Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Mayasıl Bitkisel Tedavi
Mayasıl bitkisel tedavi ile geçer mi? Sorusuna yanıt olarak Mayasıl tedavisi için şifalı bitkiler ve Mayasıl bitkisel tedavi nasıl uygulandığı hakkında faydalanacağınız bilgiler bu makalede yer almaktadır.

Eğer hemoroitiniz varsa rahatsızlığınızı gidermede aşağıdaki bitkilerin faydalarını mutlaka göreceksiniz.Ayrıca aşağıdaki bitkilerin ekstraktlarını, yüksek teknoloji kullanılarak kapsül ve ya hap şekline dönüştürülmesiyle en kolay kullanılır hale getirilmiş bir şekilde sitemizde bulabilirsiniz.

Tavşanmemesi

Tavşanmemesi, hemoroit ve Varis gibi toplardamar düzensizliklerinde çok eski yıllardan beri kullanılmaktadır.Tavşanmemesinin içindeki aktif maddelere ruskogenin adı verilir.Bu bileşiklerin, iltihap giderici ve vazokonstriktör (damar büzücü) de dahil çok çeşitli farmokolojik etkileri olduğu ortaya konmuştur.Avrupa'da Varis ve hemoroit tedavisinde tavşanmemesi ekstreleri, hem içeriden hem dışarıdan yaygın olarak kullanılmaktadır.Araştırmaların çoğu, tavşanmemesi ekstrelerinin hesperidin (bir flavonoid) ve C vitamini ile birlikte kullanılması üzerine yapılmıştır.

 

 

 

  At Kestanesi (Aesculus hippocastanum):

At KestanesiBu ağacın kabukları, hemoroit tedavisinde kullanılan çeşitli kimyasallar içerir.Bunlardan aesculin ve aescin, damar duvarlarını güçlendirerek, başka yerlerde hemoroit oluşması riskini azaltır. Bitkinin içerdiği diğer kimyasallar da anti inflamatuar etkilere sahiptir. Yapılan bazı araştırmalar, at kestanesinin hemoroit semptomlarını ortadan kaldırdığını göstermiştir. Bu bitkiyi oral yoldan alırsanız, aktif bileşenlerinin % 5'i ila % 10'u emilir. Yalnız bu bitkinin olumsuz bir yanı da vardır. İçildiği taktirde, içeriğindeki tanen kabızlığa neden olabilir. Siz yine de bu bitkinin çayım hemoroitin üstüne haricen uygulayabilir ya da bitkinin kabuklarından elde edilen toza katıştırıp, elde ettiğiniz karışımı merhem olarak da kullanabilirsiniz.

Sinir Otu (Plantago):


Sinir OtuSinir otu halk arasında çok ünlü bir hemoroit ilacıdır. Bu bitki de tıpkı karakafes otu gibi allantoin içerir.Eğer arazide çalışırken hemoroit olursam ve ilaç da bulamazsam, sinir otuyla bir merhem hazırlar ve sorunlu bölgeye uygularım.

 

 

 

 

 Güvercin ağacı (Hamamelis virginiana):

Güvercin AğacıUzun bir süre ünlü Preparation H Cleansing Pads adlı hemoroit ilacının üzerindeki H harfinin, bu ilacın aktif maddesi olan güvercin otunun Latince adı olan hamamelis sözcüğünü temsil ettiğini düşünmüştüm (Sanırım bu H harfinin gerçekte hemoroiti belirttiğini tahmin etmem gerekirdi). Güvercin otu, aynı zamanda hemoroit tedavisinde kullanılan birçok farmasotik ilacın da aktif maddesidir. Güvercin ağacı yumuşatıcı ve sıkılaştmcı etkisiyle hemoroit ağrılarını ve kaşıntılarını tedavi etme özelliğine sahiptir. Güvercin otunun bu özellikleri sayesinde, herhangi bir ticari markaya ekstradan ödeme yapmanız gerekmez. Çok daha uygun fiyatlarla eczanelerden satın alabileceğiniz güvercin ağacı içeren ürünlerle, gerekli yerlere kompres yapmanız yeterli olacaktır.

 

  Aloe vera:

Aloe VeraAloe jeli sıkıştırıcı ve yara iyileştirici özellikler sahiptir. Aloeyi anal bölgeye haricen uygulayabilirsiniz. Oral yolla alındığında ise, aloe müshil etkisi yapar. Hintli Ayurvedik doktorlar,hemoroitin neden olduğu yangılar tamamen yok oluncaya kadar,günde üç kez yarım bardak aloe suyu içilmesini öneriyorlar. Bu suyu doğal gıdalar ve şifalı bitkiler satan dükkanlardan temin edebilirsiniz. Aloenin suyunu kendiniz yapmaya kalkışmayın, çühkü yaprağın iç bölümleri son derece güçlü laksatif etkilere sahiptir ve sorunlara yol açabilir.
Alman doktorlar da Ayurvediklerle aynı düşünceleri paylaşıyorlar. E komisyonu, hemoroit hastalarına, anal çatlaklardan şikayetçi olanlara ve anal ya da rektal ameliyat geçirenlere, aloe verayı dışkı yumuşatıcı olarak tavsiye ediyorlar. Önerilen doz, 0.05 ila 0.2 gram arası aloe tozudur.

Bu doz gerçekte yüksek bir doz değildir.Bir fincan çaya atacağınız bir tutam toz, bu kadardır. Bu ilaç idrarınızın rengini kırmızıya dönüştürebilir. Mutfağımdaki aloe yaprağından elde edeceğim yeşil renkli jeli, hemoroitime uygulamakta bir anbile tereddüt etmezdim doğrusu. Hatta bir parçasım (bir ya da iki çay kaşığı kadarını) kuru erik çayıma da koyardım.

Çoban püskülü (Ilex aquifolium):

çoban PüskülüBu ağaçsı bitkinin hemoroit ve Varis gibi problemlerin tedavisinde kullanılmasının tarihi çok eskilere dayanır. Bitki içeriğinde, anti inflamatuar ve vazokonstriktif özellikleri olan ruscogeninler adlı kimyasallar barındırır. Dahili kullanım için, bitkinin köklerinden tepeleme dolu beş çay kaşığını 250 ml. kaynar suya atarak bir çay hazırlayabilirsiniz. Çayınızı tatlandırmak için bir parça da bal ekleyin. Harici kullanım için ise, bitkinin tentürünü tercih etmenizi öneririm.

 

Karakafes otu (Symphytum officinale):

Karakafes OtuKarakafes otu, immün sistemi uyararak yaraların iyileşmesini ve üzerlerinde yeniden deri oluşumunu hızlandıran, anti inflamatuar bir bileşik olan allantoin bakımından zengin bir bitkidir. Bitkisel yağla karıştıracağınız karakafes otu tozunu gerekli bölgelere uygulayabilir ya da ince dikenlerini yumuşatmak için ezdiğiniz yaprağının kendisini hemoroitin üzerine koyabilirsiniz. Uyguladığınız materyalin temizlenmesi konusunda endişelenmeyin. Bir dahaki sefere alacağınız duş esnasında, kalan artıklar temizlenecektir.

 

 

 

Psyllium (Plantago ovata-karnıyarık otu):

Karnıyarık Otu

Bir araştırmada, psyllium preparati verilen hemoroit hastası 51 deneğin dörtte üçünden (% 84) fazlasının, ağrının hafiflemesi, kaşıntıların azalması, kanamaların kesilmesi ve defekasyon sırasında duyulan rahatsızlıklarda ilerleme kaydettiği rapor edilmiştir. E komisyonu, kabızlığa karşı günde 4 ila 10 çay kaşığı psyllium tohumu alınmasını öneriyor. Bu
miktarı ticari olarak hazırlanmış psyllium içeren ürünler kullanarak da kolayca alabilirsiniz. Yalnızca prospektüsüne dikkat edin yeter.Psyllium bağırsaktaki suyu emer ve gözle görülür oranlarda şişer.Bunun sonucu olarak da bağırsakta biriken dışkı miktarını artırır ve adalenin kasılmasını tetikleyerek "sıkıştım" dediğimiz durumu yaratır. Eğer psyllium kullanıyorsunuz, bolca sıvı almayı ihmal etmeyin,Günde en az 2 litre su ya da meyve suyu için ve eğer alerjik bir bünyeniz varsa, bitkinin vücudunuzda herhangi bir reaksiyona neden olup olmadığını dikkatle gözlemleyin. Eğer alerjik bir reaksiyon görürseniz kullanmayı hemen kesin.

 

 

 

 

Çeşitli uçucu bitkisel yağlar:

Aromaterapistler, istediğiniz çeşitte bitkisel uçucu yağdan birkaç damlayı, nebati yağ ile karıştırarak elde ettiğiniz merhemi anal bölgeye uygulamanızı öneriyorlar. Baz olarak kullanacağınız yağın badem yağı gibi yumuşatıcı etkileri olan bir yağ olmasını öneririm. Uçucu yağlardan

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi Ankara Basur Tedavisi
 Bağsur Belirtileri Bağsur Tedavisi
 Basur Basur
 Basur Basur 1
 Basur 10 Basur 11
 Basur 12 Basur 14
 Basur 15 Basur 16
 Basur 17 Basur
 Basur 3 Basur 4
 Basur 5 Basur 6
 Basur 7 Basur 8
 Basur 9 Basur Ağrısı
 Basur Ameliyat Sonrası Basur Ameliyatı
 Basur Ameliyatı Basur Ameliyatı Görüntüleri
 Basur Ameliyatı İzle Basur Ameliyatı Sonrası
 Basur Ameliyatı Video Basur Ameliyatı Videosu
 Basur Ameliyatları Basur Başlangıç
 Basur Belirtileri Basur Belirtileri
 Basür Belirtileri Basur Belirtileri Nelerdir
 Basur Belirtileri Nelerdir Basur Belirtileri Tedavisi
 Basur Belirtileri Tedavisi Basur Bitki
 Basur Bitkisel Basur Bitkisel Çözüm
 Basur Bitkisel Çözüm Basur Bitkisel İlaç
 Basur Bitkisel Tedavi Basur Bitkisel Tedavi
 Basur Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu Basur Bitkisel Tedavi Patlıcan
 Basur Bitkisel Tedavisi Basur Bitkisel Tedavisi
 Basur Doğal Tedavi Basur Doktoru
 Basur Evde Tedavi Basur Evde Tedavisi
 Basur Görüntüleri Basur Hastalığı
 Basur Hastalığı Basur Hastalığı Tedavisi
 Basur Hastalıkları Basur ( Hemeroid ) Nedir
 Basur Hemoroid Basur (Hemoroid)
 Basur Hemoroid Basur (Hemoroid) 2
 Basur Hemoroid Belirtileri Basur Hemoroid Tedavisi
 Basur Hemoroid Tedavisi Basur (hemoroit - Mayasıl) Genel
 Basur İçin Basur İçin Bitki
 Basur İçin Bitkiler Basur İçin Bitkiler
 Basur İçin Bitkisel Çözüm Basur İçin Bitkisel İlaçlar
 Basur İçin Bitkisel Tedavi Basur İçin İlaç
 Basur İçin Krem Basur İçin Ne Yapmalı
 Basur İçin Şifalı Bitkiler Basur İlaç
 Basur İlaç Basur İlaç Tedavisi
 Basur İlacı Basur İlacı
 Basur İlaçları Basur İlaçları
 Basur Kanaması Basur Kesin Çözüm
 Basur Krem Basur Kremi
 Basur Kremi Basur Kremleri
 Basur Kremleri Basur Lazer Tedavisi
 Basur Mayasıl Basur Mayasıl
 Basur Mayasılları Basur Memeleri
 Basur Memesi Nasıl Geçer Basur Memesi Tedavi
 Basur Memesi Tedavisi Basur Merhemi
 Basur Nasıl Geçer Basur Nasıl Olur
 Basur Nasıl Oluşur Basur Nasıl Tedavi
 Basur Nasıl Tedavi Edilir Basur Ne İyi Gelir
 Basur Neden Olur Basur Neden Oluşur
 Basur Nedenleri? Basur Nedenleri
 Basur Nedenleri Basur Nedir
 Basur Nedir Basur Nedir Belirtileri Nelerdir
 Basur Nedir Nasıl Tedavi Edilir Basur Nedir Tedavisi
 Basur Patlıcan Basur Patlıcan
 Basur Patlıcan Tedavisi Basur Sancısı
 Basur Sancısı 2 Basur Sancısı 3
 Basur Şifalı Bitkiler Basur Tedavi
 Basur Tedavi Basur Tedavi Edilmezse Ne Olur
 Basur Tedavi Yöntemleri Basur Tedavileri
 Basur Tedavileri Basur Tedavisi
 Basur Tedavisi Basur Tedavisi
 Basur Tedavisi  Basur Tedavisi
 Basur Tedavisi Basür Tedavisi
 Basur Tedavisi Bitkisel Basur Tedavisi Bitkisel
 Basur Tedavisi Bitkisel Çözüm Basur Tedavisi Bitkisel Tedavi
 Basur Tedavisi Nasıl Yapılır Basur Tedavisi Nedir
 Basur Tedavisi Patlıcan Basur Tedavisi Patlıcan
 Basur Tedavisinde Kullanılan İlaçlar Basur Ve Tedavisi
 Basura Bitkisel Çözüm Basura Bitkisel Çözümler
 Basura Bitkisel Tedavi Basura İyi Gelen Bitkiler
 Basura Kesin Çözüm Basura Ne İyi Gelir
 Basura Neler İyi Gelir Basura Tedavi
 Basurda Bitkisel Tedavi Basurun Belirtileri
 Basurun Bitkilerle Tedavisi Basurun Bitkisel Tedavisi
 Basurun Bitkisel Tedavisi Basurun Doğal Tedavisi
 Basurun Evde Tedavisi Basurun Nedenleri
 Basurun Tedavisi Bitkilerle Basur Tedavisi
 Bitkilerle Basur Tedavisi Bitkilerle Hemoroid Tedavisi
 Bitkisel Basur İlacı Bitkisel Basur İlacı
 Bitkisel Basur İlaçları Bitkisel Basur Tedavi
 Bitkisel Basur Tedavisi Bitkisel Basur Tedavisi
 Bitkisel Hemeroid Kremi Bitkisel Hemoroid İlaçları
 Bitkisel Hemoroid Kremi Bitkisel Hemoroid Tedavisi
 Bitkisel Hemoroid Tedavisi Bitkisel Hemoroit Tedavisi
 Bitkisel Kremler Bontavi Hemoroid
 Canlı Hemoroid Ameliyatı Dış Basur
 Dış Basur Dış Basur Tedavi
 Dış Basur Tedavisi Dış Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir
 Dış Hemoroid Tedavisi Dış Hemoroit 2
 Doğal Basur Tedavisi Doğal Basur Tedavisi
 Doğal İlaçlar En İyi Basur İlacı
 En İyi Hemoroid Kremi Ender Saraç Basur Tedavisi
 Fissür Belirtileri Fissür Bitkisel Tedavisi
 Fissür Nedir Fissür Tedavi Yöntemleri
 Fissür Tedavisi Bitkisel Gebelikte Hemoroid
 Hamilelikte Basur Hamilelikte Basur Tedavisi
 Hamilelikte Basur Ve Tedavi Hamilelikte Basur Ve Tedavisi
 Hamilelikte Hemoroid Tedavisi Hemoriod Basur Tedavisi
 Hemorit Hemorit Basur
 Hemoriva Hemoroid Hemoroid
 Hemoroid Hemoroid 2
 Hemoroid 3 Hemoroid 4
 Hemoroid 5 Hemoroid Ameliyatı
 Hemoroid Ameliyatı Hemoroid Ameliyatı Nasıl Yapılır
 Hemoroid Ameliyatları Hemoroid Ameliyatları Görüntüleri
 Hemoroid Başlangıcı Hemoroid Basur
 Hemoroid (Basur) Hemoroid Basur
 Hemoroid (Basur) 2 Hemoroid Basur Tedavisi
 Hemoroid Belirtileri Hemoroid Belirtileri
 Hemoroid Belirtileri Hemoroid Bitki Tedavisi
 Hemoroid Bitkisel Hemoroid Bitkisel Çözüm
 Hemoroid Bitkisel İlaçları Hemoroid Bitkisel Tedavi
 Hemoroid Bitkisel Tedavi Patlıcan Hemoroid Bitkisel Tedavi Yöntemleri
 Hemoroid Bitkisel Tedavisi Hemoroid Bitkisel Tedavisi
 Hemoroid Çayı Hemoroid Çeşitleri
 Hemoroid Doğal Tedavi Hemoroid Görüntüleri
 Hemoroid Hapı Hemoroid Hastalığı
 Hemoroid Hastalığı Nedir Hemoroid Hastalığı Tedavisi
 Hemoroid Hastalığının Tedavisi Hemoroid İçin Bitkisel Tedavi
 Hemoroid İçin Krem Hemoroid İçin Şifalı Bitkiler
 Hemoroid İlaç Hemoroid İlaç Tedavisi
 Hemoroid İlacı Hemoroid İlacı Basur
 Hemoroid İlacı Basur Hemoroid Kanama
 Hemoroid Kesin Çözüm Hemoroid Kesin Tedavi
 Hemoroid Krem Hemoroid Kremi
 Hemoroid Kremi Hemoroid Kremi
 Hemoroid Kremleri Hemoroid Lazer Tedavisi
 Hemoroid Lazerle Tedavisi Hemoroid Merhemi
 Hemoroid Nasıl Geçer Hemoroid Nasıl Tedavi
 Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir Hemoroid Neden Olur
 Hemoroid Neden Olur Hemoroid Nedenleri
 Hemoroid Nedir Hemoroid Nedir
 Hemoroid Tedavi Hemoroid Tedavi Yöntemleri
 Hemoroid Tedavisi Hemoroid Tedavisi
 Hemoroıd Tedavısı Hemoroid Tedavisi
 Hemoroid Tedavisi Hemoroid Tedavisi Artık Daha Kolay
 Hemoroid Tedavisi Bitkisel Hemoroid Tedavisi Bitkisel
 Hemoroid Tedavisi Bitkisel Çözüm Hemoroid Tedavisi Nedenleri
 Hemoroid Tedavisi Patlıcan Hemoroid Tedavisinde Kullanılan Bitkiler
 Hemoroid Tedavisinde Kullanılan İlaçlar Hemoroid Uzmanı
 Hemoroide Bitkisel Çözüm Hemoroide Bitkisel Tedavi
 Hemoroide Bitkisel Tedavi Hemoroide İyi Gelen Bitkiler
 Hemoroide Kesin Çözüm Hemoroide Ne İyi Gelir
 Hemoroide Son Hemoroidin Bitkisel Tedavisi
 Hemoroidin Bitkisel Tedavisi Hemoroidin Tedavisi
 Hemoroidin Tedavisi Hemoroit
 Hemoroit 2 Hemoroit 3
 Hemoroit 4 Hemoroit Ameliyatı
 Hemoroit Basur Hemoroit Belirtileri
 Hemoroit Bitkisel Çözüm Hemoroit Bitkisel Tedavi
 Hemoroit Bitkisel Tedavisi Hemoroit Bitkisel Tedavisi
 Hemoroit Bitkisel Tedavisi Hemoroit Hastalarının Beslenmesi
 Hemoroit Hastalarının Yememesi Gereken Yiyecekler... Hemoroit Hastalığı
 Hemoroit İlaçları Hemoroit Kremi
 Hemoroit Neden Olur Hemoroit Tedavisi
 Hemoroit Tedavisi 2 Hemoroit Tedavisi Bitkisel
 Hemoroit(basur) Tedavisi Hemoroite Bitkisel Çözüm
 Hemoroite Ne İyi Gelir Hemoroitin Belirtileri
 Hemoroitin Sebepleri Hemorot Nedir
 İbrahim Saraçloğlu Basur Tedavisi İbrahim Saraçoğlu Basur
 İbrahim Saraçoğlu Hemoroid Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu Hemoroid Tedavisi
 İç Basur İç Basur
 İç Basur Belirileri İç Basur için
 İç Basur Tedavisi İç Basur Tedavisi
 İç Hemoroid İç Hemoroid Belirtileri
 İç Hemoroid Bitkisel Tedavisi İç Hemoroid Tedavisi
 İnternal Hemoroid Kanamalı Basur
 Kanamalı Basur Bitkisel Tedavi Kanamalı Basur Tedavisi
 Kanamalı Hemoroid Kanlı Basur
 Kanlı Basur Tedavisi Lazer Hemoroid Tedavisi
 Lazerle Basur Ameliyatı Lazerle Basur Tedavisi
 Lazerle Basur Tedavisi Lazerle Basur Tedavisi
 Lazerle Hemoroid Ameliyatı Lazerle Hemoroid Tedavisi
 Lazerli Basur Ameliyatı Lazerli Hemoroid Tedavisi
 Mayasıl Bitkisel Tedavi Şıfalı Bitkiler
 Şifalı Bitkiler Basur Şifalı Bitkiler Basur
 Tromboze Hemoroid

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.