun süre başka belirtiler görülür. Migren atakları genellikle ayda 1 veya 2 kez olur ancak daha sık olabilir. Atakların şiddeti değişiktir ve olacağı önceden kestirilemeyebilir. Yukarıdaki 4 dönemde de her atakta genellikle görülmez. Şiddeti de değişiktir, kişinin aktivitelerini engellemeyecek orta şiddette bir başağrısından, uzun işgöremezlik yaratan şiddetli başağrısına dek değişebilir. Sıklıkla, migreni olan kişi için iki atak birbirinin aynısı değildir.
Migren, stres yaratıcı bir durum olmakla birlikte, migren atağının sonunda geçeceğini ve daha ciddi bir şey olmayacağını anlamak önemlidir. Migreni olan bazı insanlar, bu belirtilere yol açan daha ciddi bir şey olabileceğinden endişelenirler, ancak bu çok nadirdir.

 Migren tedavisinde pek çok yol vardır. Bunlar ilaç almaktan, yaşam biçimi değişikliklerine kadar farklılık gösterir.

Migrenin ilaç tedavisinde iki yol izlenir:


1. Akut tedavi (atak tedavisi)Atak tedavisi için basit ağrı kesiciler kullanılabilir, ya da migren ataklarına özel ilaçlar alınabilir.

2. Önleme tedavisi

Özellikle ataklar çok sıksa ve yaşam kalitesini çok bozuyorsa önleme tedavisi uygulanır. Bu tedavide migren atağı olsun olmasın, her gün ilaç alınır. Önleme tedavisi atakların sıklığını ve şiddetini azaltmaya yöneliktir.

YAŞAM BİÇİMİ DEĞİŞİKLİKLERİ


Migren ataklarını önlemek için yaşam biçiminizdeki bazı değişikliklerin faydası olur.
Tetikleyicilerden uzak durun!
Başağrısını tetikleyen faktörler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Migren ataklarını önlemek için alınacak önlemlerden ilki, parlak ışık, rüzgar, keskin kokular gibi tetikleyicilerden uzak durmaktır.
Düzenli egzersiz yapın!
Vücudu aşırı zorlamayan, yürüyüş, yüzme, bisiklet gibi egzersizler kaslarınızdaki gerginliği azaltır, dolaşımınızı artırır. Böylece migren ataklarınızın sıklığı ve şiddeti önemli ölçüde azalır.
Alışkanlıklarınızı sürdürün!
Düzenli uyuyun,
Düzenli yemek yiyin,
Hafta içi alışkanlıklarınızı hafta sonunda da sürdürün.

Migrenden kaynaklanan baş ağrılarına çoğu zaman doğru teşhis konulamıyor ve ağrıların sinüzit veya başka nedenlerden kaynaklandığı sonucuna varılıyor. Ancak bu yanlış teşhisler yine de uzman doktorlara migren ağrılarını tedavi etme şansı tanıyor.

Migren ağrıları erkeklere oranla kadınlarda daha çok görülüyor. Bu ağrılara hava değişikliği, şarap veya çikolata tüketimi neden olabiliyor. Kadınlarda estrojen düzeyinin değişmesi de migren ağrılarının bir başka nedeni.

Bonnie Muir

Örneğin Bonnie Muir, son 40 yıldır bu ağrılardan şikayetçi. Haftada iki ila dört kez migreni tutan Bonnie bazen ağrıyı geçirmek için başını buzlu suya daldırıyor. "Ağrı çok şiddetliyse hiçbir şey yapamıyorsunuz" diyen Muir, ilaç almanın bile çoğu zaman fayda etmediğini söylüyor.

Migren ilaçları Bonnie'de olduğu gibi çoğu hastada işe yaramıyor. Kulak-burun-boğaz uzmanı Doktor Feridun Behin, burun boşluğundaki kemikler septum’a yani bu boşluğu ikiye bölen kıkırdağa baskı yaptığında migren ağrıları oluştuğunu anlatıyor. Doktor migren hastalarının üçte ikisinde ameliyatın başarılı sonuç verdiğini söylüyor.

Dr. Feridun Behin

Behin şöyle konuşuyor: "Migrenden şikayetçi olanlarda ameliyat her zaman kesin çözüm değil. Genelde hastalarımızın üçte ikisi ameliyattan sonra başağrılarından kurtuluyor."

Bazı doktorlar ise ameliyata daha kuşkulu yaklaşıyor. Doktor Larry Newman da bu uzmanlardan biri. Newman'a göre, ameliyat ilaçla tedaviyle bütünleştirilmeli. Böylece ameliyat sonrasında hastaların ilaca verdikleri olumlu tepkinin artması sağlanabilir.

Bonnie Muir da ameliyat olduktan sonra iki hafta içinde yalnızca iki kez başağrısı çekmiş. Muir, şimdi hayatının tamamen değiştiğini, eskiden olduğu gibi dayananılmaz başağrıları çekmediğini söylüyor.

MİGREN

Yaygın olarak görülen bir hastalık olup hastalığın en belirgin özelliği periyodik olarak gelen tek taraflı baş ağrısının mevcudiyetidir. Kadın populasyonun %15-20 sini ,erkek popülasyonun ise %5-10 unu etkilemektedir. İlk atak çoğunlukla 10-30 yaş arası dönemde görülmekte olup , 10 yaş altı ve 45 yaş üstü dönemde başlama olasılığı oldukça nadirdir.

Tanım:

İyi huylu ve tekrarlayıcı beraberinde baş ağrısı, bulantı, kusma ve veya çeşitli nörolojik semptomlar olan hastalıktır

MİGREN TÜRÜ BAŞ AĞRISININ SEBEPLERİ:

Ağrı dönemlerinde kafa içi ve kafa dışı damarlarda vazomotor bir reaksiyon olduğu kesindir. (Ağrı öncesi fazda damarlarda daralma, ağrı döneminde ise damarlarda bir genişleme olur. Damarlardaki genişleme daha çok kafa dışı büyük arterlerde belirgindir ve ağrı oluşumundan doğrudan sorumlu sayılır.)

Çeşitli vazoaktif maddelerin (GABA, histamin, tiramin, prostoglandin, ketekolamin, seratonin vs...) vazomotor reaksiyonlardaki rolü tartışmalıdır.

Ağrı öncesi dönemde tronbosit agregasyonu artar. Bu olay, vazoaktif maddelerin açığa çıkmasında tronbositlerin rol oynadığını telkin etmektedir.

Ayriyetten vasoaktif maddelerin arterler çevresinde toplanarak damarda genişleme yaptığı ve ağrı eşiğini düşürdüğü ileri sürülmektedir.
Bazen dışarıdan alınan bazı maddelerinde benzer sonuçlar gösterdiği saptanmıştır. Örneğin tiramin içerdiği bilinen bazı peynir çeşitleri, kırmızı şarap, deniz ürünleri, çikolata, alkol gibi maddeler migren krizini uyarabilmektedir.

Strese bağlı olarak ve adet öncesi dönemde ağrının sıklaşması bu dönemde salınan endojen vazoaktif maddelerin etkisine bağlıdır.
Migren hastalığında genetik olayın rolü kesin olmamakla birlikte düşünülmektedir. Migren hastalığının ailevi hemiplejik tipinde 19 uncu kromozomda bozukluk olduğu bilim adamlarınca saptanmıştır.

MİGREN TÜRÜ BAŞ AĞRSININ ÖZELLİKLERİ:

1. )Şiddetli bir ağrı krizidir.

2. )Ağrının süresi:

Ağrı süresi ve ataklar arası süre değişkendir. (Bazı hastalarda haftada birkaç atak meydana gelir iken bazı hastalarda bu süre baya uzundur, ama ortalama ayda 2-3 atak görülür)

Atak süresi 3 saat ten az değildir, 24 saat sürdüğü olur nadiren de birkaç güne kadar uzar.

3. )Ağrı lokalizasyonu:

Tek taraflı (Hemikranial) veya nadir olarak ta yaygın (Holokranial) baş ağrısı söz konusudur.

Israrla aynı tarafta görülebileceği gibi bazen başın karşı tarafında da görülebilir.

4. )Ağrının şekli:

Çoğunlukla başlangıçta; Batıcı, oyucu ve de zonklayıcı olduğu söylenir ama, sonradan künt ve devamlı bir hal alır.

Çocukluk çağında atak sürelerinin daha kısa sürdüğü bazı çalışmalarda gösterilmiştir.

5. )Baş ağrısına ek olarak bazen bulantı, kusma ve öğürme gibi otonom belirtiler olaya eşlik eder.

6. )Migrenli hastalarda bazen iritabilite, konsantrasyonda azalma, huy değişikliği görülebilir çok nadir olarak ta bilinç bozukluğu meydana gelebilir.

7. )Görsel bazı bulgular :

8.)Elde, yüzde ve vücutta iğnelenme, uyuşma ve karıncalanma meydana gelebilir.

Geçici tam körlük, göze bazen kıvılcım çakıyormuş gibi olur.

KLASİK MİGREN:


Çocukluk çağı, adölasan ve erken ergenlik döneminde başlar. İlk atak genelde 50 yaş civarında gelir. Aile hikayesi pozitiftir. Kadınlarda daha sık olarak görülür. Nöbetler 2-6 saat kadar sürer, ve uyku ile geçer. Ataklar yukarıda da anlatıldığı üzere bazı provakatör faktörler ile aktive olur.

Klasik migrende psişik, otonom ve nörolojik prodromal belirtiler (Öncü belirtiler:Tek yada çok sayıda 5-60 dakika kadar süren, her iki gözün bir yarısında skotom alanı etrafında çizgi ve ışıklanmalar görülür) belirgindir, ağrıdan saatler hatta günler öncesinden kendini belli eder. Ağrı atağı basit migrene oranla daha kısa sürer. Migrenli olguların % 10 kadarını oluşturur.

Asıl olarak üç tane belirtisi vardır:

Skotom (Görme alanının herhangi bir yerinde boşluklar, bu boşlukların rastladığı bölgeleri hasta göremez.)
Tek taraflı yarım baş ağrısı
Beraberinde bulantı ve kusma.

BASİT MİGREN:


Özelliği tek yada çift taraflı baş ağrısı, bulantı ve nadiren de kusmadır. Bu tipte nadiren görme ile ilgili komplikasyonlar meydana gelir.
Bayanlarda daha sık görülür.Klasik migrenden daha şiddetli ve ağır başlar. Saatler hatta günlerce sürebilir.

Tüm migren olgularının % 80'ini oluşturmaktadır.Bu migren türünde klasik migrenin aksine prodromal belirtiler (Öncü belirtiler; Tek yada çok sayıda 5-60 dakika kadar süren her iki gözün bir yarısında skotom alanı etrafında çizgi ve ışıklanmalar görülür) belirsiz ve kısa sürelidir.

Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Macite Sevinçmerhabalar benim yaklaşık 2 haftadır ciddi baş ağrısı ve dönmelerim var . Aynı zamanda midemde bulanıyor . Doktora gittim birşey çıkmadı . Acaba bunları nasıl geçirebilirim . En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . İyi çalışmalar , Teşekkür ediyorum .
 • Diğer Makaleler
 • Baş Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir
 • Baş Ağrısı İçin Okunacak Dua
 • Baş Ağrısı Hangi Bölüm Bakar
 • Tansiyon Baş Ağrısı Yaparmı
 • Migren Bitkisel Çözüm
 • Yarım Baş Ağrısı Nedenleri
 • Düşük Tansiyon Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı İçin
 • Baş Ağrısı İçin Dua
 • Geçmeyen Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Hastalıkları
 • Boyundan Gelen Baş Ağrısı
 • Çocuklarda Baş Ağrısı Nedenleri
 • Burun Tıkanıklığı Baş Ağrısı
 • Migrenle Nasıl Başa Çıkılır
 • Baş Ağrısından Sonra Burun Kanaması
 • Baş Ağrısından Kurtulmanın Yolları
 • Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Nasıl Geçer
 • Baş Ağrısı Mide Bulantısı
 • Hamilelikte Baş Ağrısı
 • Migren Şifalı Bitkiler
 • El Baş Parmak Ağrısı
 • Boyun Fıtığı Baş Ağrısı Yaparmı
 • Hergün Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı İçin Hangi Bölüme Gidilmeli
 • Zonklayıcı Baş Ağrısı
 • Kansızlık Baş Ağrısı Yaparmı
 • O An Ölmeyi İstersiniz
 • Boyun Baş Ağrısı
 • Baş Boyun Ağrısı
 • Baş Ağrısı Bitkisel Tedavi
 • Baş Ağrısı Bitkisel Çözüm
 • Migren Tedavisi Bitkisel
 • Baş Ağrısı Mide Bulantısı Nedenleri
 • Baş Ağrısına Dua
 • Tek Taraflı Baş Ağrısı
 • Akapunktur Migren
 • Baş Ağrısı İçin Hangi Bölüme Gidilir
 • Migrene Kesin Çözüm
 • Migren Kolyesi
 • Baş Ağrısı Baş Dönmesi
 • Migren Ameliyatı
 • Lodos Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir
 • Migrenin Zararları
 • Sinüzit Ve Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Nasıl Geçer Nedenleri
 • Kulak Çınlaması Ve Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Nasıl Geçer Nedenleri
 • Baş Ağrısı İlaç İsimleri
 • Migren İğnesi
 • Hamilelik Baş Ağrısı Yaparmı
 • Guatr Baş Ağrısı Yaparmı
 • Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer
 • Ağrıya Duyarlı Bölgeler
 • Migren 4
 • Yürüyerek Migrenden Kurtulun
 • Migren
 • Migreni
 • Migrende
 • Migrenin
 • Baş Ağrısına
 • Baş Ağrısı Nedenleri
 • Baş Ağrısı Sebepleri
 • Migrenin Tedavisi
 • Baş Ağrısı Tedavisi
 • Migrenin Belirtileri
 • Migren Tedavi
 • Baş Ağrısı Neden Olur
 • Hamilelikte Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı, Bulantı
 • Gebelikte Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Ve Nedenleri
 • Baş Ağrısı Tedavi
 • Şiddetli Baş Ağrısı
 • Küme Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Duası
 • Migren Ağrısı
 • Baş Ağrısı Duaları
 • Migren İlacı
 • Migren Ağrıları
 • Gerilim Baş Ağrısı
 • Boyun Ağrısı Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı İçin Dualar
 • Gebelikte Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Bitkisel
 • Migren Bitkisel
 • Migren Son
 • Sürekli Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Baş Dönmesi
 • Baş Parmak Ağrısı
 • Küme Tipi Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Nedir
 • Gerilim Tipi Baş Ağrısı
 • Migren Bitkisel Tedavi
 • Baş Ağrısına Çözüm
 • Migrene Bitkisel Tedavi
 • Baş Ağrısına Çözümler
 • Çocuklarda Baş Ağrısı
 • Halsizlik Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Ve Mide Bulantısı
 • Mide Bulantısı Ve Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısına İyi Gelen Bitkiler
 • Baş Ağrısına Doğal Tedavi
 • Migren Bitkisel Tedavisi
 • Bitkisel Migren Tedavisi
 • Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm
 • Baş Ağrısına Doğal Çözüm
 • Baş Ağrısına Doğal Çözümler
 • Baş Ağrısına Bitkisel Çözümler
 • Migren Nasıl Geçer
 • Boyun Ve Baş Ağrısı
 • Baş Ve Boyun Ağrısı
 • Ayak Baş Ağrısı
 • Küme Baş Ağrısı Tedavisi
 • Göz Migreni
 • Yarım Baş Ağrısı
 • Migren Hastalığı
 • Migrene Çözüm
 • Migren Ağrısına İlaç
 • Migren Ağrısına İlaçları
 • Baş Ve Göz Ağrısı
 • Göz Ve Baş Ağrısı
 • Migrene Son
 • Adet Döneminde Baş Ağrısı
 • Tansiyon Baş Ağrısı
 • Sinüzit Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Sinüzit
 • Ani Baş Ağrısı
 • Regl Dönemi Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Ve Baş Dönmesi
 • Auralı Migren
 • Auralı Migren
 • Migren Bandı
 • Migren Nedenleri
 • Şiddetli Baş Ağrısı Nedenleri
 • Sürekli Baş Ağrısı Nedenleri
 • Gerilim Baş Ağrısı Tedavisi
 • Baş Ağrısı Kusma
 • Şifalı Bitkiler Migren
 • Küme Tipi Baş Ağrısı Tedavisi
 • Migren Botoks
 • Migren Bantları
 • Migren Bantı
 • Migren Çeşitleri
 • Şiddetli Baş Ağrısı Sebepleri
 • Migren
 • Migrenin Nedenleri
 • Migren Sebepleri
 • Aşırı Baş Ağrısı
 • Migren Şifalı Bitkiler
 • Migrenin Tedavisi Nedir
 • Baş Ağrısı Çeşitleri
 • Migrenin Sebepleri
 • Küme Baş Ağrısı Nedenleri
 • Gerilim Tipi Baş Ağrısı Tedavisi
 • Şiddetli Baş Ağrısı Tedavisi
 • Şiddetli Baş Ağrısı Tedavisi
 • İbrahim Saraçoğlu Migren
 • Migren Taşı
 • Migren Bitkisel Çözüm
 • Migren Doğal Tedavi
 • Migrende Bitkisel Çözüm
 • Migreni Tetikleyen Gıdalar
 • Migreni Tetikleyen Besinler
 • Migren Belirtileri Nelerdir
 • Baş Ağrısı Nedenleri Ve Tedavisi
 • Baş Ağrısı Nedenleri Ve Tedavisi
 • Baş Ağrısı Nedenleri Ve Tedavisi
 • Hamilelikte Migren
 • Migrenin Belirtileri Nelerdir
 • Migrenin Bitkisel Tedavisi
 • Stres Baş Ağrısı
 • Migren Neden Olur
 • Gebelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer
 • Boyun Fıtığı Baş Ağrısı
 • Şifalı Bitkiler Baş Ağrısı
 • Kulak Ve Baş Ağrısı
 • Hamilelikte Baş Ağrısı Nedenleri
 • Gebelikte Baş Ağrısı Nedenleri
 • Uykuda Baş Ağrısı
 • Migren Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Migren
 • Kronik Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Doktoru
 • Baş Ağrısı Ve Halsizlik
 • Migren Neden Oluşur
 • Migren Tedavileri
 • Migren Tedavileri
 • Göz Migreni Tedavisi
 • Migren Kürü
 • Baş Ağrısı Çözümleri
 • Migren Nasıl Oluşur
 • Migren Tedavisi
 • Gerilim Tipi Baş Ağrısı Belirtileri
 • Alkolden Sonra Baş Ağrısı
 • Migren Doktoru
 • Baş Ağrısı Nedenleri Nelerdir
 • Baş Ağrısı İçin Şifalı Bitkiler
 • Migren Kesin Çözüm
 • Migren Kesin Çözüm
 • Migren Kesin Çözüm
 • Migren Atakları
 • Baş Ağrısı Ve Mide Bulantısı Nedenleri
 • Uzun Süreli Baş Ağrısı
 • Uzun Süren Baş Ağrısı
 • Hamilelikte Baş Ağrısı Olurmu
 • Baş Ağrısı Baş Ağrısı
 • Yemekte Baş Ağrısı
 • Gece Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı İçin İlaç
 • Migren Çayı
 • Migren Testi
 • Yarım Baş Ağrısı Sebepleri
 • Baş Ve Boyun Ağrısı Nedenleri
 • Boyun Ve Baş Ağrısı Nedenleri
 • Cluster Baş Ağrısı
 • Sinirsel Baş Ağrısı
 • Migren Hapı
 • Baş Ağrısı Kulak Çınlaması
 • Akapunktur Migren Tedavisi
 • Migren Akapunktur Tedavisi
 • Migren Tedavisinde Akapunktur
 • Migren Tedavisi
 • Excedrin Migren
 • Devamlı Baş Ağrısı
 • Adet Öncesi Baş Ağrısı
 • Migren Hapları
 • Migren Ağrı Kesici
 • Migrenin Çaresi
 • Migren Hastalığı Tedavisi
 • Migren Hastalığının Tedavisi
 • Migren Hastalığı Nedir
 • Baş Ağrısı Nasıl Giderilir
 • Strese Bağlı Baş Ağrısı
 • Adet Migreni
 • Baş Ağrısına Şifalı Bitkiler
 • Baş Ağrısı İçin Bitkisel Çözüm
 • Baş Ağrısı İçin Bitkisel Çözümler
 • Baş Ağrısı İçin Faydalı Bitkiler
 • İbrahim Saraçoğlu Baş Ağrısı
 • Göz Migreni
 • Psikolojik Baş Ağrısı
 • Aşırı Baş Ağrısı Nedenleri
 • Geçmeyen Baş Ağrısı Nedenleri
 • Baş Ağrısı Neden Kaynaklanır
 • Göz Bozukluğu Baş Ağrısı
 • Auralı Migren Tedavisi
 • Botoks Migren Tedavisi
 • Migren Tedavisinde Botoks
 • Botoksla Migren Tedavisi
 • Salva Migren Taşı
 • Migren Krizi
 • Migrene Çare
 • Küme Baş Ağrısı Nedir
 • Şiddetli Baş Ağrısı Nasıl Geçer
 • Baş Ağrısı Nasıl Geçer Tedavi
 • Baş Ağrısı Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm
 • Migren Tedavisi Varmı
 • Migrende Son Tedavi
 • Migren Kremi
 • Hamilelikte Baş Ağrısı
 • Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Giderilir
 • Vasküler Baş Ağrısı
 • Panik Atak Baş Ağrısı
 • Ani Baş Ağrısı Nedenleri
 • Ani Baş Ağrısı Sebepleri
 • Mide Migreni
 • Baş Ağrısına Hangi Bitki İyi Gelir
 • Nane Yağı Migren
 • Migren Tedavi Yöntemleri
 • Gerginlik Baş Ağrısı
 • Sinüzitte Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Polikliniği
 • Migren Tedavi Merkezleri
 • Migren Tedavisi Ankara
 • Migren Tedavisi İzmir
 • Mustafa Ertaş Migren
 • Göz Migreni Nedir
 • Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nedir
 • Boyun Fıtığı Ve Baş Ağrısı
 • Tansiyona Bağlı Baş Ağrısı
 • Migreni Tetikleyen Şeyler
 • Migreni Tetikleyen Nedenler
 • Migreni Tetikleyen Faktörler
 • Migreni Neler Tetikler
 • Migren Tedavisi Varmı
 • Baş Ağrısı Migren İlaçları
 • Baş Ağrısına Kesin Çözüm
 • Çok Şiddetli Baş Ağrısı
 • Devamlı Baş Ağrısı Nedenleri
 • Kronik Baş Ağrısı Nedir
 • Boyun Fıtığı Belirtileri Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Nasıl Geçer Nelerdir
 • Baş Ağrısına Neler İyi Gelir
 • Burun Tıkanıklılığı Ve Baş Ağrısı
 • Baş Ağrısı Tedavi Yöntemleri
 • Baş Ağrısı Nasıl Geçirilir
 • Cluster Baş Ağrısı Tedavisi
 • Mide

  Bulantısı

  Ve

  Baş

  Ağrısı

  Sebepleri