Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Leke Kremleri
Leke Kremleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Leke Kremleri

Leke Kremleri Ciltteki Renk Değişiklikleri, Deriden Daha Açık ve Daha Koyu Olmak Üzere İki Şekilde Görülür. Bu Lekelerden Kurtulabilmek İçin Alanında Uzmanlar Tarafından Leke Kremleri Üretilmiş Hala da Üretilip, Geliştiriliyor.

Leke Kremleri


LEKE KREMLERİ -Koyu renkli lekelerin nedenleri nelerdir?

Çiller, güneş lekeleri ( lentigo ), gebelik lekeleri ( melasma ), bazı iyi huylu cilt benleri, cilt kanseri ( melanom ), mantar hastalıkları, seboreik keratoz, aktinik keratoz ciltte koyu renkli lekelere neden olurlar.

Cilt lekeleri yaşamımızı tehdit etmemekle birlikte bir takım kozmetik problemlere sebep olmakta, hatta bazı kişilerin sosyal yaşamını da etkileyebilen bir takım psikolojik problemlere yol açabilmektedir.

LEKE KREMLERİ -Çiller

Çiller yüz ve güneş gören diğer alanlarda görülebilen milimetrik boyutta kahverengi lekelerdir. Daha çok açık renk tenli, özellikle de kızıl saçlı kişilerde görülür. Çillerin ailesel özelliği vardır ve bazen koyu renk tenli kişilerde de rastlanabilir. Tıbbi olarak çillere ' efelid ' denir.

Derinin boya pigmenti olan melanin, melanosit denen hücrelerden üretilir. Kış aylarında melanin daha az üretilirken, güneşli havalarda fazla üretilir. Üretilen melanin, keratinosit denen etraftaki deri hücrelerine dağıtılır. Çiller Yaz aylarında daha belirginken, kışın keratinositler yeni hücrelerle yer değiştirdiğinden, bu mevsimde ya tamamı ile ortadan kalkar ya da renkleri solar.

Genellikle çiller yaş ilerledikçe azalır ve daha az belirgin hal alırlar. Güneşten korumanın dışında tedaviye gerek yoktur.

LEKE KREMLERİ -Lentigolar ( Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri )

Uzun süreli güneş hasarı, orta yaştan sonra kişilerin yüz ve ellerinde kahverengi, büyük ve düz lekelere neden olur. Çillerden farklı olarak kışın solmalarına rağmen, tamamen ortadan kalkmazlar. Sıklıkla yaşlılık lekeleri veya karaciğer lekeleri olarak bilinirler, doğru tanımlama ise solar lentigodur ( Güneş lekesi ).

Lentigolar sıklıkla açık renkli kişilerde görülür, fakat kolay bronzlaşan kişilerde de sıktır. Lentigolar deriyi boyayan melanosit denen hücrelerin artması sonucu oluşurlar.

Zararsız olan lentigoları, kanser olan erken melanomdan ayırmak önemlidir. Eğer bir leke büyüyorsa, birden fazla renk içeriyorsa ve sınırı düzensizse veya herhangi bir şüphe uyandırıyorsa, mutlaka bir dermatoloji uzmanına başvurmak gerekir.

LEKE KREMLERİ -Gebelik Lekesi ( Gebelik maskesi, Melasma )

Sıklıkla karşılaştığımız, yüzde görülen koyu lekelerden biri gebelik lekeleridir. Kadınlarda yaygın olarak gebelik, doğum kontrol hapı veya östrojen hormonu kullanılması ile ortaya çıkar. Bu tip lekeler erkeklerde de gelişebilir. En çok alın, yanak ve dudak üzerinde görülür. Öncelikle doğum kontrol hapları kesilmeli, güneşe olabildiğince maruz kalınmamalı, şapka ve güneşten koruyucular kullanılmalıdır.

Yüzdeki Lekeler İçin Maskeler

Genellikle yüzde görülen kahverengi lekeler Hormon düzeylerindeki değişimler, güneşe maruz kalma, genetik, yaş alma, stres, gebelik, karaciğer rahatsızlıkları, doğum kontrol hapı kullanımı, doğru bakım yapılmayan sivilceler gibi pek çok farklı nedenle oluşabilmektedir. Bazı lekeler geçici bazıları kalıcı olabilir. Bu tip lekelerden korunmanın en iyi yolu düzenli beslenme ve yaz-kış güneşe çıkarken koruyucu faktörlü krem kullanmaktadır. Eğer lekeler oluştuysa kozmetik beyazlatıcılar dışında maydanoz, limon ve soğan gibi doğal ürünlerle hazırlayabileceğiniz maskelerden yardım alabilirsiniz.

LEKE KREMLERİ -Lekelerden Korunmanın Yolları


Her dışarı çıktığınızda yüksek koruyucu faktörlü güneş kremi kullanmak en iyi korunma yollarından biri. Diğer yöntem ise E, C ve A vitamini içeren yeşil yapraklı sebze ve meyveleri düzenli olarak tüketmek. Lekeler sadece güneş nedeniyle oluşmadığı ve karaciğer rahatsızlıklarının belirtisi olabileceği için tüm çabalarınıza rağmen lekeler artarak devam ediyorsa bir doktora gitmelisiniz. Ayrıca bu lekelerin yaşla birlikte el ve yüz başta olmak üzere vücut genelinde ortaya çıkması oldukça normaldir.

Cilt lekeleri çok yaygın bir cilt sorunudur. Tıp dilindeki ismi "Hyper Pigmentation" dur. Genellikle güneş, hamilelik sonrası, hatalı beslenme, menopoz ve uzun süreli doğum kontrol hapları kullanımı sonucu ortaya çıkar.

Ciltteki Lekelere, Renk Bozukluklarına Karşı Onarıcı Bakım Kremi;

Doğum sonrası oluşan lekeler,

Güneşin neden olduğu lekeler,

Sivilcenin neden olduğu lekeler,

Eller üzerinde oluşan kahverengi lekeler,

Ciltte oluşan yaşlılık lekelerine karşı etkilidir.

İlvina kahverengi lekelerin ve pigmentasyon düzensizliğinden kaynaklanan renk bozulmalarının hoş olmayan görünümlerini düzenleme özelliğe sahip, doğal içeriklerden oluşan bir kremdir.

Bizi dış ortamın zararlı etkilerinden koruyan cildimiz, kendisini onarmak için de zamana ihtiyaç duyar. Güneşten gelen UV (ultraviyole) ışınlarının etkisi, yaşlanma, hava kirliliği , uygunsuz kozmetik ürün kullanımı ve diğer dış faktörler, cildi yıpratır ve zorlar. Bütün bu olumsuz etkilere karşı duran ciltte, bazı değişiklikler ortaya çıkar. Ultraviyole etkisi ile metabolizması etkilenir ve aşırı oksitleme yeteneğine sahip bazı kimyasal yapılar ortaya çıkar. Bu maddeler hücre metabolizmasını bozar ve bu maddelere karşı vücut Antioksidan maddeler ile savaşır. Bilinen en etkin antioksidan maddelerden birisi de E vitaminidir.

Melanin seviyesinde değişimler, zararlı güneş ışınlarından korunulamamasından dolayı hücrelerin yüksek miktarda renkli madde oluşturması ve yaşlanma etkileri gibi faktörler ciltteki renk değişimlerine sebep olmaktadır.

İlvina, cilt tonunu bütünleştirmeye yarayan, ciltte oluşan kahverengi lekelere karşı koruyucu etki sağlayan ve hücrelerin UV ışınlarına karşı en iyi şekilde direnme etkisi kazandıran, yaşa veya hamileliğe bağlı renk bozulmalarının hoş olmayan görünümlerini düzenleme özelliğe sahip bir kremdir.

LEKE KREMLERİ - İlvina Leke Kremi Kullanımı

Temizlenmiş ve kurulanmış cilde lokal olarak (cilt lekelerinin üzerine) uygulanır. Güneşli günlerde kullanımdan sonra yüksek koruma faktörlü güneş kremi uygulanmalıdır.

İlvina leke kremi farklı cilt lekelerinin tedavisinde, kanıtlanmış içeriği ile çok etkin sonuçlar elde edilmesini sağlar. Cildin lekelerini tedavi ederken dış etkenlerden kaynaklanan leke oluşumuna neden olan dış faktörleri yok ederek tedavinin etkin ve kalıcı olmasını sağlar. Cildin nem ihtiyacını karşılayarak cildi nemlendirir ve daha canlı ve parlak görünüm kazandırır.

Farklı leke tipleri farklı tedaviler gerektirir. İlvina leke kremi çok özel içeriği ile tek bir kremde farklı lekeler üzerinde etki sağlayan maddeler barındırır. Böylelikle lekenin nedeni sorgulanmadan tedavisi gerçekleşmiş olur.

İlvina leke kremi lekeleri tedavi ederken aynı zamanda cildi yıpratmadan yenilemek ve canlandırmak isteyen ciltler için de kullanılabilir. Daha etkin bir sonuç elde etmek için cilde lekelerin üzerine masaj yaparak uygulanması tavsiye edilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Leke

Kremleri