Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Mayasıl Tedavisi
Mayasıl Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Mayasıl Tedavisi : Mayasılın tanımı derinin kızarmasıdır. ilgili bölgedeki kan damarlarının genişlemesi sonucu oluşur.Mayasılın nedenleri Hafif yanıklar, aşırı soğuk, sıyrıklar, çeşitli ateşli hastalık ve alerjik reaksiyonlardır.

Genellikle, gençlerde görülen ve soğuk havayla bozuk dolaşıma bağlanan, el, ayak bazen de kulak ve burun derisinde görülen iltahaplı bir haldir. el ve ayak parmaklarının ve özellikle en küçük parmakların sırtlarında görülür.

Deri moranp, yanar, kaşınır, üstünde ağrılı kabarcıklar belirir. Bu kabarcıklar zamanla patlayıp yerini geç iyileşen yaralara bırakabilir.

Bu hastalığa yatkın olan kişiler, soğukta, kalın ayakkabı, çorap ve eldiven giymeli ve soğuktan evin içine girdiklerinde, içeride ısı normal düzeyde olmalıdır. ilkin sıcak bir banyo ve arkasından soğuk bir duş yapmak da faydalı olacaktır.

Önerilen tedavi biçimi

iki litre soğuk suyun içine 100 gram atkuyruğu atılıp oniki saat bekletildikten sonra kaynatılmasıyla elde edilen su süzülüp söz konusu mayasıllı bölge günde, iki kez sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yıkanır. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

iki litre soğuk suyun içine 100 gram Ebegümeci atılıp oniki saat bekletildikten sonra kaynatılmasıyla elde edilen su süzülüp söz konusu mayasıllı bölge günde iki kez, sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yıkanır. Bu işlem atkuyruğu yıkamasıyla değişimli olarak iyileşinceye kadar devam ettirilir.

iki su bardağı saf ispirtonun içine bir demet ince kıyılmış maydanoz katılıp bir hafta süreyle güneş görebilecek bir yerde bekletilir. Ardından bir su bardağı dolusu bu karışım bu bardak suyla karıştırılıp söz konusu mayasıllı bölge günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere yirmi dakika boyunca yıkanır. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

Bir Kahve fincanı vazelin ile bir çorba kaşığı huş ağacı katranı merhem haline gelinceye kadar karıştırılıp söz konusu mayasıllı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

Bir su bardağı zeytinyağı ile bir kahve fincanı tunda karıştırılıp, güneş görebileceği bir yerde bir hafta bekletildikten sonra söz konusu egzamalı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

Bir miktar taze havuç yaprağı yıkanıp temizlenerek mikserle ezilip suyu çıkarıldıktan sonra bu su söz konusu mayasıllı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış ısırgan otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere içilir. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

Havanda dövülerek toz haline getirilmiş bir kahve fincanı ballıbaba tohumu ile bir çorba kaşığı arpa unu karıştırıldıktan sonra bu karışımı hamur haline getirecek kadar su yavaş yavaş katılıp iyice yoğurulur. Sonra bu Hamur birer misket büyüklüğünde bölünüp günde üç öğün birer tane yutulur. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

Bir miktar taze Sinir Otu yaprağı mikserle ezilip suyu çıkarıldıktan sonra bu su söz konusu mayasıllı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ali Taklacıselamlar benim halamda mayasıl şikayeti var ameliyat oldu cerrahi müdahaleyle fakat sürekli şikayetleri devam ediyor bitkisel olarak tedavi araştırıyoruz bu konuda ne tavsiye edersiniz?
  • Yavuz Orhan Ergül doğal olarak nasıl tedavi edebiliriz
  • Şifa Marketmayasılın doğal tedavisinde at kestanesi ve aynı safa bitkisi önemli bitkilerdir. tedavi setimizi incelemek için linki inceleyebilirsiniz. Allah şifa versin. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/mysl-at-kestanesi-karisimli-set.html
  • Mayasıl

    Tedavisi