Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Kurdeşen Dökmek
Yeşilex Şahtere Sıvı Ekstraktı 150 ml.
82,00 TL
Ürün Fiyatı

3629
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

100332
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

69666
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Kurdeşen Dökmek
Kurdeşen Dökmek :

Diğer adı ürtiker olan bu hastalık ciltte rahatsız edici durum olan kaşıntı,ihtihap,kabarcıklara neden olur.

Bu hastalığın tedavisi,tedavi yöntemleri hakkında herşey sizlerle. Ürtiker olarak da adlandırılan kurdeşen; ciltte kaşıntıya, kabarıklığa ve iltihaplanmaya neden olan yaygın bir cilt sorunudur.

Allerjik bir reaksiyon, kurdeşene neden olabilir. Ama genellikle kurdeşenin nedeni bilinmez.Yiyecekler, ilaçlar, böcek ısırıkları, bitkiler ya da metaller kurdeşene neden olabilir.

Bazı bireyler terledikten sonra veya aşırı soğukta ya da güneşte kaldıklarında kurdeşen dökerler. Duygusal stres, duyarlı bireylerde kurdeşeni tetikleyebilir ya da mevcut durumu kötüleştirebilir.

SEMPTOMLAR

Kurdeşen, ciltte kaşıntıya, iltihaplanmaya ve kabarıklığa neden olur. Kurdeşene neden olan maddelere maruz kalındıktan sonra cilt, Histamin kimyasalı üreterek tepki verir.

Bu kimyasal, bir dizi Bağışıklık Sistemi reaksiyonuna neden olarak ciltte iltihaplanmaya neden olur.Kurdeşen çeşitli şekillerde ve boyutlarda ortaya çıkabilir, fakat döküntü (raş) genellikle yuvarlaktır.

Lekeler, sınırlan düzensiz bir beyaz ve kırmızı yama oluşturacak şekilde ortaya çıkabilir. Kurdeşen, dermatografi ve anjiyonörotik ödem şeklinde de görülebilir.

TEDAVİ SEÇENEKLERİ

Kurdeşen tedavi edilemez, ancak, kurdeşene neden olan alerjenlerden (alerji meydana getiren maddelerden) kaçınarak kurdeşeni önleyebilirsiniz.

Kaşıntıyı almak için cilde sürülen rahatlatıcı preparatlar eczanelerde satılmaktadır, Antihistarnin ilaçlar da kaşıntıyı alabilir. Difenhidramin ve klorfeniramin gibi bazı antihistarnin ilaçlar eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır.

Antihistaminler bazı insanlarda uyku yapar. Doktorunuz, sizde daha az uyku yapacak bir antihistarnin ilaç yazabilir. Daha şiddetlii kurdeşen vakalarını tedavi etmek için doktorunuz kortikosteroid ilaçlar yazabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Cem Özbekmerhabalar hocam ürtiker hastasıyım sürekli cildim kaşınıyor ve kabarcıklar oluşuyor bunu azaltabilecek bir şey var mı acaba yardımcı olabileceğiniz şey nedir. cevap verişeniz sevinirim
  • Ãysegul KursunluHocam eşim bir yılı geçti her hastaneye gitti özelinde n Üniversitesine. Ama bi care bulamadk. Ktizon iğne ilaclr kullandı. Kullanırken geciyo bırakınca tekrar oluyo. Şimdi son ilacı desmont onada bağışıklık oldu. Napacaz sasirdk. Nee yapsak nereye baş vursak. Yardmci olursaniz çok minnettar oluruz. Saygılar
  • Şifa MarketÜrtiker, hassasiyet sonucu ortaya çıkan Alerjik reaksiyonlar ile deride döküntüler ve kaşıntı ile kendini gösteren duruma tıpta verilen addır. Tedavide önerdiğimiz bitkisel ürünler bunlardır .. aşağıdaki linki tıklayınız
    http://www.sifamarket.com/bitkisel/urtk-corek-otu-karisimli-set.html
  • Kurdeşen

    Dökmek