Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Leke Giderici Doğal Maskeler
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın

Cildinizi beslemenin dışında canlan­dırıcı özelliği de olan maskeler yüzün gençleşmesini, kan dolaşımının hızlana­rak oksijenin yüz üstündeki dokulara erişmesini sağlar.

Maskelerin hemen hepsinde su ora­nı yüksektir. Maske, sürülünce suyun he­men uçmasını, cildin serinlemesini, rahatlamasını, gözeneklerin bü­zülmesini sağlar.

Maske çıkarıldığında ise kan damarları açılır, cilt daha pembe gözükür.
Genişleyen damarlar sayesinde alt deriye bol kan gideceği için cilt düzelir, gözenekler kapanır, cildin görünüşünde belirgin bir gü­zelleşme olur.

Maskenin etkisi geçici olmakla birlikte cilt yine de çalıştırılmış ve canlandırılmıştır.
Güzellik ve sağlıklı görünüşe giden yol, ilk olarak cilt bakımın­dan geçiyor. Aslında cildimize iyi davramak hiç de zor değil. Hele her gün kendimize ayıracağımız birkaç dakikanın bize kazandıraca­ğı inanılmaz yararları düşünüldükçe…

DOĞADAN GELEN MASKELER
Avrupa’da ve ülkemizde yüze uygulanabilecek çeşitli hazır mas­keler satılmaktadır. Doğal maddelerle hazırlanan maskeler ise gittik­çe daha çok tutulmaktadır, çünkü bu doğal maddelerdeki vitamin, protein, madensel tuz vb. maddeleri cilt hemen sindirebilmektedir. Bi­zi de ilgilendiren, bu doğal maddelerle hazırlanan maskelerdir. Gü­zellik maskeleri genellikle hayvansal veya bitkisel maddelerle hazırlanır. Ayrıca maskelerde yer alan iki tip toprak var­dır, biri KİL, diğeri ise KAOLİN, yani arı kildir. Bu topraklar maskelerde dolgu maddesi olarak kullanılır. Emici bir toprak olan kil ayak pudra­sı ve kuru şampuan olarak da yararlıdır. Mayo­nez veya krem koyuluğunda hazırlanan maske­ler yüze sürüldükten sonra en azından 15-20 da­kika sırt üstü yatarak beklenmeli. Daha sonra ılık su ile veya cildin cinsine uygun bitkisel bir losyonla yüz yıkanır. Cilt kuru ise yüz kurutulduktan sonra uygun bir krem sürülür. Cildi yağlı olanların yüzlerine 1-2 saat hiçbir şey sürme­meleri daha doğru olur. Cilde nüfuz edebilmesi için bazı güzellik maskelerini yüze parmak uçları ile hafif masaj yaparak sürmelidir. Genel kural olarak, maskeler göz kapaklarına ve göz altlarına kesin­likle sürülmemelidir. Kremlerde, sütlerde, losyonlarda olduğu gibi, maskeler de yalnız yüze değil, boyna da uygulanmalıdır. Maskeyi, te­mizlenmiş cilde uygulamayı unutmamalıdır.

CANLANDIRICI MASKE
Malzemesi: Yarını avokado (olgun), bir tatlı kaşığı bal, yeterince taze ve çiğ süt, bir tatlı kaşığı polen.
Yapılışı: Karıştırılan malzeme düzgün bir kıvam alınca kullanılmaya hazırdır. Yüz, boyun temizlendikten son­ra maske yüze uygulanır. 30 dakika bekletildikten sonra soğuk su ile çalkalanıp kurutulur. Bu maskeden sonra yüze bitkisel bir losyon sürmelidir.

HASSAS CİLTLER İÇİN MASKE

Malzemesi: Bir adet muz, bir tatlı kaşığı krem şanti.
Yapılışı: Muz çatal ile ezilir, içine bir tatlı kaşığı krem şanti eklenip karıştırılır ve yüze sürülür. 15-20 dakika
sonra ılık su ile yıkanır.

ORGUN CİLTLER İÇİN MASKE-1
Malzemesi: Çeyrek limon (1/4), bir tatlı kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı bal, bir miktar taze fasulye.
Yapılışı: Taze fasulye haşlanıp çatalla ezilir. Limon, badem yağı, bal ile karıştırılıp yüze sürülür.

YORGUN CİLTLER İÇİN MASKE-2
Malzemesi: Bir yumurta şansı, bir çorba kaşığı susam yağı.

Yapılışı: Tüm malzeme karıştırılıp yüze sürülür. 1.5-20 dakika sonra yüz, gül suyuna daldırılmış bir parça pamuk ile silinir. Bitkisel bir losyonla çalkalanıp kurutulur.

ÖZEL MASKE

Malzemesi: iki yemek kaşığı lor, bir tatlı kaşığı krem şaııti, bir tatlı kaşığı bal.
Yapılışı: Tüm bu malzemeler karıştırılıp ezilir ve yüze sü­rülür. Bir süre bekletilip yüz yıkanır.

KARMA CİLTLER İÇİN MASKE
Malzemesi: Bir tadı kaşığı bira mayası, bir tatlı kaşığı ılık süt.
Yapılışı: Ilıtılmış süt ile tüm malzemeler eritilip, bir saat serin bir yerde bekletilir. Mayalandıktan sonra tüm yüze sürülür.

SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN MASKE-1
Malzemesi: Büyükçe birkaç ıspanak yaprağı, bir miktar sut.
Yapılışı: Ispanaklar kaynar süte daldırılır. Daha sıcakken yüze ve boyna yerleştirilir. Üzerleri temiz bir tül­bentle örtülüp bir süre bekletilir, sonra çıkarılır. Yüz su ile yıkanıp kurutulur.

SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN MASKE-2

Malzemesi: Bir miktar ince doğranmış marul bir miktar su.
Yapılışı: Marul su ile hafif ateşte tuzsuz pişirilir. Ilıyınca kare kare kesilmiş küçük tülbent parçalan üzerine yerleş­tirilip yüze uygulanır. Bir süre inildedikten sonra la pa çıkarılır ve yüz marulun soğumuş suyu ile yıkanır.

SİVİLCELERİ GİDEREN MASKE
Yapılışı: Akburçak taneleri dövülür un ılık su île yoğrulur. Yumurta şansına, yarım fincan zeytinyağı ve
iki kaşık bal ilave edilerek çırpılır. Burçak hamura ile kanştınlıp krem haline getirilir. Bu krem yüzdeki gö­zenekleri besler ve devamlı kullanılması halinde, yüz­deki sivilceleri gidermekte de etkin yararlar sağlar.

YAĞLI VE NORMAL CİLTLER İÇİN MASKE
Malzemesi: Bir çorba kaşığı süzme yoğurt (koyuca), bir çorba kaşığı kil.
Yapılışı: Tüm malzeme karıştırılıp yüze sürülür. 15 dakika sonra yüz yıkanır.

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE-1
Malzemesi: 3-4 olgun çilek, bir yumurta akı, 1-2 tatlı kaşığı gül suyu, 1-2 damla asilbent tentürü.
Yapılışı: Çilekler ezilip iyice kabartılmış yumurta akı ile karıştırılır. Gül suyu ve asilbent tentürü katılıp yüze sürülür. 10-15 dakika sonra yüz ılık maydanoz los­yonu ile çalkalanır.

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE-2
Malzemesi: 1 adet olgun erik, birkaç damla badem yağı.
Yapılışı: İçi sarı, dışı siyah olgun eriğin iç kısmı küçük bir köşede ezilir. İçine birkaç damla badem yağı katılıp yüze uygulanır.

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE-3

Malzemesi: 1 adet olgun çatlaksız domates, yeterince kil.
Yapılışı: Domates ve kil kanştınlarak koyuca, pütürsüz bir krema haline getirilir, yüze sürülür. Maske kuru-yunea yüz önce ılık, sonra soğuk su ile çalkalanır. Yağlı ciltler için en iyi temizleyici maskelerdendir.

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE-4
Malzemesi: Bir yumurta akı. 3-4 damla limon suyu yeterince Yulaf unu.
Yapılış: Yumurta akı, lirnotı suyu ile kabartılın içine merhem kıvamını alacak kaçlar yuiaf unu katıldıktan sonra yüze (gerekirse boyna da) sürülür. 20 dakika bekle­dikten sonra yüz temizlenip soğuk su ile yıkanır.

YAĞLI VE GÖZENEKLERİ GENİŞLEMİŞ CİLT İÇİN MASKE
Malzemesi: 2 yumurta akı, bir salatalık, bir tatlı kasıe limon suyu, çeyrek (1/4) tatlı kaşığı Nane losyonu (çok iyi demlenmiş), bir tatlı kaşığı elma sirkesi.
Yapılışı: Yumurta akları iyice kabartıldıktan sonra diğer malzemeler de katılıp yüze sürülür. 1.5 dakika son­ra yüz ılık su ile yıkanıp kurutulur. Maskeden ar­tan olursa, buzdolabında bir süre saklanabilir.

KURU CİLTLER İÇİN MASKE-1
Yapılışı: Üç tutam akasya çiçeği, bir tutam rendelenmiş, limon kabuğu ve dövülmüş lale soğanı, arpa unu île birlikte karıştırılır. Elde edilen krem, içinde menek­şe suyu bulunan bir cam kaseye konduktan sonra ağzı kapatılarak kaynar suda on dakika ısıtılıp ateş­ten indirilir. Kuru ciltler için faydalı olan krem, yatmadan önce yüze maske yapılarak uygulanır.

KURU CİLTLER İÇİN MASKE-2
Malzemesi: Bir taze yumurtanın sarısı, bir çorba kaşığı yağsız süt tozu veya patates unu, bir çorba kaşığı taze süt, yarım tatlı kaşığı bal.
Yapılış: Bir araya getirilen malzeme karıştırılır. Mayonez koyuluğunu bulunca, yüze ve boyna sürülür. 15-20 daki­ka sonra yüz önce ılık, sonra soğuk su ile çalkalanır.

KURU CİLTLER İÇİM MASKE-3

Malzemesi: Bir tatlı kaşığı granül bira mayası, bir yumurta şan­sı, bir çorba kaşığı bal, bir çorba kaşığı dövülmemiş krema veya çiğ sütün kaymağı, yarım tatlı kaşığı el­ma sirkesi, bir çorba kaşığı susam yağı veya zeytinya­ğı, ayrıca 2-3 ölçü süt ve dört ölçü su karıştırılır.
Yapılışı: İlk beş malzeme düzgün bir krema haline getirilir.
Zeytinyağı veya susam yağı cildin her tarafına iyice sürüldükten sonra bira mayalı karışım yağlanmış cilde yayılır. 20 dakika sonra yüz sulandırılmış süt ile (yağmur veya saf suyla) çalkalanıp kurutulur. Bu maske özellikle kuru, yorgun, susuz ciltlere iyi gelir. Haftada bir uygulanırsa, yüzde kırışıkların oluşmasını geciktirir.

KURU CİLTLER İÇİN MASKE-4
Malzeme: Bir tatil kaşığı mısır sütü, bir miktar tuzsuz tereyağı.
Yapılışı: Tüm malzeme karıştırılıp yüze sürülür. Cildi yu­muşatır, nemlendirir, 15-20 dakika sonra yüz önce sıcak suyla, sonra içine birkaç damla elma sirkesi katılmış normal ısıdaki suyla yıkanıp kurutulur.

LEKELERİ GİDEREN MASKE
Yapılışı: Üç tutam akçe ağaç yaprağı, tütün gibi kıyılarak su­da on dakika demlendikler! sonra sıkılır. Bir avut pi­rinç unu, yarım fincan badem yağı ve bir bardak gül suyu eklenir ve krem yapılır. Kırışıklıkları da gider­mede etkili olan bu krem cilde parlak bir görünüm verirken aynı zamanda yüzdeki lekelerin de kavi »ol­masını sağlar. Yüze maske olarak uygulanır.

PARLAKLIK KAZANDIRAN MASKE
Yapılışı: iki avuç aylanyıldız yaprağı ufalandıktan sonra kaynar suda bir saat bekletilir ve sıkılır. Buna bir fin­can badem yağı. aynı miktarda süt ve yumurta akı ilave edilir. Karışım, yulaf unu ile hamur hale ge­tirilir, hafif ateşte ısıtılır. Berrak bir cilt için yüze ve boyna maske yapılır ve en az yarım saat beklenir,

UÇUKLARI GİDEREN MASKE
Yapılışı: Dilimlenmiş ayva ile bir tutam dövülmüş ayrık kökü suda kaynatılıp süzülür. Yumurta akı, iki çorba kaşı­ğı yoğurt kaymağı ile birlikte çırpılarak ayva lapası karıştırılır. Karışım maske kıvamına gelinceye kadar yu­laf unu ilave edilir. Ayva maskesi uygulandıktan bir saat sonra kaldırılır ve gül suyu ile yıkanarak temizle­nir. Yüzde oluşan uçukları gidermede faydalıdır.

ÇİL VE SİVİLCE GİDEREN MASKE
Yapılışı: İki avuç kabukları ayıklanmış badem dövülüp un haline getirilir. Badem süzme bal ve yumurtanın akı çırpılmadan ilave edilip krem haline gelince kadar gül suyu eklenir.yüzdeki sivilceleri ve çilleri gidermede etkilidir.

ÇİL VE KIRIŞIKLIKLAR İÇİM MASKE
Yapılışı: Bayır turpu rendelenerek suda on dakika pişirilir ve sıkılır.Yarım fincan limon suyu, yumurta akı ve bir bardak süt karıştırılarak çırpılır.Pirinç unu katılarak krem kıvamı alana kadar badem yağı ile karıştırılır.Faydalı bir formüldür.

NORMAL CİLTLER İÇİN MASKE-1
Malzemesi: Bir miktar rendelenmiş elma. bir miktar süt.
Yapılışı: Rendelenmiş elma çok az miktarda süt ile pişirilip ılık iken yüze sürülür. Kuruyunca yüz, gül sın daldırılmış bir parça pamukla silinir.

NORMAL CİLTLER İÇİN MASKE-2
Malzemesi: İki ölçü yoğurt, bir ölçü bal.
Yapılışı: Malzeme karıştırılıp cilde sürülür. 15-20 dakika sonra yüz önce ılık, sonra soğuk su ile yıkanır. Bu formülle cilt ve makyaj da temizlenebilir.

NORMAL CİLTLER İÇİN MASKE-3
Malzemesi: Yarım olgun ve kabuğu soyulmuş şeftali,çeyrek (1/4) tatlı kaşığı elma sirkesi,yarım (1/2) tatlı kaşığı bal, bir kapsül A vitamini,bir kapsül D vitamini.
Yapılışı: Şeftali ezildikten sonra diğer malzemeler katılıp karıştırılır.Temizlenmiş cilde sürülür.Yarım saat sonra yüz önce sıcak, sonra soğuk su ile çalkalanır.A ve D vitaminleri boş olmayan koku bırakırsa, yüzü kuru naneli bir losyonla çalkalamalı veya losyonu bir parça pamuk ile yüze sürmeli.

GÖZENEKLERİ SIKIŞTIRAN MASKE

Malzemesi: Bir yumurta akı, bir çorba kaşığı yağsız süt tozu, yarım tatlı kaşığı bal.
Yapılışı: Tüm malzeme bir kabın içine çatalla karıştırılır.Koyu bir karışım haline gelince yüze siüiilür. 15 da­kika sonra yüz önce ılık, soma soğuk su ile yıkanır. İstenirse süt tozu verine birkaç damla limon suyu konulabilir, çok sulu ise bir çay kasığı un katılabilir.

HER CİLT İÇİN MASKE
Malzemesi: Bir tatlı kaşığı limon s süt, dört ölçü su (bunların ikisi birbirine kanştmlarak kullanılır).
Yapılışı: Şeftali çatalla ezilir, yumurta akı ve limon suyu ile karıştırılıp temizlenmiş cilde sürülür. 15-20 dakika sonra yüz, sütlü su ile yıkanıp kurutulur.

CİLDİ BESLEYİCİ MASKE
Malzemesi: İki çorba kaşığı yulaf unu. 2-3 çorba kaşığı süt kaymağı, iki bardak an su veya yağmur suyu, ayrı­ca iki ölçü süt, dört ölçü su
Yapılışı: Yulaf’iki bardak su ile bulamaç gibi pişer, sonra süzülür. Süzülen su ilerde kullanılmak üzere bir kenara konur. Yulaf bulamacı çiğ sütün kaymağı ile yumuşak bir macun haline getirilerek yüze ve bovna sürülür, 20-25 dakika sonra yüz önce süzülen yulal suyu ile, sonra da sulandırılmış süt ile çalkalanıp kurutulur. Bu maske cildi hem besler. İrem de yumuşatır. Ciltleri duvarlı olanlarda bu maskeden yararlanabilirler.

PÖRSÜK CİLTLER İÇİN MASKE
Malzemesi: 2-3 adet kiraz, Papatya losyonu.
Yapılışı:Çekirdeği çıkarılmış kiraz ikive bölünüp yüze ve bovna sürülür. Yüz kurudukça işlem 2-3 kez yinelenir. 15-20 dakika sonra yüz papatya losyonu ile yıkanır.

PULLANAN CİLTLER İÇİN MASKE

Malzemesi: 8-9 orta boy ıspanak yaprağı, bir fincan süt. çiğ krema.
Yapılışı: Yıkanan ıspanak yaprakları hafif aıeşte üç dakika süt ile pişirilip süzülür (yaprakların dağılmaması­na dikkat etmeli). Süt ilenle kullanılmak üzere bir kenara konur, yapraklar yeterince soğuyunca te­mizlenmiş yüze önce krema sürülür, sonra her bir vaprak hafifçe sıkılıp yüze ve bovna vavıiır. 30 da­kika sonra yapraklar yüzden alınır. Bekletilmekte olan süt ile vüz vıkanın kurutulur.

KIRIŞIKLARI GİDERİCİ HER CİLDE GÖRE MASKE
Malzemesi: Bir küçük salatalık, bir adet yumurta akı. bir tatlı kaşığı krema.
Yapılışı: Yumurta akı kabartılıp krema ile karıştırılır. Salatalığın suyu çıkarılıp karışıma katılır (karışım çok su­lu olmamalı). Maske temizlenmiş yüze uygulanır. 20 dakika sonra yüz, ılık maden suyu ile yıkanır.

KIŞ AYLARINA ÖZEL DOĞAL MASKELER
KURU CİLTLERE MASKE: Bir yemek kaşığı tuzsuz tereyağına bir yemek kaşığı bal karıştırılır ve yüze sürülür. Mas­ke 20 dakika sonra ılık su ile yıkanır.
GÖZ ALTI KIRIŞIKLIKLARINA KARŞI: Kivinin kabuğu­nu gözlerin üzerine koyup bekletin. Zaman içinde göz al­tındaki morluklar ve kırışıklıklar yok olacaktır.
BESLEYİCİ MASKE: Yarım olgunlaşmış muz, üç çorba kaşığı limon suyu. bir çav kaşığı çiçek veya akasya balı karıştırılıp yüze sürülür. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkanır.

SİVİLCELER İÇİN MASKE: Bir adet pırasanın beyaz kısmı robotta ezilerek suyu çıkarılır. Aynı miktarda çiğ süt karış­tırılarak yüze sürülür. Bu maske iyileştirici özelliği dolayı­sıyla iki saat veya daha fazla ciltte kalabilir.

YÜZ LEKELERİNE: Yaş üzümün simi yüze, ovularak sürülür. Yaş üzüm glikolik asit içerdiği için cilde çok faydası vardır. Ayrıca buzdolabında sarartılmış salatalık dilimlenir, yüze ovularak sürülür. Lekelen çıkarmak için sık sik uygulanır.

Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler
 • Sıvılce Lekelerı
 • Sivilce Lekeleri İçin Kesin Çözüm
 • Cilt Lekelerı
 • Hamilelikte Cilt Lekeleri
 • Cilt Lekeleri
 • Sivilce Ve Cilt Lekeleri
 • Yüz Lekeleri Tedavisi
 • Leke Kapatıcı
 • Doğum Lekesi Nasıl Gider
 • Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Giderilir
 • Cilt Lekeleri
 • Cilt Lekeleri Suna Dumankaya
 • Cild Lekeleri İçin Maske
 • Yüzünüzdeki Lekeler Nasıl Geçer
 • Doğum Lekeleri İçin Krem
 • Yaşlılık Lekeleri Nasıl Geçer
 • Sivilce Lekesi Giderici Krem
 • Sivilce Lekelerine Lazer Tedavisi
 • Ciltteki Sivilce İzleri Nasıl Gider
 • Cilt Lekeleri İçin Doğal Yöntemler
 • Cilt (Alaca)
 • Leke Gidericiler
 • Lazerle Tedavi Fiyatları
 • Cilt Lekesi İçin Maske
 • Cilt Lekeleri İçin Maskeler
 • Sivilce Lekesi Nasıl Geçer
 • Sivilce İz Tedavi
 • En İyi Leke Kremleri
 • Lazerle Akne Tedavisi Ücretleri
 • Akne Lekeleri İçin Krem
 • Suna Dumankaya Lekeler İçin Maske
 • Lazer Cilt Tedavisi Fiyatları
 • Sivilcelere Doğal Maske
 • Yüzdeki Lekelerin Tedavisi
 • Fazil Cil Kremi
 • Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Bitkisel
 • Çil İçin Kremler
 • Güneş Lekesi Bitkisel Tedavisi
 • Güneş Lekeleri Lazer Tedavisi
 • Suna Dumankaya Lekeler İçin
 • Güneş Lekelerine Bitkisel Tedavi
 • Yüzdeki Sivilce Lekeleri İçin Krem
 • Lekeler İçin Maske Suna Dumankaya
 • Ciltteki Lekeler İçin Maske
 • Yüzdeki Lekeleri Giderme
 • Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Çözümü
 • Güneş Lekelerinin Tedavisi
 • Yüzdeki Leke Tedavisi
 • Ciltteki Lekeler İçin Maskeler
 • Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Tedavi
 • Yüzdeki Lekeler İçin Krem
 • Lazerle Cilt Tedavisi Fiyatları
 • Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir
 • Doğum Lekeleri Nasıl Geçer
 • Doğum Lekesi Nasıl Geçer
 • Çil İçin Krem
 • Lazerle Leke Tedavisi Fiyatları
 • Yüzde Doğum Lekesi
 • Lazer Leke Tedavisi Fiyatları
 • Cilt Lekeleri Nasıl Gider
 • Suna Dumankaya Sivilce Lekeleri İçin
 • Sivilce İzleri Lazer Tedavisi Fiyatları
 • Güneş Lekelerine Maske
 • Lazerle Cilt Lekeleri Tedavisi
 • Cilt Lekelerine Lazer
 • Sivilce Lekeleri Için Ilaç
 • Cilt Soydurma
 • Lazerle Çil Tedavisi
 • Drula Leke Kremi
 • Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maske
 • Ciltteki Lekeleri Giderme
 • Lazerle Cilt Yenileme
 • Cilt Lekelerine Kremi
 • Yüz Lekeleri Nasıl Gider
 • Yüzdeki Lekeler İçin Kremleri
 • Yüz Lekeleri İçin Kremler
 • Lazer Çil Tedavisi
 • Leke Tedavisi Ankara
 • Ciltteki Siyah Lekeleri
 • Çil İlacı
 • Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maskeler
 • Lekeler İçin Lazer Tedavisi
 • Suna Dumankaya Leke Maskesi
 • Çil Tedavisi Lazer
 • Akne Lazer Tedavisi Fiyatı
 • Cilt Lekeleri Lazer Tedavisi
 • Çil Lazer Tedavisi
 • Fraksiyonel Lazer Tedavisi
 • Leke Giderici Maskeler
 • Yüz Lekeleri Nasıl Giderilir
 • Sivilce Lekesi Nasıl Gider
 • Yüzdeki Lekeler İçin Tedavi
 • Leke Tedavisi Lazer Fiyatları
 • Karbonat Cilt Lekeleri
 • Yaşlılık Lekeler
 • Suna Dumankaya Cilt Lekeleri İçin
 • Akne Leke Tedavisi
 • Leke Giderici Güneş Kremi
 • Sivilce Ve Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer
 • Ciltteki Sivilce Lekeleri İçin Maske
 • Sivilce Ve Leke Maskesi
 • Cilt Tedavileri
 • Leke Lazer Tedavisi Fiyatları
 • Sivilce Ve Lekeleri Nasıl Geçer
 • Sivilce Lekesi Nasıl Giderilir
 • Cilt Lekeleri Karbonat
 • Cilt Lekeleri İçin Maske Nedir
 • Leke Maskesi Suna Dumankaya
 • Cilt Lekeleri Limon
 • Lazer Akne Tedavisi Fiyat
 • Lekeler İçin Cilt Maskesi
 • Suna Dumankaya Leke Maskeleri
 • Sivilce Lekelerine Doğal Maskeler
 • Cilt Lekeler İçin Maske
 • Yüzdeki Doğum Lekesi
 • Ciltteki Lekelere Çözümler
 • Yüz Lekeleri İçin Krem
 • Leke İçin Krem
 • Güneş Lekelerini Giderici Krem
 • Sivilce Lekesi İçin Doğal Maske
 • Lazerle Akne İzi Tedavisi
 • Limon Cilt Lekesi
 • Yüzdeki Ciltt Lekeleri
 • Cilt Lekeleri İçin Kesin Çözüm
 • Lazerli Leke Tedavisi
 • Lekeleri Giderici Mask
 • Sinoz Leke Kremi Kullananlar
 • Doğum Lekeleri Nasıl Giderilir
 • Doğum Lekelerine Bitkisel Çözüm Makale 2
 • Yüzdeki Güneş Lekesi Nasıl Geçer
 • Cilt İçin Bitkisel Maskeler
 • Cilt Lekeleri Lazerle Tedavi
 • Ciltteki Lekeler İçin Krem
 • Leke Tedavisinde Lazer
 • Leke Tedavisi Makale 2
 • Güneş Lekeleri Lazer Tedavisi Fiyatları
 • Lazerle Cilt Lekesi Tedavisi
 • Lazer İle Leke Tedavisi Makale 2
 • Kahverengi Lekeler İçin Krem
 • Sivilce Tedavisi Kesin Çözüm Makale 2
 • En İyi Leke Giderici Krem
 • Çil Giderici Krem
 • Çil Lekeleri Nasıl Giderilir
 • Bitkisel Cilt Bakımii
 • Güneş Lekeleri Nasıl Yok Edilir
 • Cilt Lekeleri İçin Lazer
 • Cilt Lekelerinin Giderilmesi Makale 2
 • Yüzdeki Lekeler İçin Lazer Tedavisi
 • Güneş Lekelerine Lazer
 • Lazerle Sivilce İzi Tedavisi
 • Lavieor Leke Giderici Krem
 • Lazerle Çil Tedavisi Makale 2
 • Sivilce Ve Lekeler İçin Maske
 • Lekeler İçin Kremler
 • Cilt Leke Giderici Krem
 • Cilt Lekelerine Elma Sirkesi
 • Güneş Lekeleri Nasıl Gider
 • Doğum Lekesi İçin Maske
 • Yüzdeki Sivilce Lekeleri İçin
 • Lazerle Leke Tedavisi Ücretler
 • Cilt Lekeleri İçin İlaç
 • Cilt Maskesii
 • Lazerle Cilt Soyma
 • Çil Lekeleri Nasıl Gider
 • Ciltteki Lekeler Nasıl Geçer
 • İz Giderici Krem
 • Çil Ve Leke Kremi
 • Ciltt Sivilceleri
 • Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir
 • Yüzdeki Lekeler İçin Lazer Tedavisi
 • Cilt Lekeleri Kremi
 • Güneş Lekeleri Nasıl Giderilir
 • En Etkili Leke Kremi
 • Yüz Lekeleri İçin
 • Doğum Lekesi Tedavisi
 • Güneş Lekesi Lazer Tedavi
 • Güneş Lekesi Nasıl Gider
 • Yüzdeki Güneş Lekelerine Çözüm
 • Cilt Leke Kremi
 • Göz Altı Torbaları Nasıl Gider
 • Lazerle Güneş Lekesi Tedavisi
 • Güneş Lekesi Nasıl Giderilir
 • Leke Giderici İlaç
 • Yüz Lekeleri İçin Ne Yapılmalı
 • Lekesiz Ciltler
 • Sivilceye Lazer Tedavisi
 • Çil Ve Güneş Lekeleri
 • Leke Tedavisi Bitkisel
 • Lazerle Cilt Leke Tedavisi
 • Leke Giderici Doğal Maskeler
 • Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Gider
 • Cilt Lekelerini Giderme
 • Yüz Lekelerine Çözüm
 • Cilt Lekeleri İçin Limon
 • Lazerle Yüz Soyma
 • Yüzde Leke Tedavi
 • Sinoz Kremleri
 • Lazer Cilt Lekeleri Fiyatları
 • Cilt Leke
 • Bitkisel Leke Tedavisi
 • Sivilce Ve Lekeler İçin Krem
 • Sivilce Ve Cilt Lekeleri İçin Maske
 • Sivilce Lekelerine Maskeler
 • Sivilce Ve Lekeler İçin Doğal Maske
 • Suna Dumankaya Sivilce Lekelerii
 • Fraksiyonel Lazer Tedavisi Fiyatları
 • Lazer Cilt Soyma
 • Achromin Leke Giderici
 • Sivilce İzlerine Kesin Çözüm
 • Sivilce Lekelerini Yok Etmek
 • Leke Ve Sivilce İzleri
 • Suna Dumankayadan Cilt Maskeleri
 • Sivilce Lekelerine Çözümler
 • Cilt Lekelerinin Lazerle Tedavisi
 • Suna Dumankaya Çil
 • Ciltte Güneş Lekeleri Nasıl Geçer
 • Cilt İçin Lazer Tedavisi
 • Güneş Lekesi Giderici
 • Bitkisel Yüz Soyma
 • Sivilce Ve Lekeler İcin Maskeler
 • Sivilce Lekeleri İçin Bitkisel Maskeler
 • Bitkisel Cilt Soyma
 • Lazerle İz Tedavisi
 • Cilt Soyması
 • Lazer İz Tedavisi
 • Cilt Lekesi
 • Yüz Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer
 • Doğum Lekeleri Tedavisi
 • Cilt Lekelerini Giderici Krem
 • Cilt Lekelerine Son
 • Yüzdeki Sivilce Lekeler Nasıl Geçer
 • Cilt Lekeleri İçin Karbonat
 • Sis Leke Kremi Kullananlar
 • Leke Acici Kremleri
 • Yüzdeki Güneş Lekeleri İçin Krem
 • Ciltteki Güneş Lekeleri İçin
 • Lekeli Ciltler İçin Maske
 • Lekeli Cilt Bakımı
 • Cilt Lekelerine Lazer Tedavisi
 • Cilt Lekelerine Çözüm Yolu
 • Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler
 • Cilt Lekelerinde Lazer Tedavisi
 • Cilt Lekeleri İçin Lazer Tedavi
 • Lazerle Cilt Lekeleri Tedavisi Fiyatları
 • Çil Kremleri
 • Ciltteki Lekeler Nasıl Giderilir
 • Güneş Lekeleri Nasıl Geçer Suna Dumankaya
 • Lazer Çil Tedavisi Fiyatları
 • Lekeli Ciltlere Maske
 • Lekeli Ciltler İçin Maskeler
 • Cilt Lekesini Gidermek
 • Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Doğal Yöntemler
 • Cilt Lekeleri İçin Peeling
 • Cilt Soyucu Kremleri
 • Sivilce Lekeleri Suna Dumankaya
 • Cilt Lekelerine Bitkisel Maske
 • Lazer Sivilce Tedavisi
 • Yüzdeki Çil Ve Lekeler
 • Lazer İle Sivilcelere Son
 • Ciltteki Gunes Lekeler
 • Lazerle Deri Soyma
 • Sivilce Lekelerine Limon
 • Doğal Cilt Maskesi
 • Güneş Lekeleri İçin Doğal Maske
 • Cilt Soyma Kremler
 • Doğum Lekesi Nasıl Giderilir
 • Ciltteki Lekeler Nasıl Gider
 • Güneş Lekesi Giderici Kremler
 • Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Suna Dumankaya
 • Lekesiz Bir Ciltler
 • Ciltteki Lekeler İçin Çözüm
 • Lavieor Krem
 • Sivilce Tedavisi Lazer
 • Suna Dumankaya Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer
 • Limon Cilt Leke
 • Fraxel Lazer
 • Suna Dumankaya Cilt Lekeleri Maskesi
 • Cildi Temizleyen Maskeler
 • Çil Lekesi Nasıl Gider
 • Cilt Lekeler Kremi
 • Güneş Lekeleri Kadınlar Kulübü
 • Cilt Lekelerini Giderici
 • Cilt Lekeleri Bitkisel
 • Çil Tedavisi Lazer Fiyatları
 • Lekeler İçin Karbonat
 • Lazer Lekeleri Nasıl Geçer
 • Güneş Ve Cilt Lekeleri
 • Doğal Maskeler Suna Dumankaya
 • Cildi Gencleştirme
 • Sebamed Leke Kremi
 • Ciltteki Lekelere Maske
 • Sivilce Ve Lekeler Nasıl Geçer
 • Cilt Lazer Tedavi
 • Lazerle Akne Tedavisi
 • Cild Lekeleri Kremi
 • Bioset Leke Kremi
 • Akne Lekesi Nasıl Geçebilir
 • Güneş Lekesi Giderici Krem
 • Suna Dumankaya Doğum Lekeleri
 • Cilt Lekeleri İçin Doğal Maske
 • Leke

  Giderici

  Doğal

  Maskeler