Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Lazerli Basur Ameliyatı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın


Lazerli Basur Ameliyatı


Lazer Yani IRC Adı Verilen Anfraruj Işınlarda Yapılan Basur Ameliyatı Kalıcı Basur Tedavileri Arasında En Kolay Uygulanan Tedavi Biçimidir. Bu Ameliyatı Yapan Doktor Sayısı Her Geçen Artmaktadır.

LAZERLE BASUR AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Hemoroid lazer ameliyatı tedavisinde hemoroid memesine ve memeye gelen damarın olduğu kısma yüksek ısı enerjisi veren optik cihaz temas ettirilir. Temas edilen alan 1-4 mm arasında istenilen derinliğe kadar dokuda pişme diyebileceğimiz denatürasyon sağlar. Buna bağlı olarak da 6 mm çapında daire biçiminde tedavisi yapılmış bir alan meydana gelir. Bunun yanı sıra daha fazla sayıda noktaya ve basur memesine de temas sağlanarak tedavisi yapılan kısım, istenirse, genişletilebilir.

BASUR AMELİYATI NE KADAR SÜRER?


Basur lazer ameliyatı yaklaşık 5-10 dakika sürer ve ameliyat sırasında anestezi gerektirmez. Çünkü basur ameliyatı esnasında çok hafif bir yanma hissedilir. Tedaviden evvel olan kanamalar lazerli basur ameliyatı sonrası durur. Bu hemoroid ameliyatı yöntemi sadece erken dönemdeki (1. ve 2. derece) hemoroidlerde uygulanmaktadır.

LAZERLE BASUR AMELİYATI AVANTAJLARI

- Bağlama yöntemi ve klasik ameliyata oranla hissedilen ağrı önemli ölçüde azalmaktadır.

- Lazerli basur ameliyatı esnasında ve ameliyat sonrasında kanama sorunları görülmez.

- Tedavi öncesi tahliller ve konsultasyonlara gerek duyulmadığı için iş gücü kaybı yaşanmaz. Hasta aynı gün işine dönebilir.

LAZERLE BASUR AMELİYATI SONRASI

Ameliyat sonrasında wc işleminden sonra verilen ilaç ile sıcağı yakın suda popoyu dezenfekte etmek gerekiyor. Bunu her wc den sonra kesinlikle yapmalısınız, zira ilgili bölümün kesinlikle apse kapmaması gerekiyor. Kanamadan korkmayın arkadaşlarım, kanama yanma yapsada sizi ağrı olarak kesinlikle rahatlatacaktır. Yeme olayına ara vermeyin her halukarda wc ye gideceksiniz. Yemek yeme olayını keserseniz, çıkacak olan dışkı birikeceğinden dolayı sertleşme yapacak ve bu size daha büyük acı verecektir. Basur ameliyatlarının hemen sonrasında Kabızlık kesinlikle oluyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Lazerli

Basur

Ameliyatı