Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kulak Memesinde Beze
Kulak Memesinde Beze
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Kulak Memesinde Beze

Kulak Memesinde Beze hakkında bilgiler

Kulak Memesinde Beze bazen ergenlik döneminde ciltte Sivilce olarak nitelendirdiğimiz lezyonlar çıkabilir.Özellikle yağlı (seboreik) ciltlerde fazla görülür.Hormonal yönden de incelenmesi o nedenle şikayetlerinizin ayrıntılı olarak araştırılması gerekir.Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Soru:Kulak Mememin Arkasında Beze Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

Doktor,benim çocukluğumdan bu yana kulak mememin arkasında bir beze vardı. Yılda bir kaç kez bu beze iltihaplanır ve patlardı. İçinden cerahat çıkardı. Yaklaşık 6 yıl önce bir cerrahi müdahale ile bu bezeyi aldılar. Bir kaç yıl rahat ettim. Ancak 2-3 yıldır yüzümde sürekli sivilce oluşmaya başladı. Önceleri yoğun olmadığı için önemsemedim. Ancak son 1 yıldır yoğun bir şekilde ve sürekli hale geldi. Bir kaç kez doktora gittim. Tedradoks adlı bir antibiyotikle beraber traşlardan sonra kullanılmak üzere Krem verdiler. Bu hapı kullanınca sorunum kalmıyor. Fakat hapı kestiğimde daha yoğun oluşmaya başlıyor. Hapsız olarak kremi kullandım ama çözüm olmadı. Sürekli kullanmanın sakıncalı olacağı düşüncesiyle de devamlı kullanamıyorum. Vereceğiniz cevap ve öneriler için şimdiden teşekkürler.

Cevabı:
Sevgili hastam-okurum merhaba,
Yaşınızı yazmamışsınız. Ancak, bazen ergenlik döneminde ciltte sivilce olarak nitelendirdiğimiz lezyonlar çıkabilir. Özellikle yağlı (seboreik) ciltlerde fazla görülür. Hormonal yönden de incelenmesi, o nedenle şikayetlerinizin ayrıntılı olarak araştırılması gerekir. Görmeden tanı konulamaz. Cildiye uzmanına başvurmanızı öneririm. Ben teşekkür ederim. Geçmiş olsun dileklerimle.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Tülin KaşdemirHocam kulak memelerimde bezeler oluştu bunun sebebi nedir acaba makkyaj ile alakası varmıdır acaba?Bu bezelerden nasıl kurtulurum acaba yardımcı olursanız sevinirim elinizde tamamen bitkisel bir ürün varmıdır bu konuda etkili olacak sipariş vermek için ne yapmamız gerekiyor
  • Kulak

    Memesinde

    Beze