Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Kulak Kistleri Nedenleri

Yıllardır süre gelen genelde basit rahatsızklardan biri olarak görülen kulak arkasında kist, Kulakta beze, Kulak arkasındaki şişliğin bir çok sebebi vardır.

Kulak arkası kistleri genelde enfeksiyon hastalıkları sonucunda doğal olarak lenf bezlerinin büyümesi dolayısıyla meydana gelmektedir. Kulak arkası kistleri bezeler çok sık rastlanmamakla birlikte zaman zaman boyun ve çene altına kadar ilerleyebilmektedir.

Kulak arasında oluşan bezelerin aşırı derecede irileşmesi sonucunda kulak zarına baskı oluşturması sonucu ciddi duyma kaybı yaşanmaktadır. Böyle bir durumlar karşılaştığınızda kanser vesaire gibi bir rahatsızlık paniğine kapılmayın ve en kıza zamanda doktora başvurun.

Kulak arkasında oluşan kistlerin tedavisinden bahsedecek olursak; öncelikle uzman bir Kulak Burun Boğaz (kbb) doktoruna görününüz. Oluşan beze ve kistler alerjik bir durum ise ilaç tedavisi ile mevcut şişlik sorununda kurtulunabilir.

Oluşan kistler aşırı derecede büyümüşse ve kuruyup kaba yağ tabakası oluştuysa cerrahi müdahale yapılıp kist alınır. Hepinize acil şifalar ve sağlık dolu bir yaşam dileriz.

Kulak Arkası Kist, Beze, Şişik Belirtileri

- Kulak kanalında ya da kulağın önünde veya arkasında kitle oluşur.

- Kulak kirinin birikmesi meydana gelir.

- Kulakta rahatsızlık hissi, uğultu hissedilir.

- Zaman zaman İşitme kaybına rastlanır.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.