Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Mayasıl Bitkisel Tedavisi
Mayasıl Bitkisel Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Mayasıl Bitkisel Tedavisi :

Basur hastalığı günümüz çalışma ve yeme alışkanlıklarından dolayı gittikçe artış gösteren bir hastalık haline gelmiştir.Peki bu hastalık kimlerde görülür nasıl gelişir bir bakalım:

Basur Anal bölgesinin üst ve alt kalınının toplar damarların varis haline gelmesi yada yumru haline gelmesidir. Basur hemen hemen 10 kişiden 7 sinde vardır.

Yalnız basur ve Hemoroid aynı hastalık özeliğini taşımasına rağmen halk arasında basur ve hemoroid mayasıl hemoroid diye farklı olarak tanımlanıyor. Aslında hepsi de aynı hastalıktır.

Basur Nasıl oluşur

Basur Kabızlık çeken, hareketsiz olan, Beslenme alışkanlığı düzensiz olan, tuvalette fazla kalan alkol kullanan, kuru gıda tüketen, hemen hemen herkeste olabilir. Basur hastalığını medya getiren en önemli iki unsur kabızlık ve tuvalet sorunudur.

Çünkü kabız olan bir kişi tuvalete uzun kalmak durumundadır bu yüzden uzun ıkınmalar sonucu anal bölgeye kan hücum ederek anal bölgede birikerek toplardamarında biriken bu kanı toplayamadığında yumrular oluşturarak basur memesini oluştururlar. Basur un bir nedeni de dolaşım bozukluğudur. Basur bağırsak kaslarının temel olması da bir engel olarak basura neden olmaktadır.

Fissür nedir ?

Fissür anal damarlar etrafında bulunan kılcal damarların şişmesi ve varis haline gelmesidir. Basur memesinde olan şikâyetlerin aynısı fissür hastalığında vardır. Kılcal damarların şişip çatlaması sonucu olan kanamalardır.Aynı hemoroid gibidir.

HEMOROİDİN BELİRTİLERİ NELERDİR?


Rektal kanama (makattan taze kırmızı renkli kanama), Ağrı, Makatta ele gelen şişlik, Akıntı, makatta ıslaklık hissi, Kaşıntı, Bu şikayetlerle başvuran hastalarda anal fissür, perianal fistül, perianal abse ve tromboz görülen diğer hastalıklardır. Ağrı iç hemoroidlerde çok geç bir bulgudur.

Başlangıç döneminde ağrı varsa tromboze hemoroid, perianal abse, anal fissür akla gelmelidir. Makat bölgesinde 3 ana toplardamar ağı mevcuttur. Bir tane solda, iki tane sağda. Bunlara toplardamar yastıkları denir. Kabızlık nedeni ile bunlar genişler ve iç hemoroid leri oluşturur. Zamanla bunlar makat dışına sürüklenir ve dışkılama esnasında dışarı sarkar.

İÇ HEMOROİD DERECELERİ?

1.derece: Makattan çıkmayan (sadece kanama yapan) memeler. 2.derece: Dışkılama ve ıkınma esnasında dışarı çıkan ve kendiliğinden içeri giden memeler. 3.derece: Dişkılama ve ıkınmakla dışarı çıkan ve sonra elle geri itilen memeler. 4.derece: Geri itilmeyen memeler. Basur hastalığı başlangıçta dışkılama sırasında, daha sonra ise spontan olarak anüsten dışarı sarkması sonucu oluşan meme şeklinde morumsu kabartılar ve genelde damlama şeklinde olan açık kırmızı renkli kanama, hastaların başlıca hastaneye başvurma sebepleridir.

Bunun dışında ağrı, kaşıntı, mukuslu bir sıvı gelmesi ile de kendini belli eden hemoroidlerin tromboz, yani tıkanma ve bunu izleyen iltihap, ülserleşme ve bunların sonucunda şiddetli ağrılar oluşması, kanamanın ağırlaşması ve buna bağlı kansızlık oluşması gibi sonuçları vardır.Bu şikayetler varsa eğer kişi daha da ilerlemesini engellemek için bi an önce uzmana başvurmalıdır.

HERBALİST ERDOĞAN TEPELİ TEDAVİ YÖNTEMİ

Basur hastalığı tedavisinde öncelikle uzman hekime gidilmelidir. Tedavinizi doktor kontrolünde uygulamanız tavsiye edilir.. Ancak basur tedavisinde destek almak isterseniz size yardımcı olmaya çalışalım.

Tedavisi Nasıl Yapılır

Öcelikle bağırsak kaslarını çalıştırarak varis haline gelen bağırsağın işlevlerini düzelterek bağırsak düzensizliliği gidermeye yardımcı, zarasız bitkisel ürünleri kullanın. Anüs çevresinde biriken kanlar,oluşan memelere neden iltihaplar,kullanılan bitkisel maddelerle dağılmasına yardımcı olacaktır. Genişleyen damar tekrar onarılarak eski durumuna gelmesi için tedaviyi en az 2 ay devam edilmelidir.

Bu zamaniçerisinde kullanılan bitkisel preparatlarla bağırsak eski düzenine yavaş yavaş döndüğünde Basur hastalığı azalarak normal yaşantınıza devam etmenize yardımcı olacaktır. Bu tedaviyi cinsiyetine yaşına ve bünyeye göre düzenllemeniz gerekir. çünkü basur hastalığı her yaş çıkabilen bir hastalıktır.Bu rahatsızlıktan 2 ay içinde geliştirilmiş özel bitkisel karışımlarla basur derdinden kurtulmanıza bitkisel desteklerle yardımcı oluyoruz. Eğer sizde bu basur rahatsızlığı çekiyorsanız öncelikle doktorunuza gidin, doktorunuzun direktiflerini uygulayın eğer doktorunuzda doğal destek görmenizde bir sakınca bulmadıysa tedavinize destek oluyoruz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Mayasıl

Bitkisel

Tedavisi