Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Leke Giderici Doğal Maskeler

Cildinizi beslemenin dışında canlan­dırıcı özelliği de olan Maskeler yüzün gençleşmesini, kan dolaşımının hızlana­rak oksijenin yüz üstündeki dokulara erişmesini sağlar.

Maskelerin hemen hepsinde su ora­nı yüksektir. Maske, sürülünce suyun he­men uçmasını, cildin serinlemesini, rahatlamasını, gözeneklerin bü­zülmesini sağlar.

Maske çıkarıldığında ise kan damarları açılır, cilt daha pembe gözükür.
Genişleyen damarlar sayesinde alt deriye bol kan gideceği için cilt düzelir, gözenekler kapanır, cildin görünüşünde belirgin bir gü­zelleşme olur.

Maskenin etkisi geçici olmakla birlikte cilt yine de çalıştırılmış ve canlandırılmıştır.
Güzellik ve sağlıklı görünüşe giden yol, ilk olarak cilt bakımın­dan geçiyor. Aslında cildimize iyi davramak hiç de zor değil. Hele her gün kendimize ayıracağımız birkaç dakikanın bize kazandıraca­ğı inanılmaz yararları düşünüldükçe…

DOĞADAN GELEN MASKELER
Avrupa’da ve ülkemizde yüze uygulanabilecek çeşitli hazır mas­keler satılmaktadır. Doğal maddelerle hazırlanan Maskeler ise gittik­çe daha çok tutulmaktadır, çünkü bu doğal maddelerdeki vitamin, protein, madensel tuz vb. maddeleri cilt hemen sindirebilmektedir. Bi­zi de ilgilendiren, bu doğal maddelerle hazırlanan maskelerdir. Gü­zellik maskeleri genellikle hayvansal veya bitkisel maddelerle hazırlanır. Ayrıca maskelerde yer alan iki tip toprak var­dır, biri KİL, diğeri ise KAOLİN, yani arı kildir. Bu topraklar maskelerde dolgu maddesi olarak kullanılır. Emici bir toprak olan kil ayak pudra­sı ve kuru şampuan olarak da yararlıdır. Mayo­nez veya Krem koyuluğunda hazırlanan maske­ler yüze sürüldükten sonra en azından 15-20 da­kika sırt üstü yatarak beklenmeli. Daha sonra ılık su ile veya cildin cinsine uygun bitkisel bir losyonla yüz yıkanır. Cilt kuru ise yüz kurutulduktan sonra uygun bir Krem sürülür. Cildi yağlı olanların yüzlerine 1-2 saat hiçbir şey sürme­meleri daha doğru olur. Cilde nüfuz edebilmesi için bazı güzellik maskelerini yüze parmak uçları ile hafif masaj yaparak sürmelidir. Genel kural olarak, Maskeler göz kapaklarına ve göz altlarına kesin­likle sürülmemelidir. Kremlerde, sütlerde, losyonlarda olduğu gibi, Maskeler de yalnız yüze değil, boyna da uygulanmalıdır. Maskeyi, te­mizlenmiş cilde uygulamayı unutmamalıdır.

CANLANDIRICI MASKE
Malzemesi: Yarını avokado (olgun), bir tatlı kaşığı bal, yeterince taze ve çiğ süt, bir tatlı kaşığı polen.
Yapılışı: Karıştırılan malzeme düzgün bir kıvam alınca kullanılmaya hazırdır. Yüz, boyun temizlendikten son­ra maske yüze uygulanır. 30 dakika bekletildikten sonra soğuk su ile çalkalanıp kurutulur. Bu maskeden sonra yüze bitkisel bir losyon sürmelidir.

HASSAS CİLTLER İÇİN MASKE

Malzemesi: Bir adet muz, bir tatlı kaşığı Krem şanti.
Yapılışı: Muz çatal ile ezilir, içine bir tatlı kaşığı Krem şanti eklenip karıştırılır ve yüze sürülür. 15-20 dakika
sonra ılık su ile yıkanır.

ORGUN CİLTLER İÇİN MASKE-1
Malzemesi: Çeyrek limon (1/4), bir tatlı kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı bal, bir miktar taze fasulye.
Yapılışı: Taze fasulye haşlanıp çatalla ezilir. Limon, badem yağı, bal ile karıştırılıp yüze sürülür.

YORGUN CİLTLER İÇİN MASKE-2
Malzemesi: Bir yumurta şansı, bir çorba kaşığı susam yağı.

Yapılışı: Tüm malzeme karıştırılıp yüze sürülür. 1.5-20 dakika sonra yüz, gül suyuna daldırılmış bir parça pamuk ile silinir. Bitkisel bir losyonla çalkalanıp kurutulur.

ÖZEL MASKE

Malzemesi: iki yemek kaşığı lor, bir tatlı kaşığı Krem şaııti, bir tatlı kaşığı bal.
Yapılışı: Tüm bu malzemeler karıştırılıp ezilir ve yüze sü­rülür. Bir süre bekletilip yüz yıkanır.

KARMA CİLTLER İÇİN MASKE
Malzemesi: Bir tadı kaşığı bira mayası, bir tatlı kaşığı ılık süt.
Yapılışı: Ilıtılmış süt ile tüm malzemeler eritilip, bir saat serin bir yerde bekletilir. Mayalandıktan sonra tüm yüze sürülür.

SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN MASKE-1
Malzemesi: Büyükçe birkaç ıspanak yaprağı, bir miktar sut.
Yapılışı: Ispanaklar kaynar süte daldırılır. Daha sıcakken yüze ve boyna yerleştirilir. Üzerleri temiz bir tül­bentle örtülüp bir süre bekletilir, sonra çıkarılır. Yüz su ile yıkanıp kurutulur.

SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN MASKE-2

Malzemesi: Bir miktar ince doğranmış marul bir miktar su.
Yapılışı: Marul su ile hafif ateşte tuzsuz pişirilir. Ilıyınca kare kare kesilmiş küçük tülbent parçalan üzerine yerleş­tirilip yüze uygulanır. Bir süre inildedikten sonra la pa çıkarılır ve yüz marulun soğumuş suyu ile yıkanır.

SİVİLCELERİ GİDEREN MASKE
Yapılışı: Akburçak taneleri dövülür un ılık su île yoğrulur. Yumurta şansına, yarım fincan zeytinyağı ve
iki kaşık bal ilave edilerek çırpılır. Burçak hamura ile kanştınlıp Krem haline getirilir. Bu Krem yüzdeki gö­zenekleri besler ve devamlı kullanılması halinde, yüz­deki sivilceleri gidermekte de etkin yararlar sağlar.

YAĞLI VE NORMAL CİLTLER İÇİN MASKE
Malzemesi: Bir çorba kaşığı süzme yoğurt (koyuca), bir çorba kaşığı kil.
Yapılışı: Tüm malzeme karıştırılıp yüze sürülür. 15 dakika sonra yüz yıkanır.

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE-1
Malzemesi: 3-4 olgun çilek, bir yumurta akı, 1-2 tatlı kaşığı gül suyu, 1-2 damla asilbent tentürü.
Yapılışı: Çilekler ezilip iyice kabartılmış yumurta akı ile karıştırılır. Gül suyu ve asilbent tentürü katılıp yüze sürülür. 10-15 dakika sonra yüz ılık maydanoz los­yonu ile çalkalanır.

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE-2
Malzemesi: 1 adet olgun erik, birkaç damla badem yağı.
Yapılışı: İçi sarı, dışı siyah olgun eriğin iç kısmı küçük bir köşede ezilir. İçine birkaç damla badem yağı katılıp yüze uygulanır.

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE-3

Malzemesi: 1 adet olgun çatlaksız domates, yeterince kil.
Yapılışı: Domates ve kil kanştınlarak koyuca, pütürsüz bir krema haline getirilir, yüze sürülür. Maske kuru-yunea yüz önce ılık, sonra soğuk su ile çalkalanır. Yağlı ciltler için en iyi temizleyici maskelerdendir.

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE-4
Malzemesi: Bir yumurta akı. 3-4 damla limon suyu yeterince Yulaf unu.
Yapılış: Yumurta akı, lirnotı suyu ile kabartılın içine merhem kıvamını alacak kaçlar yuiaf unu katıldıktan sonra yüze (gerekirse boyna da) sürülür. 20 dakika bekle­dikten sonra yüz temizlenip soğuk su ile yıkanır.

YAĞLI VE GÖZENEKLERİ GENİŞLEMİŞ CİLT İÇİN MASKE
Malzemesi: 2 yumurta akı, bir salatalık, bir tatlı kasıe limon suyu, çeyrek (1/4) tatlı kaşığı Nane losyonu (çok iyi demlenmiş), bir tatlı kaşığı elma sirkesi.
Yapılışı: Yumurta akları iyice kabartıldıktan sonra diğer malzemeler de katılıp yüze sürülür. 1.5 dakika son­ra yüz ılık su ile yıkanıp kurutulur. Maskeden ar­tan olursa, buzdolabında bir süre saklanabilir.

KURU CİLTLER İÇİN MASKE-1
Yapılışı: Üç tutam akasya çiçeği, bir tutam rendelenmiş, limon kabuğu ve dövülmüş lale soğanı, arpa unu île birlikte karıştırılır. Elde edilen krem, içinde menek­şe suyu bulunan bir cam kaseye konduktan sonra ağzı kapatılarak kaynar suda on dakika ısıtılıp ateş­ten indirilir. Kuru Ciltler için faydalı olan krem, yatmadan önce yüze maske yapılarak uygulanır.

KURU CİLTLER İÇİN MASKE-2
Malzemesi: Bir taze yumurtanın sarısı, bir çorba kaşığı yağsız süt tozu veya patates unu, bir çorba kaşığı taze süt, yarım tatlı kaşığı bal.
Yapılış: Bir araya getirilen malzeme karıştırılır. Mayonez koyuluğunu bulunca, yüze ve boyna sürülür. 15-20 daki­ka sonra yüz önce ılık, sonra soğuk su ile çalkalanır.

KURU CİLTLER İÇİM MASKE-3

Malzemesi: Bir tatlı kaşığı granül bira mayası, bir yumurta şan­sı, bir çorba kaşığı bal, bir çorba kaşığı dövülmemiş krema veya çiğ sütün kaymağı, yarım tatlı kaşığı el­ma sirkesi, bir çorba kaşığı susam yağı veya zeytinya­ğı, ayrıca 2-3 ölçü süt ve dört ölçü su karıştırılır.
Yapılışı: İlk beş malzeme düzgün bir krema haline getirilir.
Zeytinyağı veya susam yağı cildin her tarafına iyice sürüldükten sonra bira mayalı karışım yağlanmış cilde yayılır. 20 dakika sonra yüz sulandırılmış süt ile (yağmur veya saf suyla) çalkalanıp kurutulur. Bu maske özellikle kuru, yorgun, susuz ciltlere iyi gelir. Haftada bir uygulanırsa, yüzde kırışıkların oluşmasını geciktirir.

KURU CİLTLER İÇİN MASKE-4
Malzeme: Bir tatil kaşığı mısır sütü, bir miktar tuzsuz tereyağı.
Yapılışı: Tüm malzeme karıştırılıp yüze sürülür. Cildi yu­muşatır, nemlendirir, 15-20 dakika sonra yüz önce sıcak suyla, sonra içine birkaç damla elma sirkesi katılmış normal ısıdaki suyla yıkanıp kurutulur.

LEKELERİ GİDEREN MASKE
Yapılışı: Üç tutam akçe ağaç yaprağı, tütün gibi kıyılarak su­da on dakika demlendikler! sonra sıkılır. Bir avut pi­rinç unu, yarım fincan badem yağı ve bir bardak gül suyu eklenir ve Krem yapılır. Kırışıklıkları da gider­mede etkili olan bu Krem cilde parlak bir görünüm verirken aynı zamanda yüzdeki lekelerin de kavi »ol­masını sağlar. Yüze maske olarak uygulanır.

PARLAKLIK KAZANDIRAN MASKE
Yapılışı: iki avuç aylanyıldız yaprağı ufalandıktan sonra kaynar suda bir saat bekletilir ve sıkılır. Buna bir fin­can badem yağı. aynı miktarda süt ve yumurta akı ilave edilir. Karışım, Yulaf unu ile hamur hale ge­tirilir, hafif ateşte ısıtılır. Berrak bir cilt için yüze ve boyna maske yapılır ve en az yarım saat beklenir,

UÇUKLARI GİDEREN MASKE
Yapılışı: Dilimlenmiş ayva ile bir tutam dövülmüş ayrık kökü suda kaynatılıp süzülür. Yumurta akı, iki çorba kaşı­ğı yoğurt kaymağı ile birlikte çırpılarak ayva lapası karıştırılır. Karışım maske kıvamına gelinceye kadar yu­laf unu ilave edilir. Ayva maskesi uygulandıktan bir saat sonra kaldırılır ve gül suyu ile yıkanarak temizle­nir. Yüzde oluşan uçukları gidermede faydalıdır.

ÇİL VE SİVİLCE GİDEREN MASKE
Yapılışı: İki avuç kabukları ayıklanmış badem dövülüp un haline getirilir. Badem süzme bal ve yumurtanın akı çırpılmadan ilave edilip Krem haline gelince kadar gül suyu eklenir.yüzdeki sivilceleri ve çilleri gidermede etkilidir.

ÇİL VE KIRIŞIKLIKLAR İÇİM MASKE
Yapılışı: Bayır turpu rendelenerek suda on dakika pişirilir ve sıkılır.Yarım fincan limon suyu, yumurta akı ve bir bardak süt karıştırılarak çırpılır.Pirinç unu katılarak Krem kıvamı alana kadar badem yağı ile karıştırılır.Faydalı bir formüldür.

NORMAL CİLTLER İÇİN MASKE-1
Malzemesi: Bir miktar rendelenmiş elma. bir miktar süt.
Yapılışı: Rendelenmiş elma çok az miktarda süt ile pişirilip ılık iken yüze sürülür. Kuruyunca yüz, gül sın daldırılmış bir parça pamukla silinir.

NORMAL CİLTLER İÇİN MASKE-2
Malzemesi: İki ölçü yoğurt, bir ölçü bal.
Yapılışı: Malzeme karıştırılıp cilde sürülür. 15-20 dakika sonra yüz önce ılık, sonra soğuk su ile yıkanır. Bu formülle cilt ve Makyaj da temizlenebilir.

NORMAL CİLTLER İÇİN MASKE-3
Malzemesi: Yarım olgun ve kabuğu soyulmuş şeftali,çeyrek (1/4) tatlı kaşığı elma sirkesi,yarım (1/2) tatlı kaşığı bal, bir kapsül A vitamini,bir kapsül D vitamini.
Yapılışı: Şeftali ezildikten sonra diğer malzemeler katılıp karıştırılır.Temizlenmiş cilde sürülür.Yarım saat sonra yüz önce sıcak, sonra soğuk su ile çalkalanır.A ve D vitaminleri boş olmayan koku bırakırsa, yüzü kuru naneli bir losyonla çalkalamalı veya losyonu bir parça pamuk ile yüze sürmeli.

GÖZENEKLERİ SIKIŞTIRAN MASKE

Malzemesi: Bir yumurta akı, bir çorba kaşığı yağsız süt tozu, yarım tatlı kaşığı bal.
Yapılışı: Tüm malzeme bir kabın içine çatalla karıştırılır.Koyu bir karışım haline gelince yüze siüiilür. 15 da­kika sonra yüz önce ılık, soma soğuk su ile yıkanır. İstenirse süt tozu verine birkaç damla limon suyu konulabilir, çok sulu ise bir çay kasığı un katılabilir.

HER CİLT İÇİN MASKE
Malzemesi: Bir tatlı kaşığı limon s süt, dört ölçü su (bunların ikisi birbirine kanştmlarak kullanılır).
Yapılışı: Şeftali çatalla ezilir, yumurta akı ve limon suyu ile karıştırılıp temizlenmiş cilde sürülür. 15-20 dakika sonra yüz, sütlü su ile yıkanıp kurutulur.

CİLDİ BESLEYİCİ MASKE
Malzemesi: İki çorba kaşığı Yulaf unu. 2-3 çorba kaşığı süt kaymağı, iki bardak an su veya yağmur suyu, ayrı­ca iki ölçü süt, dört ölçü su
Yapılışı: Yulaf’iki bardak su ile bulamaç gibi pişer, sonra süzülür. Süzülen su ilerde kullanılmak üzere bir kenara konur. Yulaf bulamacı çiğ sütün kaymağı ile yumuşak bir Macun haline getirilerek yüze ve bovna sürülür, 20-25 dakika sonra yüz önce süzülen yulal suyu ile, sonra da sulandırılmış süt ile çalkalanıp kurutulur. Bu maske cildi hem besler. İrem de yumuşatır. Ciltleri duvarlı olanlarda bu maskeden yararlanabilirler.

PÖRSÜK CİLTLER İÇİN MASKE
Malzemesi: 2-3 adet kiraz, Papatya losyonu.
Yapılışı:Çekirdeği çıkarılmış kiraz ikive bölünüp yüze ve bovna sürülür. Yüz kurudukça işlem 2-3 kez yinelenir. 15-20 dakika sonra yüz Papatya losyonu ile yıkanır.

PULLANAN CİLTLER İÇİN MASKE

Malzemesi: 8-9 orta boy ıspanak yaprağı, bir fincan süt. çiğ krema.
Yapılışı: Yıkanan ıspanak yaprakları hafif aıeşte üç dakika süt ile pişirilip süzülür (yaprakların dağılmaması­na dikkat etmeli). Süt ilenle kullanılmak üzere bir kenara konur, yapraklar yeterince soğuyunca te­mizlenmiş yüze önce krema sürülür, sonra her bir vaprak hafifçe sıkılıp yüze ve bovna vavıiır. 30 da­kika sonra yapraklar yüzden alınır. Bekletilmekte olan süt ile vüz vıkanın kurutulur.

KIRIŞIKLARI GİDERİCİ HER CİLDE GÖRE MASKE
Malzemesi: Bir küçük salatalık, bir adet yumurta akı. bir tatlı kaşığı krema.
Yapılışı: Yumurta akı kabartılıp krema ile karıştırılır. Salatalığın suyu çıkarılıp karışıma katılır (karışım çok su­lu olmamalı). Maske temizlenmiş yüze uygulanır. 20 dakika sonra yüz, ılık maden suyu ile yıkanır.

KIŞ AYLARINA ÖZEL DOĞAL MASKELER
KURU CİLTLERE MASKE: Bir yemek kaşığı tuzsuz tereyağına bir yemek kaşığı bal karıştırılır ve yüze sürülür. Mas­ke 20 dakika sonra ılık su ile yıkanır.
GÖZ ALTI KIRIŞIKLIKLARINA KARŞI: Kivinin kabuğu­nu gözlerin üzerine koyup bekletin. Zaman içinde göz al­tındaki morluklar ve kırışıklıklar yok olacaktır.
BESLEYİCİ MASKE: Yarım olgunlaşmış muz, üç çorba kaşığı limon suyu. bir çav kaşığı çiçek veya akasya balı karıştırılıp yüze sürülür. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkanır.

SİVİLCELER İÇİN MASKE: Bir adet pırasanın beYaz kısmı robotta ezilerek suyu çıkarılır. Aynı miktarda çiğ süt karış­tırılarak yüze sürülür. Bu maske iyileştirici özelliği dolayı­sıyla iki saat veya daha fazla ciltte kalabilir.

YÜZ LEKELERİNE: Yaş üzümün simi yüze, ovularak sürülür. Yaş üzüm glikolik asit içerdiği için cilde çok faydası vardır. Ayrıca buzdolabında sarartılmış salatalık dilimlenir, yüze ovularak sürülür. Lekelen çıkarmak için sık sik uygulanır.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Achromin Leke Giderici Akne İzine Tedavi
 Akne İzlerine Tedavi Akne Lazer Tedavisi Fiyatı
 Akne Leke Tedavisi Akne Lekeleri İçin Krem
 Akne Lekesi Nasıl Geçebilir Akne neden tedavi edilmelidir
 Akne ve Leke Tedavisi Bacak Lekeleri İçin Krem
 Batık Lekeleri İçin Krem Bioset Leke Kremi
 Bitkisel Cilt Bakımii Bitkisel Cilt Kremleri Makale 3
 Bitkisel Cilt Soyma Bitkisel Leke Giderici Makale 2
 Bitkisel Leke Tedavisi Bitkisel Yüz Soyma
 Çil Giderici Krem Çil İçin Krem
 Çil İçin Kremler Çil İlacı
 Çil Kremleri Çil Lazer Tedavisi
 Çil Lekeleri Çil Lekeleri Nasıl Geçer
 Çil Lekeleri Nasıl Gider Çil Lekeleri Nasıl Giderilir
 Çil Lekelerine Çözüm Çil Lekesi
 Çil Lekesi Nasıl Geçer Çil Lekesi Nasıl Gider
 Çil Tedavi Yolu Çil Tedavisi Lazer
 Çil Tedavisi Lazer Fiyatları Çil ve Güneş Lekeleri
 Çil Ve Leke Giderici Çil ve Leke Giderici Krem
 Çil Ve Leke Kremi Çil Ve Leke Maskesi
 Çil ve Lekeler İçin Maske Cild Bakım Maskeleri
 Cild Lekeleri İçin Maske Cild Lekeleri Kremi
 Cildi Gencleştirme Cildi Temizlemek İçin Maske
 Cildi Temizlemek İçin Maskeler Cildi Temizleyen Maskeler
 Çilek 2 Cilt (Alaca)
 Cilt (Benler) Cilt Beyazlatan Kremleri
 Cilt Güzelligi 3 Cilt İçin Bitkisel Maskeler
 Cilt İçin Lazer Tedavisi Cilt İçin Leke Kremleri
 Cilt Lazer Tedavi Cilt Lazer Tedavisi Fiyatları
 Cilt Leke Cilt Leke Giderici Krem
 Cilt Leke Kremi  Cilt (Lekeler)
 Cilt Lekeler İçin Cilt Lekeler İçin Maske
 Cilt Lekeler Kremi Cilt Lekelerı
 Cilt Lekeleri Cilt Lekeleri
 Cilt Lekeleri 2 Cilt Lekeleri 3
 Cilt Lekeleri 5 Cilt Lekeleri Bitkisel
 Cilt Lekeleri Bitkisel Çözüm Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Çözümü
 Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Maskeler Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Tedavi
 Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Yağlar Cilt Lekeleri İçin Doğal Maske
 Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler Cilt Lekeleri İçin Doğal Yöntemler
 Cilt Lekeleri İçin İlaç Cilt Lekeleri İçin Karbonat
 Cilt Lekeleri İçin Kesin Çözüm Cilt Lekeleri İçin Krem
 Cilt Lekeleri İçin Kremler Cilt Lekeleri İçin Lazer
 Cilt Lekeleri İçin Lazer Fiyatları Cilt Lekeleri İçin Lazer Tedavi
 Cilt Lekeleri İçin Limon Cilt Lekeleri İçin Maske Nedir
 Cilt Lekeleri İçin Maske Suna Dumankaya Cilt Lekeleri İçin Maskeler
 Cilt Lekeleri İçin Maskeler Makale 2 Cilt Lekeleri İçin Peeling
 Cilt Lekeleri Karbonat Cilt Lekeleri Kremi
 Cilt Lekeleri Lazer Tedavisi Cilt Lekeleri Lazerle Tedavi
 Cilt Lekeleri Limon Cilt Lekeleri Makale2
 Cilt Lekeleri Nasıl Gider Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir
 Cilt Lekeleri Suna Dumankaya Cilt Lekeleri Tedavi
 Cilt Lekelerinde Cilt Lekelerinde 2
 Cilt Lekelerinde Lazer Tedavisi Cilt Lekelerine Bitki Yağı Karışımı
 Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler Cilt Lekelerine Bitkisel Maske
 Cilt Lekelerine Çözüm Yolu Cilt Lekelerine Doğal Maske
 Cilt Lekelerine Doğal Maskeler Cilt Lekelerine Elma Sirkesi
 Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler Cilt Lekelerine Karbonat
 Cilt Lekelerine Kesin Çözüm Nedir Cilt Lekelerine Kremi
 Cilt Lekelerine Lazer Cilt Lekelerine Lazer Tedavisi
 Cilt Lekelerine Limon Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir
 Cilt Lekelerine Son Cilt Lekelerini Giderici
 Cilt Lekelerini Giderici Krem Cilt Lekelerini Giderici Maske
 Cilt Lekelerini Giderme Cilt Lekelerini Gidermek İçin Maskeler
 Cilt Lekelerinin Bitkisel Tedavisi Cilt Lekelerinin Giderilmesi Makale 2
 Cilt Lekelerinin Lazerle Tedavisi Cilt Lekeri
 Cilt Lekesi Cilt Lekesi İçin Bitkisel Çözüm
 Cilt Lekesi İçin Krem Cilt Lekesi İçin Maske
 Cilt Lekesine Doğal Çözümler Cilt Lekesini Gidermek
 Cilt Lekesinin Tedavisi Cilt Maskesii
 Cilt Soydurma Cilt Soydurma Fiyatları
 Cilt Soyma Kremler Cilt Soyma Maskeleri
 Cilt Soyması Cilt Soyucu Kremleri
 Cilt Tedavileri Ciltt Sivilceleri
 Ciltt Yenileme Ciltte Güneş Lekeleri Nasıl Geçer
 Ciltte Lekelerin Giderilmesi Ciltte Oluşan Sivilce Lekeleri
 Ciltteki Alaca Lekelerde Ciltteki Alaca Lekelerde 2
 Ciltteki Gunes Lekeler Ciltteki Güneş Lekeleri İçin
 Ciltteki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer Ciltteki Güneş Lekeleri Nasıl Giderilir
 Cılttekı Lekeler Ciltteki Lekeler İçin Çözüm
 Ciltteki Lekeler İçin Doğal Maskeler Ciltteki Lekeler İçin Krem
 Ciltteki Lekeler İçin Maske Ciltteki Lekeler İçin Maskeler
 Ciltteki Lekeler Nasıl Geçer Ciltteki Lekeler Nasıl Gider
 Ciltteki Lekeler Nasıl Giderilir Ciltteki Lekeler Suna Dumankaya
 Ciltteki Lekelere Çözümler Ciltteki Lekelere Kesin Çözüm
 Ciltteki Lekelere Krem Ciltteki Lekelere Lazer
 Ciltteki Lekelere Maske Ciltteki Lekeleri Giderme
 Ciltteki Lekeleri Yok Etmek Ciltteki Sivilce İzleri Nasıl Geçer
 Ciltteki Sivilce İzleri Nasıl Gider Ciltteki Sivilce Lekeleri İçin Maske
 Ciltteki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Ciltteki Sivilce Lekeleri Nasıl Giderilir
 Ciltteki Siyah Lekeler Nasıl Geçer Ciltteki Siyah Lekeleri
 Derin Sivilce İzleri Tedavisi Dermabrazyon ile Sivilce Lekeleri Tedavisi
 Dermaderm Leke Kremi Doğal Cilt Maskesi
 Doğal Cilt Peelingleri Doğal Maskeler Suna Dumankaya
 Doğum Lekeleri İçin Krem Doğum Lekeleri Nasıl Geçer
 Doğum Lekeleri Nasıl Giderilir Doğum Lekeleri Tedavisi
 Doğum Lekelerine Bitkisel Çözüm Makale 2 Doğum Lekelerinin Tedavisi
 Doğum Lekelerinin Tedavisi Makale 2 Doğum Lekesi İçin Krem
 Doğum Lekesi İçin Maske Doğum Lekesi Lazer Tedavisi
 Doğum Lekesi Nasıl Geçer Doğum Lekesi Nasıl Gider
 Doğum Lekesi Nasıl Giderilir Doğum Lekesi Nasıl Silinir
 Doğum Lekesi Tedavisi Drula Leke Kremi
 En Etkili Çil Kremi En Etkili Leke Giderici Krem
 En Etkili Leke Kremi En İyi Leke Giderici Krem
 En İyi Leke Kremleri Ender Saraç Cilt Lekeleri
 Ergenlikte - Sivilcede Fade Out Leke Kremi
 Fazil Cil Kremi Fraksiyonel Lazer Tedavisi
 Fraksiyonel Lazer Tedavisi Fiyatları Fraksiyonel Lazer Tedavisi Makale2
 Fraxel Lazer Göz Altı Torbaları Nasıl Gider
 Güneş Çilleri Nasıl Geçer Güneş Leke Kremi
 Güneş Lekeleri İçin Bitkisel Çözümü Güneş Lekeleri İçin Doğal Maske
 Güneş Lekeleri İçin Doğal Maskeler Güneş Lekeleri İçin Lazer
 Güneş Lekeleri İçin Lazer Tedavisi Güneş Lekeleri İçin Maske
 Güneş Lekeleri İçin Maskeler Güneş Lekeleri Kadınlar Kulübü
 Güneş Lekeleri Kremi Güneş Lekeleri Lazer Tedavisi
 Güneş Lekeleri Lazer Tedavisi Fiyatları Güneş Lekeleri Maske
 Güneş Lekeleri Nasıl Geçer Güneş Lekeleri Nasıl Geçer Kadınlar Kulübü
 Güneş Lekeleri Nasıl Geçer Suna Dumankaya Güneş Lekeleri Nasıl Geçerilir
 Güneş Lekeleri Nasıl Gider Güneş Lekeleri Nasıl Giderilir
 Güneş Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir Güneş Lekeleri Nasıl Yok Edilir
 Güneş Lekeleri Suna Dumankaya Güneş Lekeleri Tedavi
 Güneş Lekeleri Ürünleri Güneş Lekelerine Bitkisel Tedavi
 Güneş Lekelerine Karbonat Güneş Lekelerine Kesin Çözüm
 Güneş Lekelerine Kremi Güneş Lekelerine Lazer
 Güneş Lekelerine Lazer Tedavisi Güneş Lekelerine Maske
 Güneş Lekelerini Giderici Krem Güneş Lekelerinin Tedavisi
 Güneş Lekesi Bitkisel Tedavisi Güneş Lekesi Giderici
 Güneş Lekesi Giderici Krem Güneş Lekesi Giderici Kremler
 Güneş Lekesi İçin Bitkisel Formül Güneş Lekesi İçin Maske
 Güneş Lekesi Kremi Güneş Lekesi Lazer Tedavi
 Güneş Lekesi maskesi Güneş Lekesi Nasıl Gider
 Güneş Lekesi Nasıl Giderilir Güneş Lekesi Nedir
 Güneş Ve Cilt Lekeleri Hamilelikte Cilt Lekeleri
 İz Giderici Krem Kahverengi Cilt Lekesi
 Kahverengi Lekeler İçin Krem Kalan izler nasıl tedavi edilir
 Karbonat Cilt Lekeleri Karbonatın ve Mayanın Cilde Faydaları
 Karbonatlı Cilt Maskesi Kimyasal Peeling Fiyatları
 Kırmızı Lekeler Kırmızı Lekeleri Giderme 2
 Kırmızı Lekeleri Gidermek Lavieor Krem
 Lavieor Leke Giderici Krem Lavieor Leke Kremi Şikayet
 Lazer Akne Tedavisi Fiyat Lazer Çil Tedavisi
 Lazer Çil Tedavisi Fiyatları Lazer Cilt Lekeleri Fiyatları
 Lazer Cilt Soyma Lazer Cilt Tedavi
 Lazer Cilt Tedavisi Fiyatları Lazer Cilt Yenileme Fiyatları
 Lazer ile Cilt Yenileme Makale2 Lazer İle Leke Tedavisi Makale 2
 Lazer İle Sivilcelere Son Lazer İz Tedavisi
 Lazer Leke Tedavisi Fiyatları Lazer Lekeleri Nasıl Geçer
 Lazer Lekesi Nasıl Geçer Lazer Sivilce Tedavisi
 Lazer Sivilce Tedavisi Lazer Tedavileri
 Lazerle Akne İzi Tedavisi Lazerle Akne Tedavisi
 Lazerle Akne Tedavisi Ücretleri Lazerle Çil Tedavisi
 Lazerle Çil Tedavisi Makale 2 Lazerle Çil Tedavisi Makale2
 Lazerle Cilt Leke Tedavisi Lazerle Cilt Lekeleri Tedavisi
 Lazerle Cilt Lekeleri Tedavisi Fiyatları Lazerle Cilt Lekesi Tedavisi
 Lazerle Cilt Soyma Lazerle Cilt Soyma Fiyatları
 Lazerle Cilt Tedavisi Fiyatları Lazerle Cilt Yenileme
 Lazerle Cilt Yenileme Fiyatlar Lazerle Deri Soyma
 Lazerle Güneş Lekesi Tedavisi Lazerle İz Tedavisi
 Lazerle Leke Silme Lazerle Leke Tedavisi Fiyatları
 Lazerle Leke Tedavisi İzmir Lazerle Leke Tedavisi Ücretler
 Lazerle Leke Tedavisi Zararları Lazerle Sivilce İzi Tedavisi
 Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Makale2 Lazerle Sivilce Tedavisi
 Lazerle Tedavi Fiyatları Lazerle Yüz Soyma
 Lazerli Leke Tedavisi Leke Acici Kremleri
 Leke Giderici Doğal Maskeler Leke Giderici Güneş Kremi
 Leke Giderici İlaç Leke Giderici Maskeler
 Leke Giderici Ürünler Leke Gidericiler
 Leke İçin Krem  Leke Kapatıcı
 Leke Kremi Kullananlar Leke Lazer Tedavisi Fiyatları
 Leke Maskesi Suna Dumankaya Leke Tedavileri
 Leke Tedavisi Ankara Leke Tedavisi Bitkisel
 Leke Tedavisi İçin Krem Leke Tedavisi Lazer Fiyatları
 Leke Tedavisi Makale 2 Leke Tedavisinde Lazer
 Leke Ve Sivilce İzleri Lekeler İçin Cilt Maskesi
 Lekeler İçin Karbonat Lekeler İçin Kremler
 Lekeler İçin Lazer Tedavisi Lekeler İçin Maske Suna Dumankaya
 Lekeleri Giderici Mask Lekeli Cilt Bakımı
 Lekeli Ciltler İçin Doğal Maske Lekeli Ciltler İçin Maske
 Lekeli Ciltler İçin Maskeler Lekeli Ciltler İçin Maskeleri
 Lekeli Ciltlere Maske Lekeli Yüzler
 Lekesiz Bir Ciltler Lekesiz Cilt İçin Makale 2
 Lekesiz Ciltler Limon Cilt Leke
 Limon Cilt Lekelerine İyi Gelirmi Limon Cilt Lekesi
 Limon Suyu Cilt Lekeleri Peeling
 Pigment Lekeleri Sebamed Leke Kremi
 Sinoz Kremleri Sinoz Leke Kremi
 Sinoz Leke Kremi Kullananlar Sis Leke Kremi Kullananlar
 Sivilce İz Tedavi Sivilce İzi Tedavileri
 Sivilce İzi Tedavisi Sivilce İzleri Lazer Tedavisi Fiyatları
 Sivilce İzleri Nasıl Geçer Sivilce İzlerine Kesin Çözüm
 Sivilce Leke Giderici Krem Sıvılce Lekelerı
 Sivilce Lekeleri İçin Bitkisel Maskeler Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maske
 Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maskeler Sivilce Lekeleri için ilaç
 Sivilce Lekeleri İçin Karbonat Sivilce Lekeleri İçin Kesin Çözüm
 Sivilce Lekeleri İçin Krem Sivilce Lekeleri İçin Kremler
 Sivilce Lekeleri İçin Limon Sivilce Lekeleri İçin Ne Yapılabilir
 Sivilce Lekeleri Kremi Sivilce Lekeleri Makale2
 Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Bitkisel Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Doğal Yöntemler
 Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Suna Dumankaya Sivilce Lekeleri Nasıl Kaybolur
 Sivilce Lekeleri Suna Dumankaya  Sivilce Lekelerine Çözümler
 Sivilce Lekelerine Doğal Maskeler Sivilce Lekelerine Karbonat
 Sivilce Lekelerine Lazer Tedavisi Sivilce Lekelerine Limon
 Sivilce Lekelerine Maskeler Sivilce Lekelerini Giderici Maske
 Sivilce Lekelerini Ne Geçirir Sivilce Lekelerini Yok Etmek
 Sivilce Lekeri Kremi Sivilce Lekesi Giderici Krem
 Sivilce Lekesi İçin Doğal Maske Sivilce Lekesi İçin Krem
 Sivilce Lekesi Kremi Sivilce Lekesi Nasıl Geçer
 Sivilce Lekesi Nasıl Gider Sivilce Lekesi Nasıl Giderilir
 Sivilce Tedavisi Kesin Çözüm Makale 2  Sivilce Tedavisi Lazer
 Sivilce tedavisinde kimyasal peeling Sivilce ve Beslenme
 Sivilce ve Cilt Lekeleri Sivilce Ve Cilt Lekeleri İçin Maske
 Sivilce Ve Leke Maskesi Sivilce Ve Leke Tedavisi
 Sivilce Ve Lekeler İçin Doğal Maske Sivilce Ve Lekeler İçin Krem
 Sivilce ve Lekeler İçin Maske Sivilce ve Lekeler İcin Maskeler
 Sivilce Ve Lekeler Nasıl Geçer Sivilce Ve Lekeleri Nasıl Geçer
 Sivilce Ve Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Sivilcede Kozmetikler Nasıl Kullanılır
 Sivilceler ve Lekeler Sivilcelere Doğal Maske
 Sivilceye Lazer Tedavisi Siyah Noktalar ve Yüz Bölgesinde Oluşan Lekeler...
 Suna Dumankaya Çil Suna Dumankaya Çil Lekeleri
 Suna Dumankaya Cilt Lekeleri İçin Suna Dumankaya Cilt Lekeleri İçin Maske
 Suna Dumankaya Cilt Lekeleri Maskesi Suna Dumankaya Cilt Lekesi
 Suna Dumankaya Doğum Lekeleri Suna Dumankaya Doğum Lekesi
 Suna Dumankaya Güneş Lekeleri Suna Dumankaya Güneş Lekeleri İçin Maske
 Suna Dumankaya Güneş Lekeleri Nasıl Geçer Suna Dumankaya Güneş Lekesi
 Suna Dumankaya Güneş Lekesi Maskesi Suna Dumankaya Leke Giderici
 Suna Dumankaya Leke Maskeleri Suna Dumankaya Leke Maskesi
 Suna Dumankaya Leke Tedavisi Suna Dumankaya Lekeler İçin
 Suna Dumankaya Lekeler İçin Maske Suna Dumankaya Sivilce Lekeleri İçin
 Suna Dumankaya Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Suna Dumankaya Sivilce Lekelerii
 Suna Dumankaya Sivilce Lekesi Suna Dumankayadan Cilt Maskeleri
 Tritone Leke Kremi Yaşlılık Lekeler
 Yaşlılık Lekeleri Nasıl Geçer Yaşlılık Lekeleri Nasıl Giderilir
 Yüz Lekeleri İçin Yüz Lekeleri İçin Krem
 Yüz Lekeleri İçin Kremler Yüz Lekeleri İçin Lazer
 Yüz Lekeleri İçin Ne Yapılmalı Yüz Lekeleri Nasıl Gider
 Yüz Lekeleri Nasıl Giderilir Yüz Lekeleri Nasıl Yok Edilir
 Yüz Lekeleri Tedavisi Yüz Lekelerine Çözüm
 Yüz Lekelerine Kesin Çözüm Yüz Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer
 Yüz Soyma Kremleri Yüz Soyma Tedavisi
 Yüzde Cilt Lekeleri Yüzde Doğum Lekesi
 Yüzde Güneş Lekeleri Nasıl Geçer Yüzde Güneş Lekesi Tedavisi
 Yüzde Leke Tedavi Yüzdeki Çil ve Lekeler
 Yüzdeki Ciltt Lekeleri Yüzdeki Doğum Lekeleri
 Yüzdeki Doğum Lekeleri Nasıl Geçer Yüzdeki Doğum Lekesi
 Yüzdeki Güneş Lekeleri İçin Krem Yüzdeki Güneş Lekeleri İçin Maske
 Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Giderilir
 Yüzdeki Güneş Lekelerine Çözüm Yüzdeki Güneş Lekesi Nasıl Geçer
 Yüzdeki Leke Tedavisi Yüzdeki Leke Ve Sivilceler
 Yüzdeki Lekeler İçin Doğal Yöntemler Yüzdeki Lekeler İçin Krem
 Yüzdeki Lekeler İçin Kremleri Yüzdeki Lekeler İçin Lazer Tedavisi
 Yüzdeki Lekeler İçin Lazer Tedavisi Yüzdeki Lekeler İçin Maske
 Yüzdeki Lekeler İçin Maskeler Yüzdeki Lekeler İçin Tedavi
 Yüzdeki Lekeler Lazer Tedavisi Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer
 Yüzdeki Lekelerde Yüzdeki Lekelere Lazer Tedavisi
 Yüzdeki Lekeleri Giderme Yüzdeki Lekelerin Tedavisi
 Yüzdeki Sivilce Lekeler Nasıl Geçer Yüzdeki Sivilce Lekeleri İçin
 Yüzdeki Sivilce Lekeleri İçin Krem Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Gider
 Yüzdeki Sivilce Ve Lekeler Nasıl Geçer Yüzünüzdeki Lekeler Nasıl Geçer

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.