Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Lavantanın Cilde Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Lavantanın Cilde Faydaları

Lavantanın Cilde Faydaları hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

Lavantanın cilde faydaları hakkında bilgiler... Ciltteki sivilce akne ve güneş lekelerine bitkisel çözüm yolları nelerdir? Kuru cildin bakımı, ciltteki sivilce ve sivilce izlerinden kurtulmak için yapılması gerekenler hakkında tüm merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır.

Lavantanın Faydaları: Yatıştırıcı ve uyarıcıdır. İdrar ve gaz söktürür. Karın şişliği ve migren ağrılarında faydalıdır. Romatizma şikâyetlerini azaltır. Mikrop öldürücüdür. Kokusu vücuda kuvvet ve ferahlık verir. Ateşli hastalara iyi gelir. Özellikle Karaciğere çok faydalı olan Lavanta, karaciğerin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Bu özelliği ile karaciğer yetmezliği, hepatit B ve C, sarılık gibi hastalıklarda faydası görülür. Lavanta çiçeği yağı kapalı göze kompres yapılırsa gözleri kuvvetlendirir ve rahatlık verir.

Lavanta Nasıl Kullanılır: Çoğunlukla kokusu için kullanılır. Lavantadan lavanta yağı ve lavanta kolonyası elde edilir. Kokusu tahtakurtu, güve gibi böcekleri uzaklaştırır. Lavanta çayı, romatizma ağrılarını hafifletir, ayrıca saç derisine sürülürse saç dökülmesini azaltır. www.saglikvegebelik.com

Lavanta yağı bulantı ve kusmaları giderir. Lavanta yağı ayrıca, başta egzama ve yanık olmak üzere sedef, akne gibi cilt rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Yemek ve salatalara 2-3 damla lavanta yağı katmak Cinsel gücü arttırıcı etki gösterir. Lavanta yağı zehirlenmelere ve çeşitli sağlık sorunlarına neden olabileceği için günde 5-6 damladan fazla almamak gerekir.Alkol kullananlar, hamileler ve emziren anneler lavanta kullanmamalıdır.

Bu yazı Sağlık ve Gebelik tarafından lavanta kürü, lavanta yağı, lavantanın faydaları, lavanta çayı, lavanta çayının faydaları, lavanta çiçeği, lavantanın cilde faydaları, lavantanın saça faydaları, lavantanın zararları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Özgür Özsoysayın yetkili merhaba tavsiye edilen yağı ağız yoluyla yani içebiliyormuyuz.diğer bir sorumda sizin tavsiye edeceğiniz herhangi bir marka varmı nasıl güvenebiliriz. orjinal saf olan yağa nasıl ulaşabilirim teşekür ederiz
  • Şifa MarketAgız yolu ile alabilirsiniz. önerilen marka aşağıdaki linktedir. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/blue-ocean-lavanta-yagi-20ml.html
  • Lavantanın

    Cilde

    Faydaları