Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kulak Taşı Oynaması
Kulak Taşı Oynaması
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Kulak Taşı Oynaması

Kulak Taşı Oynaması hakkında bilgiler

Tüm baş dönmelerinin yüzde 30′una iç kulak kristallerinin yerinden oynamasının neden olduğunu belirten uzmanlar,kulak taşı oynamalarının dikkate alınmasını öneriyorlar.Bu konu hakkında detaylı bilgiler içeren makalemize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kulak, burun ve boğaz uzmanı Doç. Dr. Erkan Tarhan, tüm baş dönmelerinin yüzde 30′una iç kulak kristallerinin yerinden oynamasının neden olduğunu bildirdi.

Doç. Dr. Tarhan, yaptığı yazılı açıklamada, halk arasında ”iç kulak kristallerinin yerinden oynaması” olarak bilinen ”Benign Pozisyonel Paroksismal Vertigo”nun, başın pozisyonuyla aniden başlayan, kısa süren ve ”tüm dünyanın başa yıkıldığı” hissi veren bir Baş Dönmesi olduğunu kaydetti.

Bir denge organı olan iç kulağın içinde gözle görülemeyecek kadar küçük kum tanesi gibi kristaller bulunduğunu, bunların darbe, uzun süreli yolculuklar, geçirilmiş üst solunum yolu enfeksiyonları gibi birçok nedenle yerinden oynayarak denge sistemini uyardığını belirten Doç. Dr. Tarhan, ”İç kulak kristallerinin oynaması tüm baş dönmelerinin yüzde 30′unu oluşturmaktadır ve tüm baş dönmeleri içinde en sık görülenidir. Bütün yaş gruplarını etkileyen bir hastalık olmakla birlikte, maalesef ülkemizde hala yeterince tanınamamakta ve hastalara gereksiz tedaviler yapılmaktadır” dedi.

Doç. Dr. Tarhan, ani başlayan ve saniyeler süren şiddetli baş dönmesine, hızlı göz hareketleri, bulantı, kusma, çarpıntı, terleme gibi yakınmaların da eşlik edebileceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

”Hastalarımız atakları şöyle tarif ederler, (Yatakta sağdan sola dönüyordum, ayakkabımı bağlamak için eğilmiştim, perde asıyordum, markette bir rafa uzanmıştım ki aniden tüm dünya, etraf dönmeye başladı. Bu dönme o kadar şiddetliydi ki etrafımdaki hiçbir şeyi tanıyamaz hale geldim. Baş dönmesine bulantı ve Kusma eşlik etti. Bu atağın tek güzel tarafı ise kısa sürmesi oldu).”

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Itır Özerselam benim kulak taşımda oynama var bu oynama nasıl oluyor ve kulak taşı oynamasına hangi bitkiler iyi gelir nasıl tedavi ederiz. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum teşekkür ederim iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
 • Taner Uçurankulak taşı oynaması tedavisi nedir ?
 • Şifa Marketirtibat no: 0224 2 3 4 5 6 7 8 dilersenız bu numaradan bızı arayınız. uzman birim sizinle irtibata geçip şikayetiniz hakkında daha detaylı bilgi imkanı sunalım.. geçmiş olsun
 • Halil Ibrahim Özkulak kristalim yerinden oynandıgı söylendi bunu tedavisi ve olası riskleri söyleyebilirmisiniz saygılarımla
 • Şifa MarketTedavide herhangibir risk yoktur. kan dolaşımı sağlanarak hücre yapılanması mümkündür . tedavi ile detaylar için linki inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/klk-cnlms-ginkgo-biloba-karisimli-set.html
 • Kulak

  Taşı

  Oynaması